x-kom hosting

Problemy z internetem przez Wi-Fi

durfey
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam. Ostatnio zakupiłem adapter wi fi do komputera PC ASUS PCE-AC51 Wireless- AC750. Kupiłem z polecenia, specjalnie wewnętrzny, bo ponoć są lepsze... Jak się okazało działa bardzo "gównianie" (przepraszam za te określenie, ale naprawdę szlak mnie strzela dosłownie). Często się rozłącza, sygnał jest bardzo niestabilny, a pokazuje zazwyczaj cały zasięg... Nie była to jakaś bardzo tania rzecz z najniższej półki, ale jak korzystałem z wifi poprzez udostępnianie z telefonu po kablu USB internet działał o wiele lepiej. Nie mogę normalnie obejrzeć na Youtube żadnego filmiku w full HD, bo albo się rozłączy, albo zaraz spadnie prędkość i trzeba czekać na buforowanie... Macie jakieś pomysły co może być przyczyną ? Internet posiadam 300mb/s po kablu cały czas stabilna prędkość, a poprzez udostępnianie za pomocą Wi-fi przez tel działa o wiele bardziej stabilnie niż przez ten adapter. Pozdrawiam i z góry dzięki za jakąkolwiek pomoc.

LWG
komentarz
komentarz

Powodów może być wiele, po pierwsze co to za router/ap, łączysz sie z 2,4 ghz czy 5ghz, jeśli automatycznie to rozdziel te sieci i sprawdź na której lepiej działa, poza tym możesz pobawić sie kanałami sprawdź które masz wolne w okolicy (aplikacja wifi analyzer bądź coś podobnego na telefon) jak to nie pomoże zmniejsz szerokość pasma 

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.