x-kom hosting

Brak wifi

swii
utworzono
utworzono

Witam

Mam problem z internetem. Korzystam z wifi (legalnie) z innego mieszkania. Od kilku dni nie mam w ogole internetu. Nie mogę połączyć się z routerem znajomych z żadnego urządzenia. Na telefonie mam tylko napis na liscie wszystkich sieci przy tym wifi "błąd uwierzytelniania ".  Od pewnego czasu nikogo nie ma w tym mieszkaniu, więc nie mam dostępu do routera. Ale mam takie pytanie co to może być? Wystarczy zresetować router czy to jakis inny problem? Wiekszy? Nie znam sie na tym więc zalozylem tutaj konto specjalnie. Pozdro

Gość
komentarz
komentarz

Pomijam już legalność, ale

 

możliwe usterki:

- 98% zmianie uległo hasło szyfrujące

- 1% szyfrowanie ustawione na routerze nie jest wspierane przez urządzenie

- 1% routerowi coś się stało "z głową" i wystarczy restart prądowy

innej opcji nie ma. A więc reansumując 1 i 2 pkt może być spowodowany zarówno przez kogoś (właściciel lub "hacker") ale również kiedy np. router się zaktualizował.

 

A teraz taka podpowiedź - ale robisz, a właściwie czytasz to na własną odpowiedzialność - mówisz że znajomych nie masz w domu i nie masz jak "restartnąć". Część bloków/osiedli ma bezpieczniki na zewnątrz mieszkania. Wystarczy podejść do nich i samemu zrestartować. 

\

swii
komentarz
komentarz (edytowane)

Ok. Dzieki. Tez myslalem o tym ze to moze byc zmienione haslo po tym co juz wczesniej gdzies czytalem, ale wydaje mi sie to niemozliwe, bo w mieszkaniu nikogo nie bylo w tym czasie... 

Wyjechali na święta. Głupio mi zawracac im głowe jakims internetem.. jezeli i tak przeciez to nic nie zmieni.

Gość
komentarz
komentarz
Ok. Dzieki. Tez myslalem o tym ze to moze byc zmienione haslo po tym co juz wczesniej gdzies czytalem, ale wydaje mi sie to niemozliwe, bo w mieszkaniu nikogo nie bylo w tym czasie... 
Wyjechali na święta. Głupio mi zawracac im głowe jakims internetem.. jezeli i tak przeciez to nic nie zmieni.
Wiesz... Nie wiem kiedy się obudziłeś ale od 20 lat mamy XXI wiek. Ja swoje urządzenia konfiguruje od 18 lat "zdalnie"...
Teraz nie musisz mieć fizycznego dostępu aby nawet głupia pralkę uruchomić ....
Poza tym tak jak pisałem może być włam...

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

swii
komentarz
komentarz

Myslalem jednak, ze trzeba byc w danej sieci, zeby móc zmieniac jakies konfiguracje czy cos.. 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.