x-kom hosting

Urządzenie wielofunkcyjne do domu do 500 zł

Stalmi
utworzono
utworzono (edytowane)

Hej,

 

Chciałbym kupić urządzenie wielofunkcyjne, ale jako że nigdy czegoś takiego nie kupowałem, kompletnie się na tym nie znam, więc chciałbym prosić o pomoc.

 

Urządzenie będzie wykorzystywane sporadycznie, w domu. Chciałbym, żeby można było drukować w kolorze. Nie zależy mi na szybkości drukowania. Format A4, chyba że uda się w tej cenie znaleźć też z opcją A3. Budżet to około 500 zł. Chciałbym również, żeby urządzenie było proste w utrzymaniu - czytałem, że w niektórych trzeba czyścić głowicę i chciałbym uniknąć takich operacji.

 

Na pytanie "atramentowa czy laserowa" nie będę w stanie odpowiedzieć, ponieważ tak jak wspomniałem, nie znam się na tym. Rozważę obie opcje, tylko prosiłbym o uargumentowanie dlaczego taka, a nie inna.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Edytowane przez Stalmi

Smolasty
komentarz
komentarz

Na urządzenie laserowe, które do tego drukuje w kolorze to stanowczo za mało, nawet jak na używkę.

Generalnie jest taka niepisana zasada, ale sprawdzą się w praktyce: Kupisz tanią drukarkę, będziesz mieć drogie tusze. Kupisz droższą drukarkę, będziesz mieć tanie tusze.

Nie ukrywam, że jestem wielkim fanem urządzeń Brothera, bo mojego poczciwego Brtohera DCP-j125 mam już chyba z 10 lat i wszystko z nim w porządku, mimo że drukuję na nim średnio raz miesiąc. Z mojego polecania paru znajomych kupiło "Brata" i podobnie jak w moim przypadku wszystko działa bez problemowo, mimo że drukują sporadycznie.
Minus jest jeden - cena zakupu. Za podstawowe urządzenie wiel. trzeba zapłacić ponad 1000zł, ale koszt wydrukowania jednej strony to mniej niż jeden grosz.
Wcześniej jak kupowałem drukarkę do domu: "Panie, daj mi Pan najtańszą" No i kupowałem drukarkę za 300zł, a potem wielkie zdziwienie, że komplet zamienników kosztuje 100zł, a starcza na 100-150 stron.

https://www.x-kom.pl/p/640496-urzadzenie-wiel-atramentowe-brother-dcp-t420w.html


Generalnie przemyśl sobie temat, może trafi się gdzieś jakaś używka na dolewki (czyli EcoTank, SmarTank itd.) w dobrych pieniądzach.

Co do głowicy i jej zapychania się. Brother i Epson mają na pewno automatyczne czyszczenie głowicy. Wystarczy, że drukarka jest podłączona do prądu. Nie wiem, jak sprawa wygląda w HP i Cannonie, bo znalazłem takiego HP na dolewki: https://www.x-kom.pl/p/504725-urzadzenie-wiel-atramentowe-hp-smart-tank-515.html
Musiałbyś napisać albo zadzwonić na ich support i dopytać, albo poszukać czegoś na stronie.

  • Dziękuję 1
Grzechu69
komentarz
komentarz

Podobnie jak kolega wyżej, rekomendowałbym głównie Brothera, ale jeśli chodzi o ekonomię, myślę że w tym budżecie ciekawy będzie Epson Ecotank. Kosztuje niecałą stówkę ponad budżet, również ma dolewane tusze, w całkiem fajnych cenach

 

https://www.x-kom.pl/p/479132-drukarka-atramentowa-epson-ecotank-l1110.html

Stalmi
komentarz
komentarz

@Smolasty Dzięki za fajne wyjaśnienie tematu, ale niestety zakup za 1000 zł odpada. Urządzenie nie jest dla mnie i ja w sumie sam też bym tyle nie wydał na rzecz, z której skorzystam raz na jakiś czas. Na pewno nic sensownego się nie znajdzie do tych 500 zł? Popatrzyłem trochę i znalazłem takie dwie:

Mógłbyś się na ich temat wypowiedzieć?

 

@Grzechu69 To co Ty wstawiłeś to drukarka, natomiast ja szukam urządzenia wielofunkcyjnego.

Smolasty
komentarz
komentarz

Jak pobieżnie udało mi się sprawdzić, to zamienniki do Cannona są w całkiem niezłych cenach, więc wziąłbym raczej jego. Tylko nie wiem, jak w obu tych modelach wygląda automatyczne czyszczenie głowicy. Musiałbyś zadzwonić na support i może oni jakoś by Ci to nakreślili :)

  • Dziękuję 1
Stalmi
komentarz
komentarz

Ok dzięki. A mam jeszcze pytanko do zasychania atramentu - nie będzie z tym problemu, jeżeli drukarka będzie używana powiedzmy raz na 2 tygodnie (może rzadziej)? Bo tak się zastanawiam jeszcze czy może jednak nie lepiej poszukać coś laserowego, żeby nie było z tym kłopotu.

Gawel
komentarz
komentarz

Laser to też nie głupi pomysł. Przerobiłem parę atramentówek i wreszcie kupiłem laser, tonery startowe kolor mam do tej pory od 2015.r .Wymieniałem tylko czarny parę razy. Do tego kupiłem oddzielny skaner, podłączany pod USB. Jak nie ma potrzeby to leży w szufladzie. Jedyny minus to wielkość drukarki i jej ciężar, ale do dzisiaj nie żałuje zakupu. Drukarka też jest cały czas odłączona od listwy

  • Dziękuję 1
  • 2 miesiące później...
rolmik
komentarz
komentarz

HP nie ma auto czyszczenia.  Brother Canon HP zalecają wydruk 1 str  tygodniowo  żeby tusz niezasechł (na 16letnim HP f4180  tak robiłem i śmigało niestety też muszę kupić coś nowego bo w win11 nie ma już sterownikow i wsparcia HP)brother ma auto czyszczeco ok 10 dni 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.