x-kom hosting

adapter/konwerter złącza z tv na rj45

LEMO
utworzono
utworzono

Witam, szukam adaptera/konwertera ze złącza "tv/koncentrycznego" na pewno ktoś z was miał internet tzn. kablowy, i taką puszkę rozdzielającą z której szedł kabel ethernet, szukam czegoś takiego jak na zdjęciu poniżej, niestety to co znalazłem jest z wysyłką z chin, a i tak nie mam pewności czy dobrze wybrałem i czy to będzie działać tak jak chce, mam internet z tv "homebox/netbox" mam taki odbiornik na zewnątrz domu i ten kabel od tego odbiornika mam pociągnąć aż do rutera tylko potrzebuje tego złącza, nie wiem czy te zdjęcia poniżej będą pasować, ale jest to raczej klasyczny przewód jak każdy ma więc jeśli byłby ktoś w stanie mi coś takiego znaleźć co by działało nie zależy mi na konwerterze może być adapter z tego złącza na ethernet bo kabla rj45 to mam z 20 metrów, najlepiej z jakiegoś znanego serwisu aby nie było problemów z ewentualnym zwrotem, z chęcią usłysze chociaż nazwe adaptera który bedzie mi działął to sam sobie go znajdę. Pozdrawiam 

 

 

 

 

 

 

9325bf61130d9fbb9a6daca47727168d261b1374_original.thumb.jpg.dda95a4fd4ebb16ceb2f53580b0acd5b.jpg676f4a551c836f95a54c623c4042cfc4c97e4764_original.thumb.jpg.7597c3a858fd60586c34401771a5bb5a.jpg

Gość
komentarz
komentarz

Co chcesz osiągnąć? Bo to co znalazłeś to jedynie zmiana medium

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

LEMO
komentarz
komentarz (edytowane)
15 minut temu, gavron7 napisał:

Co chcesz osiągnąć? Bo to co znalazłeś to jedynie zmiana medium

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka
 

Chce z tego kabla internet do pc/routera

Gość
komentarz
komentarz

Z którego?


Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

LEMO
komentarz
komentarz (edytowane)
Godzinę temu, gavron7 napisał:

Z którego?


Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka
 

Z tego okrągłego złącza idzie tv i internet u mnie więc chce jakiś adapter czy konwerter abym mógł tam podpiąć ethernet i pociągnąć do kompa.

 

Ja mam w domu coś takiego VVV

IMG_20220107_150417.jpg

IMG_20220107_150652.jpg

Gość
komentarz
komentarz

Nie kolego, z tego nie idzie Ci internet tylko takim kablem przychodzi do domu.... Internet wychodzi Ci z modemu który masz ... gdzie??? 

 

 

ps. jak bardzo chcesz możesz zamienić spowrotem na koncentryk i przy telewizorze znowu na ethernet, ale raczej Cię nie stać na takie rzeczy, pomijam że w ogóle nieopłacalne ale jeśli masz wolne paredzisiąt tysięcy to można tak zrobić jak chcesz :P 

ps2. standard nazywa się DOCSIS jakbyś szukał i mnie nie wierzył.

 

 

Jak chcesz jakiegoś normalnego rozwiązania to najszybciej i najtaniej albo normalnie ethernet rzucić (ale pewnie nie chcesz), więc proponuję konwertery PLC. Podłączasz z jednej i z drugiej do gniazdka i już.

 

LEMO
komentarz
komentarz
45 minut temu, gavron7 napisał:

Nie kolego, z tego nie idzie Ci internet tylko takim kablem przychodzi do domu.... Internet wychodzi Ci z modemu który masz ... gdzie??? 

 

 

ps. jak bardzo chcesz możesz zamienić spowrotem na koncentryk i przy telewizorze znowu na ethernet, ale raczej Cię nie stać na takie rzeczy, pomijam że w ogóle nieopłacalne ale jeśli masz wolne paredzisiąt tysięcy to można tak zrobić jak chcesz :P 

ps2. standard nazywa się DOCSIS jakbyś szukał i mnie nie wierzył.

 

 

Jak chcesz jakiegoś normalnego rozwiązania to najszybciej i najtaniej albo normalnie ethernet rzucić (ale pewnie nie chcesz), więc proponuję konwertery PLC. Podłączasz z jednej i z drugiej do gniazdka i już.

 

nie mam modemu, mam ten kabel wiem że w nim jest internet i tv i tak jak pisałem interesuje mnie jakiś adapter/konwerter/szybkozłącze z tego przewodu na ethernet bym mógł się podłączyć do rutera czy pc, jest taka możliwość? chodzi o jakieś tanie rozwiązanie. przykładowo jak jest adapter vga na dvi coś w tym stylu.

