x-kom hosting

Prędkość pobierania/wysyłania, a dysk HDD.

fresh Tomato
utworzono
utworzono

Witam.

Mam stary dysk HDD Barracuda 500GB o wartościach odczytanych z CristalDiskMark: Read 60 MB/s Write 30 MB/s, 

I chcę się zapytać czy może on "dusić" internet, niedawno mam światłowód symetryczny 300Mb z INEA i na speedtest pl pobieranie pokazuje w zależności czasami 150 czasami 40 czasami 220, a wysłanie raczej sztywno 280-300 mb, na speedtest net wysyłanie i pobieranie po równo jest 300mb , na PROSPEEDTEST tym niby certyfikowanym mam ponad 300 w pobieraniu i wysyłaniu. Gdy przychodzi co do czego to np. na STEAM mam tak że raz pobiera 35 MB/s a raz 300kb/s i użycie dysku jest 0, gdy próbowałem wysłać plik na chomikuj też raz jest 200 Mb/s a raz 40Mb/s.

Przy przeglądaniu internetu, np. oglądaniu filmów nie da się tego zobaczyć, dopiero przy pobieraniu i wysyłaniu jest problem z brakiem stabilności, cały czas są wahania tej prędkości.

Czy to może być wina dysku czy może coś się dzieje z kartą sieciową. Jak myślicie? Do karty sieciowej zainstalowałem najnowszy sterownik i nic to nie dało.

Czy ktoś spotkał się z czymś podobnym?

Pozdrawiam.

 

gavron7
komentarz
komentarz
13 minut temu, fresh Tomato napisał:

300mb

 

14 minut temu, fresh Tomato napisał:

280-300 mb,

14 minut temu, fresh Tomato napisał:

35 MB/s a raz 300kb/s

Zmień na prawidłowe jednostki!

 

 

15 minut temu, fresh Tomato napisał:

Czy to może być wina dysku

tak

 

  • Dobra wypowiedź 1
Anawa
komentarz
komentarz

Przez wi-fi się łączysz?

fresh Tomato
komentarz
komentarz

Przez kabel kat 5e

Anawa
komentarz
komentarz

To w takim razie dysk HDD może być ogranicznikiem. Zainwestuj w dysk SSD, a ten HDD możesz używać jako zewnętrzny (zapasowy).

  • Dziękuję 1
fresh Tomato
komentarz
komentarz

Ok, tak trzeba będzie zrobić, dzięki za pomoc.

  • Super 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.