x-kom hosting

Canon Maxify MB2755 - Błąd B504

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: Niebieska ,
bzad
utworzono
utworzono

Witam, tak jak w temacie jestem w posiadaniu ów drukarki, przy drukowaniu wydaje dźwięki jakby chciała pobrać kartkę natomiast nie robi tego i po jakimś czasie wyskakuje błąd B504. co w tej sytuacji?

bzad
komentarz
komentarz
2 minuty temu, Niebieska napisał:

Dobrze że mi to zasugerowałaś ponieważ sprzęt jest z pokoju gdzie użytkownicy wrócili po zdalnej pracy i jest szansa że zaschły zakupie nowe i wówczas będę sprawdzał dalej, uważam że nie ma co drążyć dalej tematu :D 

Niebieska
komentarz
komentarz

Możesz napisać czy wymiana tuszy pomogła :) W przypadku tych starych możesz zrobić coś takiego: wacik nasączyć spirytusem salicylowym, przyłożyć pojemnik z tuszem do niego i tak spróbować oczyścić dyszę drukującą.

  • Dziękuję 1
bzad
komentarz
komentarz

@Niebieska , jutro odbiorę spirytus, podejmę się czyszczenia dysz jak tylko rozkminię jak wyciągnąć te tonery bo drukarka krótko mówiąc nie chce mi ich oddać :D

Niebieska
komentarz
komentarz

Jak widzę broni się przed powrotem do pracy ;)

bzad
komentarz
komentarz (edytowane)

@Niebieska problem polega na tym że kaseta nie chce się ustawić w miejscu do zwalniania blokad, stoi w miejscu, próbowałem wyjąć całą kasetę w innym, położeniu bo widziałem gdzieś taki sposób ale chyba robię coś nie tak...

 

Edit udało mi się je wyciągnąć natomiast po potraktowaniu ich spirytusem i próbie "dokładnego czyszczenia dysz" w ustawieniach drukarki dalej wywala ten sam błąd, czy jest możliwość żeby była tak zaschnięta czy szukać winy po stronie tonerów? 

Edytowane przez bzad
Niebieska
komentarz
komentarz

Mogą pojemniki być tak zaschnięte, że nawet spirytus nie pomaga. Dziwne jest, że kaseta nie chce się ustawić do miejsca do zwolnienia blokady. Popytaj osób, które z niej korzystały czy nie miały problemów.

bzad
komentarz
komentarz

@Niebieska Udało mi się tylko uzyskać informacje że faktycznie gdy wrócili po długiej przerwie zaczął wyskakiwać błąd i przed moim zatrudnieniem uznali że naprawa jest za droga i stała tak około 3msc. Po użyciu spirytusu z tonerów wręcz zaczął się wylewać tusz

Niebieska
komentarz
komentarz

Ja bym już te tonery na straty spisała.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.