x-kom hosting

Czy port WAN ogranicza prędkość wifi

Ndx
utworzono
utworzono

Dzień dobry, czy jeżeli porty WAN i LAN w routerze maja 100Mb/s, a mam od dostawcy 300 Mb/s to router będzie ograniczał predkosc wifi do 100 Mb/s?

(Chodzi tylko o wifi, transmisja po kablu mnie nie interesuje)

Gość
komentarz
komentarz

Odpowiedz sobie sam...
Jeśli masz torbę foliowa która wytrzyma max 5kg, aTwoje zakupy ważą 40kg to torba je uniesie? Nie, zerwie się...

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka



A pomijając ograniczenia portu WAN powodzenia w tym routerze osiągnąć 100Mb/s po wifi

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

Ndx
komentarz
komentarz

Dziękuję za odpowiedź. Swoją drogą, dlaczego producenci routerów w specyfikacji podają prędkość transmisji np. 750 Mb/s, kiedy porty obsługują 100 Mb/s?

Gość
komentarz
komentarz
Dziękuję za odpowiedź. Swoją drogą, dlaczego producenci routerów w specyfikacji podają prędkość transmisji np. 750 Mb/s, kiedy porty obsługują 100 Mb/s?
A masz napisane że to prędkość WAN? :)
To prędkość na portach LAN+WIFI. Czyli pomiędzy urządzeniami.
Np. przyjmijmy że prędkość o której piszesz wynosi 200Mb/s.
Wtedy podłączasz 4kompy po LAN i coś tam po wifi, pomiędzy wszystkimi kompami na LAN przesyłasz na fullspeed (100Mb/s) pliki. Czyli zajmujesz całe pasmo czyli już np po wifi nic nie zrobisz, dodatkowo w takim przypadku nie uzyskasz tego fullspeed na tych kompach.

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.