x-kom hosting

[ankieta] Modernizacja lub zakup nowego komputera w 2022 r.?

Czy w 2022 r. planujesz zmodernizować swój komputer lub kupić nowy?  

205 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy w 2022 r. planujesz zmodernizować swój komputer lub kupić nowy?

    • Tak, na pewno!
      95
    • Nie, nie mam takiej potrzeby
      41
    • To zależy od cen produktów
      50
    • Jeszcze nie wiem
      19

Ta ankieta jest zamknięta


Anawa
utworzono
utworzono

Nowa ankieta :) Pytanie dotyczy oczywiście zarówno komputerów stacjonarnych jak i przenośnych (laptopów).

komputer.jpg

Niebieska
komentarz
komentarz

Cóż, nade mną wisi kupno nowego lapka :(

Anawa
komentarz
komentarz

@Niebieska a coś się dzieje nie tak z Lenovo?

Niebieska
komentarz
komentarz

Coś się dzieje na płycie głównej, jakaś sekcja zasilania potrafi nawalić i mi się nagle bez powodu wyłącza. 

anioł2009
komentarz
komentarz
15 godzin temu, Niebieska napisał:

Coś się dzieje na płycie głównej, jakaś sekcja zasilania potrafi nawalić i mi się nagle bez powodu wyłącza. 

Niekoniecznie sekcja..Ale płytę trzeba zdiagnozować, może prosty reflow by mu pomógł. 

Niebieska
komentarz
komentarz

Może i tak. Padł już czytnik kart pamięci, bluetooth, coś jest nie tak z układem obsługującym baterię, karta wifi mi ślepnie.

anioł2009
komentarz
komentarz

Może jakiś kbc do wymiany i wstanie :) No ale to i tak -> diagnoza mobo 

Niebieska
komentarz
komentarz

Pytanie czy będzie się opłacało go naprawiać. Trudno go zdiagnozować bo nie ma żadnej prawidłowości przy tym kiedy się wyłączy.

anioł2009
komentarz
komentarz

Nie musi być prawidłowości. Dobry diagnosta szybko ogarnie o co chodzi...Wymiana kbc ( zależnie jaki i ile szt ) i robocizna to ok 200-250zł.  Wolisz wydać ponad tysiaka ???  No chyba że to może być też wymówka do modernizacji ;) 

  • Dobra wypowiedź 1
Sarovak
komentarz
komentarz (edytowane)

Widząc tendencję na rynku, 3060Ti i Ryzen 5 5600X jeszcze wystarczą mi na długo.
Praktycznie żadna gra nie potrafi wykorzystać potencjału tych podzespołów przy 1440p. Ponadto wszystko, co wychodzi to głównie remastery, albo port konsolowe. 

 

Na pewno będą dokonywane jakieś mniejsze zmiany, na horyzoncie z pewnością czeka wymiana dysku na coś z M.2.

  • Dobra wypowiedź 1
Sławomir
komentarz
komentarz
Dnia 21.01.2022 o 07:21, Sarovak napisał:

Na pewno będą dokonywane jakieś mniejsze zmiany, na horyzoncie z pewnością czeka wymiana dysku na coś z M.2.

 

Widząc nadchodzące tytuły które ważą sporo powyżej 100GB, za chwile będzie trzeba wrócić do łask z dyskami na sata3 i brać po 2 sztuki 2TB każda.

Niestety i tak są wciąż drogie i porównywalne cenowo do dysków m.2 pcie 3.0.

Jednak zmieści się ich więcej w obudowie.

 

 

 

Moje zmiany na ten rok:

 

Wyczyszczenie układu LC, może inne modyfikacje aby poprawić chłodzenie procesora( ten monoblok z kółkiem mnie trochę irytuje).

 

Dysk zapewne 2TB, czy to na m.2 czy też sata to czas pokaże.

 

Monitor jakiś 4k dobry IPS 32' 120Hz na gwiazdkę ktoś mi kupi :hm:

 

Jeszcze sporo czasu w tym roku więc na pewno jakiś pomysł się urodzi :D

 

 

 

 

  • Dobra wypowiedź 1
Pentium320
komentarz
komentarz

Ostatnio wziąłem się trochę za peryferia (słuchawki, mikrofon, klawiatura), zostala do podmianki myszka i monitor(y) - to drugie zwłaszcza, po przemeblowaniu chce wiekszy, ale ciężko coś znaleźć będącego przy okazji w formacie 16:10 (najlepiej 2560x1600) w rozsądnych pieniądzach - aczkolwiek naczelny cebulak będzie polował :D.

 

W samej skrzynce raczej nie planuję za dużej zmiany, z drugiej strony, to monitor nasuwa kolejny upgrade w postaci grafiki, bo GTX1060 staje się dość na styk przy FullHD jak chce się jakieś rozsądne detale. Na szczęście nie gram wybitnie dużo, więc tu się okaże, ale na pewno nie za 3x MSRP. Poza tym, że chętnie bym zobaczył czy faktycznie taki 3070Ti/3080 byłby overkillem pod Xeona na sterydach, sądzę że nie :E 

 

 

  • Dobra wypowiedź 1
anioł2009
komentarz
komentarz

Ja stacjonarę do gierczenia na wodzie chciałbym złożyć ale jak zaznaczyłem - zależy od cen podzespołów. GPU to chory cyrk na rynku. :dots:

  • Dobra wypowiedź 1
  • 7 miesięcy później...
Anawa
komentarz
komentarz

Dziękuję za udział w ankiecie, w której udział wzięło ponad 200 osób! :)

 

Jeżeli już kupiliście lub zmodernizowaliście swój komputer to przypominam o temacie https://www.forumpc.pl/topic/319960-co-ostatnio-kupiliście/, a także o dziale https://www.forumpc.pl/forum/239-mój-komputer/.

 

Zapraszam przy okazji do wzięcia udziału w nowej ankiecie:

https://www.forumpc.pl/topic/516894-ankieta-na-jakim-urządzeniu-przeglądasz-forumpc/

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.