x-kom hosting

Ubiquiti powerbeam

cinekjo112
utworzono
utworzono

Witam
U moich rodziców 1,5km ode mnie zainstalowany jest światłowód, kupiłem dwie anteny https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/urzadzenia-sieciowe/pozostale-elemety-sieciowe/powerbeam-5ghz-ac-pbe-5ac-gen2

Chciałbym mieć internet od nich jak to zrobić
Czy antena będzie podłączona do routera portem LAN u rodziców następnie antena u mnie będzie podłączona do mojego routera huawei B715s-23c
następnie z tego mojego routera będzie szedł kabel do mojego kompa czy to tak będzie działać ?
Czy ktoś może pomóc mi skonfigurować te urządzenia ?

gavron7
komentarz
komentarz

1. zdajesz sobie sprawę że to jest niezgodne z umową na internet?

2. B715s-23c bierze neta z karty SIM więc.... sam sobie odpowiedz

3. tak pomogę jeśli mimo pkt 1 chcesz łamać umowę :P

 

Nawet nie zapytam za ile w mediaexpert kupiłeś te anteny ale przepłaciłeś..

Dobra, aby nie mnożyć kosztów na początek proponuję u Ciebie aby bezpośrednio z anteny podłączyć kompa kablem. 

 

Co do samej konfiguracji to robisz tak:

jedną (obojętnie którą, ale sam dojdziesz do tego że lepiej po stronie rodziców) konfigurujesz jako AP, a drugą jako klient. 

Na APku wpisujesz jakiś SSID i hasło i już, a po drugiej stronie wpisujesz to samo lub skanujesz i dopisujesz hasło.

 

Tyle na start Ci wystarczy z konfiguracji :P Jak chcesz więcej wyciągnąć to najpierw odpal link i wtedy się odezwij. 

Generalnie przy dobrych wiatrach wyciągniesz gigabit.

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.