Gość
komentarz
komentarz
nie mam modemu, mam ten kabel wiem że w nim jest internet i tv i tak jak pisałem interesuje mnie jakiś adapter/konwerter/szybkozłącze z tego przewodu na ethernet bym mógł się podłączyć do rutera czy pc, jest taka możliwość? chodzi o jakieś tanie rozwiązanie. przykładowo jak jest adapter vga na dvi coś w tym stylu.
Jeśli nie masz modemu to znaczy że nie masz usługi. A skoro nie masz usługi to nie zrobisz z tego kabla neta. Nawet jakbyś sobie na olx kupił 500takich modemów to i tak ich nie zautoryzujesz.

Trzeba było zacząć od tego że wymyśliłeś sobie lewiznę.
Ps. A przyszłościowo aby robić lewiznę trzeba chociaż troszkę podstawowej wiedzy na dany temat mieć bo jak się jej nie ma to taka lewizna może dosyć dużo kosztować, od kosztów finansowych do zdrowotnych i sądowych ;)

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

LEMO
komentarz
komentarz (edytowane)
14 minut temu, gavron7 napisał:

Jeśli nie masz modemu to znaczy że nie masz usługi. A skoro nie masz usługi to nie zrobisz z tego kabla neta. Nawet jakbyś sobie na olx kupił 500takich modemów to i tak ich nie zautoryzujesz.

Trzeba było zacząć od tego że wymyśliłeś sobie lewiznę.
Ps. A przyszłościowo aby robić lewiznę trzeba chociaż troszkę podstawowej wiedzy na dany temat mieć emoji14.png bo jak się jej nie ma to taka lewizna może dosyć dużo kosztować, od kosztów finansowych do zdrowotnych i sądowych ;)

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka
 

Widzę że łatwo jest ci wyciągać wnioski na których podstawie mnie oskarżasz, następnym razem zastanów się co piszesz bo nie masz pojęcia o tym co z modemem się stało a tym bardziej że nie jest to jakaś "lewizna" jak to określiłeś i legalnie posiadam ten internet z telewizją, w swoim domu a to że szukam tymczasowego/zastępczego rozwiązania nie oznacza że coś jest lewe, może nie chce kupować nowego modemu?  nie mam sobie nic do zarzucenia więc aspekty prawne są mi obojętne. PS pod postem podeśle zdjęcie odiornika z którego idą te kable a sam odbiornik jest u mnie na balkonie.

Jeśli nie ma możliwości zrobienia tego bez modemu temat uważam za zamknięty, pozdrawiam i dzięki za pomoc.

IMG_20220107_212413.jpg

Gość
komentarz
komentarz

OMG....

W którym miejscu z tego mikrotika masz wyprowadzony koncentryk??? Masz z niego wyprowadzona normalna skrętkę (co nawet przedstawiają Twoje zdjęcia)! Wszystko co piszesz ma się nijak do rzeczywistości ze zdjęć!


Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka



LEMO
komentarz
komentarz (edytowane)
Godzinę temu, gavron7 napisał:

OMG....

W którym miejscu z tego mikrotika masz wyprowadzony koncentryk??? Masz z niego wyprowadzona normalna skrętkę (co nawet przedstawiają Twoje zdjęcia)! Wszystko co piszesz ma się nijak do rzeczywistości ze zdjęć!


Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka
 

ten kabel co wychodzi z odbiornika idzie to jakiegos tam adaptera i z niego wychodzi na te złącze ze zdjęcia wcześniej, nie rozumiem o co ci chodzi z tymi skretkami więc pisz najprosciej jak się da.

Z odbiornika idzie do tego adaptera  vvvv

IMG_20220107_225419.jpg

Gość
komentarz
komentarz

Na pewno ... Jak już to idzie do zasilacza.

Zauważyłeś że na obu zdjęciach masz inny kabel???
Przy antenie (na balkonie) masz utpa a na zdjęciu w domu masz koncentryk??? Czyli samo z siebie już wynika że to co mówisz ma się nijak do rzeczywistości.....


Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

LEMO
komentarz
komentarz (edytowane)

Jasne..  Nie ma co z tobą pisać. Pewnie i idzie do zasilacza ale jakie ma to znaczenie w odniesieniu do pytania z tematu? Nie ja to montowałem. Szczerze twoja opinia mnie nie obchodzi. Czekam na kogoś kto normalnie podejdzie do sprawy. A przede wszystkim odpowie na pytanie które zadałem w temacie. 

Gość
komentarz
komentarz
Jasne..  Nie ma co z tobą pisać.  Szczerze twoja opinia mnie nie obchodzi a nie będę ci już zdjęć czy nagrań wysyłał niedowiarku. Czekam na kogoś kto normalnie podejdzie do sprawy. A przede wszystkim odpowie na pytanie które zadałem w temacie. 
Dostales już dawno odpowiedź

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

LEMO
komentarz
komentarz (edytowane)

Temat do zamknięcia,  sprawa załatwiona i tak jednak się dało.. Pozdrawiam internetowych znawców. 

Gość
komentarz
komentarz

Ta? To podziel się jak skoro się dało. Chętnie wszyscy poznają rozwiązanie

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.