x-kom hosting

Zewnętrzna karta sieciowa

2022
utworzono
utworzono

Witam! :hello:

Moja zagwozdka polega na nowym szybkim internecie do 600 Mb/s i stacjonarnym komputerze o możliwościach do 100 Mb/s. Komputer był kupiony z 10 lat temu i na tamten czas to było w zupełności wystarczająco. Obecnie ma Windows 10 i po za tym internetem spełnia moje oczekiwania. Dlatego zastanawiam się nad kupne zewnętrznej kary sieciowej na USB, która z opisu może pociągnąć do 1000 Mb/s. Ale nie wiem czy to zadziała, jaką wybrać i czy moje USB to na pewno 3.0 bo 2.0 raczej się nie nadaje. 

Tymczasem mam na oku takie coś:

1). Karta sieciowa DELOCK (62616)
Techniczne:
Interfejs USB 3.0
Typ złącza RJ-45
Typ karty Sieciowy
Rodzaj karty Przewodowa
Obsługiwane systemy operacyjne Windows 10, Windows 7, Windows 8, Windows Vista
Maksymalny transfer [Mbps] 1000

 

2). Adapter USB 3.0 - RJ45 HAMA 200325
Fizyczne
Rodzaj Adapter
Typ USB - RJ-45
Gniazdo RJ-45 żeński
Wtyczka USB 3.0 męski
Gigabit Ethernet do 1 Gbit/s

 

3).  Adapter USB - RJ45 MANHATTAN 0.1 m
Fizyczne
Rodzaj Adapter
Typ USB - RJ-45
Gniazdo RJ-45 żeński
Wtyczka USB 3.0 męski

 

Czy takie urządzenia zwiększą moc internetu czy trzeba szukać innego rozwiązania? Może są jakieś lepsze przejściówki?

 

KLICHO
komentarz
komentarz (edytowane)

To co podajesz to bubel jest . 

 

Kup normalną kartę sieciową na PCI np w technologi AC np bedzie ok.

Gość
komentarz
komentarz

Bubel? Kolego, nic się nie odzywam jak gadasz pierdoły i kręcisz się w kółko błądząc w odpowiedziach do ludzi. Chcesz odpowiadać spoko, próbuj. Ale nie zdzierze jak ktokolwiek stwierdza że karta wifi (jakakolwiek by nie była) jest lepsza niż karta przewodowa!

Autorze - fakt faktem moim zdaniem też lepiej kupić coś normalnego (w sensie nie na USB) ale jakąkolwiek kartę byś nie wybrał (z przewodowych) to będzie dobra. A to czy osiągniesz więcej nie zalezy tylko od karty ale również od samego sprzętu, w tym przede wszystkim dysku twardego.


Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

KLICHO
komentarz
komentarz

@gavron7 Też nie będę wypowiadał się na temat twoich szyderczych wypowiedziach czy z góry odpowiedzi dając do zrozumienia autorom, że są gorsi, mają totalną niewiedzę, czy też błądzą w swoich pytaniach. 

 

Głownie mi chodzi że takie karty to nie są cudowne ani stabilne. Jednak lepszym i stabilniejszym rozwiązaniem jest jakaś karta pod PCI itp :) 

Zawsze można wykorzystać ją w pełni. 

 

 

  • Haha 2
Gość
komentarz
komentarz

Najwyraźniej czytasz pobieranie/bez zrozumienia. Takie podejście mam tylko do ludzi którzy nie słuchają co się mówi itp.
Poza tym co do Twojej wypowiedzi to napisałeś

To co podajesz to bubel jest . 
 
Kup normalną kartę sieciową na PCI np w technologi AC np bedzie ok.
Czyli z góry stwierdziłeś że technologia wifi 5Ghz jest lepsza niż jakikolwiek kabel.



Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

fernandez
komentarz
komentarz

Najpierw to warto by było się dowiedzieć, co to za komputer jest.

Może po prostu lepiej  by było kartę na PCI-Express. 10-letni komp może nie mieć nawet USB3, choć to dość mało prawdopodobne.

No chyba, że to laptop, to wtedy klops.

Jesteś w stanie podać pełną specyfikację komputera? Głównie chodzi o model płyty głównej albo model laptopa.

2022
komentarz
komentarz

Producent płyty głównej    ASUSTeK Computer INC.
Produkt płyty głównej    P8P67 LE
Wersja płyty głównej    Rev X.0X

Procesor    Intel(R) Core(TM) i5-2500K CPU @ 3.30GHz, 3301 MHz, Rdzenie: 4, Procesory logiczne: 4

Typ systemu    x64-based PC

USB3 ma na szczęście. ASMedia USB 3.0 eXtensible Host Controller - 0.96 (Microsoft)

 

fernandez
komentarz
komentarz

Ale twoja płyta główna ma 1Gbit Ethernet:

obraz.png.1b3773116f7fcec0e6974e28a272029e.png

 

Więc twoim ogranicznikiem jest najprawdopodobniej dysk.

Dla pewności, we właściwościach twojego połączenia można sprawdzić jaka przepustowość jest wynegocjowana przez Ethernet.

2022
komentarz
komentarz

Faktycznie, coś musiało nie zaskoczyć od razu bo już jest tak jak trzeba. Wystarczyło poczekać.

Dziś mam:

Download
prędkość pobierania
614.21 Mb/s
Upload
prędkość wysyłania
62.85 Mb/s
Ping
opóźnienia
19 ms
Dzięki:brawa:
Gość
komentarz
komentarz

Sprawdź przewód ....

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.