x-kom hosting

Problem z UEFI (instalacja windows 11)

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: Goden ,
Goden
utworzono
utworzono
Cześć wszystkim
 
Potrzebuje pomocy, może ktoś będzie miał wiedzę bo już nie wiem gdzie szukać, w necie wszystko przegrzebałem i nic. Chodzi o aktualizacje do Windows 11. Sprawdziłem czego brakuje, włączyłem TPM 2.0, i został 1 punkt czyli tryb UEFI, i tu się zaczyna problem gdyż przy zmianie z Lecacy na UEFI płytą nie widzi żadnego dysku w menu BOOT ale są widocznie ogólnie jako podłączone w menu głównym, no i ogólnie nie da się uruchomić windows w tym trybie (system na M2) . Płyta MSI X570 Tomahawk WiFi. Zastanawiam się nad konwertacją MBR na GPT dysku systemowego ale zrobiłem próbę na kopii dysku systemowego, czyli ten sam system na innym ssd + konwertacja na GPT i nadal go nie widać w bios boot menu( w windows po uruchomieniu jest normalnie widoczny). Ktoś coś na ten temat?

photo5985783031971035297.jpg

Gawel
komentarz
komentarz

Instalator widzi go normalnie ? Bo rozumiem że robiłeś aktualizację ? Robiłeś reset UEFI ?

  • Rekomendowana odpowiedź
Goden
komentarz
komentarz

Temat zamknięty!

Udało się ogarnąć bez instalacji na czysto (o to chodziło) z zachowaniem danych.

Pomogła konwertacja system drive: CMD - MBR2GPT.EXE, zmiana na UEFI(brak możliwości boot) i z powrotem CSM+UEFI ( normalnie się uruchamia i jest opcja UPDATE windows) Dziwny schemat, dziwne że tak działa ale jest jak jest.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.