x-kom hosting

Do niedzieli obowiązuje alarm ALFA-CRP na terenie całej Polski.

bzad
utworzono
utworzono

"Wprowadzony we wtorek pierwszy stopień alarmu będzie obowiązywał na obszarze całego kraju do końca tygodnia (niedziela 23 stycznia godz. 23.59) - zaznaczyła Kancelaria Premiera w komunikacie o podpisaniu przez Mateusza Morawieckiego zarządzenia w tej sprawie.

Rozporządzenie zostało podpisane przez premiera po posiedzeniu Zespołu Incydentów Krytycznych w Rządowym Centrum Bezpieczeństwa oraz po zasięgnięciu opinii ministra spraw wewnętrznych i administracji oraz szefa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Przyczyną jest ubiegłotygodniowy cyberatak na ukraińskie strony rządowe, a sam alarm ma charakter prewencyjny – podano w komunikacie."

 

Co o tym myślicie? Jak się ewentualnie ustrzec przed zagrożeniem?

 

 

Anawa
komentarz
komentarz

Dopiero teraz się dowiedziałem :) Jaki to może mieć wpływ na przeciętnego użytkownika internetu?

bzad
komentarz
komentarz

@Anawa , według tego co przychodzi mi na pocztę służbową a pracuje w szkole to możemy domniemać że przeciętny użytkownik ma raczej bufor bezpieczeństwa w postaci wszystkich instytucji publicznych i rządowych - to właśnie one są najbardziej zagrożone. Jedynie co mogę dodać z instrukcji bezpieczeństwa to: Zaleca się monitorowanie stron które się odwiedza czy nie zmieniły się jej elementy na jakieś podejrzane, nie klikanie w podejrzane linki wyskakujące podczas surfowania. Wszystko jest tak ogólnikowe i pasujące do zasad bezpieczeństwa codziennego użytkowania komputera niekoniecznie podczas tego alarmu, stąd też mój post tutaj bo zainteresował mnie temat jak inni podchodzą do zagrożenia :D 

  • Dobra wypowiedź 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.