x-kom hosting

Klawiatura 150-200zł

Verbatov
utworzono
utworzono

Cześć. Interesuje mnie klawiatura przewodowa do 200 zł. Chciałbym pełnowymiarową ze średnim profilem ale też nie płaską jak w laptopach. Klawiaturę wykorzystuję głównie do pisania, czasem do gier. Co moglibyście mi polecić?

Smolasty
komentarz
komentarz

Cześć,

Ja odkąd przesiadłem się na mechaniki i już chyba nigdy nie wrócę na klasyczną klawiaturę membranową. Feeling pisania jest (przynajmniej dla mnie) o wiele przyjemniejszy.
Minusem jest głośność, bo zwykle te klawiatury są nieco głośniejsze niż klasyczna klawiatura, ale w trakcie pracy nie zwraca się na to uwagi.

W okolicach 200 zł da się dostać Logitecha G413 na przełącznikach tactile, czyli taki z wyczuwalnym punktem aktywacji - taki typ przełącznika jest najbardziej zbliżony do membrany/nożycówki. Tego logitech z kodem: akcesoria-2022 wychodzi za 239 zł
https://www.x-kom.pl/p/362151-klawiatura-przewodowa-logitech-g413-silver-tactile.html 
Stanowczo odradzam do pracy jakiekolwiek przełączniki linearne. Może z wyjątkiem MX cherry Black i podobnych, czyli przełączników linearnych, ale dosyć twardych. W przeciwnym wypadku łapię się masę przypadkowych kliknięć.
Tutaj masz soundtest tego Logitecha, na jego podstawie będziesz mógł stwierdzić, czy nie jest dla Ciebie zagłośna jeśli np., komputer masz w pokoju, który dzielisz z domownikami :)

Z membranówek ciężko powiedzieć mi co mogło przypaść Ci do gustu. Może Corsair K55 albo dużo taniej Logitech K120

Zapomniałem dodać, że w tym mechanicznym Logitechu da się w bardzo łatwy sposób nasmarować przełączniki. Jest z tym trochę zabawy, ale jak ktoś lubi majsterkować, to wyciszysz znacznie klawiaturę, a pisanie będzie jeszcze przyjemniejsze nie tylko dla ucha :D

Verbatov
komentarz
komentarz

Za tego logitecha sobie trochę liczą a niektóre komentarze niezbyt pochlebne np "Gdybym tak jak w większości pozytywnych komentarzy, oceniał jakość po kilku miesiącach użytkowania, zapewne sam wystawiłbym wysoką notę, niestety G413 to klawiatura na pół roku pracy - w moim przypadku 5 dni w tygodniu po 8 -10 godzin."
Na tańsze klawiatury poniżej stówy nie patrzę a nad tym Corsairem się zastanowię. A z Kruxa albo Genesis mógłbyś coś polecić? Często przewijają się te firmy.

Smolasty
komentarz
komentarz

KRUX jest całkiem w porządku, pod warunkiem, że mówimy tutaj o klawiaturach membranowych. Natomiast Genesia zdecydowanie odradzam, to najtańsza możliwa chińszczyzna, którą raz na jakiś czas zalewają fora tesktami: W twoim budżecie najlepszymi będą słuchawkami gamingowymi będą Genesis (blablablabla).
Nikomu nie polecam żadnych peryferiów Genesisa, chyba że podkładkę pod mysz, ale nie oszukujmy się - ciężko to spieprzyć.

Verbatov
komentarz
komentarz

Niestety Corsair K55 odpada bo jest zbyt długi i nie zmieści mi się na biurku. Przeglądałem jeszcze trochę ofert i znalazłem kilka ciekawych modeli:

Klawiatura IBOX Aurora K-4
Klawiatura ROCCAT Magma Aimo RGB
Logitech G213 Prodigy
SPC Gear GK540
SPC Gear GK550
Trust GXT 860 Thura
uRAGE Exodus 900

Możecie coś o nich powiedzieć?

Verbatov
komentarz
komentarz

Wybór padł jednak na SPC Gear GK540. Dzięki za odzew. Temat do zamknięcia.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.