x-kom hosting

Zawirusowany Komputer

Firewons
utworzono
utworzono

Siema , przy instalowaniu programu przez jakiś poradnik na yt zauważyłem że na kompie zaczeły się pojawiać jakieś różne procesy typu :PC Accelerator itp. Przeskanowałem komputer MalwareBytes później avastem, teraz pytanie czy jeżeli te programy wykryły i usuneły te wirusy , to jest jeszcze ryzyko że jakieś wirusy dalej są w komputerze.Konieczny będzie format?

Twój_Anioł_Stróż
komentarz
komentarz
Cytuj

ProAccelerationOfPC

znasz ten program?

  • Dobra wypowiedź 1
Firewons
komentarz
komentarz (edytowane)

Kompletnie nie, po instalacji tego programu z yt pełno się tego poinstalowało typu : RainsSilence, jakieś Fake anty wirusy, skrót do fb się pojawił na pasku zadań.

Twój_Anioł_Stróż
komentarz
komentarz

Uruchom FRST. Na klawiaturze naciśnij jednocześnie CTRL+Y.Otworzy się Notatnik - wklej do niego:
 

Cytuj

2022-01-06 14:21 - 2022-01-06 14:21 - 000000000 ____D C:\Users\Admin\AppData\Local\ProAccelerationOfPC
2022-01-06 14:21 - 2022-01-06 14:21 - 000000000 ____D C:\ProgramData\ProAccelerationOfPC
2022-01-06 14:20 - 2022-01-06 14:35 - 000000000 ____D C:\Program Files (x86)\ProAccelerationOfPC
DeleteKey: HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall\ProAccelerationOfPC
GroupPolicy: Ograniczenia ? <==== UWAGA
Policies: C:\ProgramData\NTUSER.pol: Ograniczenia <==== UWAGA
HKLM\SOFTWARE\Policies\Mozilla\Firefox: Ograniczenia <==== UWAGA
Powershell: wevtutil el | Foreach-Object {wevtutil cl "$_"}
EmptyTemp:

Na klawiaturze naciśnij jednocześnie CTRL oraz S. W FRST kliknij na Fix (NAPRAW).

.

  • Dobra wypowiedź 1
Firewons
komentarz
komentarz (edytowane)

Ok. Zrobione mam tu wysłać fixloga?

 

Twój_Anioł_Stróż
komentarz
komentarz

możesz wysłać

  • Dobra wypowiedź 1
Firewons
komentarz
komentarz

Sorry, że tak długo zajeło ale prąd wyrzuciło u mnie

Fixlog_06-01-2022 15.40.13.txt

Twój_Anioł_Stróż
komentarz
komentarz

Z "fixlogu" wynika, że usuwanie się udało.

Tak więc powinno już być OK.

  • Dobra wypowiedź 1
Firewons
komentarz
komentarz

Dzięki , za pomoc :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.