x-kom hosting

Jak zainstalowac win 11? TPM 2.0 enable

Maxwell3
utworzono
utworzono

Czesc, dzisiaj odpalilem health checkera. Wskazal, ze musze wlaczyc modul TPM 2.0. Po wlaczeniu modulu jeszcze raz odpalilem checkera i wskazal, ze moge zainstalowac windows 11 o ile bedzie dostepne bezplaten uaktualnienie. Wchodze w windows update i pokazuje w dalszym ciagu komunikat "Ten komputer nie spelnia obecnie...". Kliknalem krzyżyk, sprawdzilem aktualizacje i nie wysiwetla mi sie w dalszym ciagu komunikat o mozliwosci pobrania win 11. Czy byl jakis limit czasowy, ze do konca ubieglego roku tylko mozna zaktualizowac windowsa do 11? Wydaje mi sie, ze wczesniej mialem mozliwosc aktualizacji do 11 a teraz ta opcja zniknela. Ktos cos wie w tej materii?

Gawel
komentarz
komentarz

Musisz odczekać parę dni zanim MS to przetrawi. Będzie szybciej jak zrobisz format i postawisz system od nowa

  • Dziękuję 1
Maxwell3
komentarz
komentarz

A wiesz czy jak pobiore win 11 na pena i przepale od razu na 11 to bedzie sie pytac o klucz, czy zaczyta klucz z plyty glownej tak jakbym przepalal na 10?

Gawel
komentarz
komentarz

Nie zapyta, jak się zalogujesz na swoje konto MS to automatycznie nastąpi aktywacja. Miałem tak samo po aktywacji TPM musiał to przetrawić i wyświetlił po paru dniach że mogę zainstalować 11

Maxwell3
komentarz
komentarz

Nie wiem czy w miare zrozumiale napisalem ale mialem na mysli wsadzenie nowego dysku i odrazu wgranie na niego z pena 11. Wowczas bedzie tak jak napisales wyzej? Czyli zalogowanie do konta MS przepisze klucz z 10 na nowo instalowana 11?

Gawel
komentarz
komentarz

Tak powinno być. Ostatni raz kiedy wpisywałem cyferki to było przy win7. Reszta aktualizacji poszła przez licencję cyfrową. Taka ciekawostka, ostatnio instalowałem swój boxowy win 7 na innym komputerze, i bez problemu aktualizowałem go do 11. :)

  • Dziękuję 1
Maxwell3
komentarz
komentarz

Kiedys slyszalem, ze na plycie glownej zapisuje sie ten klucz. Widocznie byla to glupota i bardziej ma to związek z kontem ms.

Gawel
komentarz
komentarz

Klucz będzie taki YTMG3-N6DKC-DKB77-7M9GH-8HVX7  :) 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.