x-kom hosting

gainward czy galaxy

mareczko
utworzono
utworzono

Zastanawiam się nad zakupem nowej karty graficznej. Mam dylemat między dwoma:

Gainward 9600gt 512MB Golden Sample - 460zł

Galaxy 8800gt 512MB CM-HP HDMI - 550zł

W gainwardzie kusi mnie fabryczne OC i wiatraczek z PWM i cena niższa o ok. 20%. Z tego co czytałem w Galaxy wiatrak kręci się ze stałą prędkością. Z kolei Galaxy ma więcej shaderów i chyba jest troszkę szybsza. Uprzedzam, że nie mam zamiaru bawić się w wymiany chłodzenia, czy zmiany biosów. W grę wchodzi tylko OC przez Rivę. Zakładam, że za około rok - półtorej kupię nową kartę, więc nie jest to zakup na dłuuugi czas :-). Proszę o poradę, szczególnie posiadaczy w/w kart. Pozdrawiam!!!

Sonido
komentarz
komentarz

Ja bym się zdecydował na GeForce 8800GT Galaxy 512MB CM-HP CoolerMaster http://www.apollo.pl/store/show_detail/21/41934

Bardzo dobre chłodzenie, spore możliwości OC, no i przede wszystkim wydajniejsza od 9600GT ;)

Polecam!

bastard
komentarz
komentarz

Zdecydowanie 8800GT :)

BlackRaven
komentarz
komentarz

Bierz Galaxy 8800GT, jest cicha - więc PWM niepotrzebne, wcale się nie grzeje tak bardzo jak niektórzy piszą, no i co najważniejsze jest wydajniejsza od każdej 9600GT.

falcon1984
komentarz
komentarz

Ja już to studiowałem na różne sposoby, Galaxy to najlepszy wybór wśród kart za około 550zł ;)

Wydajna, cicha, w miarę chłodna, dobry O/C, pamięci Samsunga :)

Gość
komentarz
komentarz
w miarę chłodna

Tu się nie zgodzę, Galaxy HP ma wyższe temperatury od innych 8800gt. Potwierdzają to testy na pclabie i egieldzie.

falcon1984
komentarz
komentarz
Tu się nie zgodzę, Galaxy HP ma wyższe temperatury od innych 8800gt. Potwierdzają to testy na pclabie i egieldzie.

Tam ją testowali na zmienionej zworce (po O/C). Normalnie ma 65-70C w stresie co jest przyzwoitym wynikiem

mareczko
komentarz
komentarz

Ok, dzięki za sugestie, a możecie mi coś powiedzieć o tym gainwardzie? 100zł to może nie jest dużo, ale obiektywnie to prawie 20% ceny karty. Wiem że Galaxy jest lepsze, ale chodzi mi bardziej o stosunek cena - wydajność, niż o samą wydajność.

Machur
komentarz
komentarz

9600gt tez jest bdb karta. a gainward dobra firmą. jeśli chcesz miec te 100zl w kieszeni, to ja bym bral 9600gt

przemorski
komentarz
komentarz

Ten gainward to dobra karta. Świetnie się kręci (u mnie do 750/1840/1750). Ale zapas jeszcze jest ;) Po podkręceniu jest tak samo dobra jak niepodkręcona Galaxy. Poza tym jest regulacja obrotów wiatraka do nawet 25% więc karta w porównaniu do galaxy jest niesłyszalna. Poza tym jest tańsza a i tak we wszystkie gry pograsz. Bralbym Gainwarda, co też zresztą zrobiłem ;)

Kosmoj
komentarz
komentarz

Powiem tak:

Jak duzo grasz to 8800GT i nie oszczedzaj

Jak grasz malo to 9600GT (oszczedzasz a i tak wszystkie gry chodza)

Ja osobiscie jakbym bral kompa na dlugi okres czasu z MOBO z SLI to wybralbym 9600, bo kiedys dac w SLI (podobno sa bardzo wydajne w SLI) a jezeli zwykle MoBo to doplac do 8800.

Chyba troszke naplatalem ale kij.....;P chyba wiesz o co mi chodzi;P

falcon1984
komentarz
komentarz

Moim zdaniem warto jednak dołożyć do 8800GT, jest wyraźnie lepsza

przemorski
komentarz
komentarz

Lepsza jest 8800, jak wolisz oszczedzać to 9600.

Nocturn
komentarz
komentarz
Powiem tak:

Jak duzo grasz to 8800GT i nie oszczedzaj

Jak grasz malo to 9600GT (oszczedzasz a i tak wszystkie gry chodza)

Ja osobiscie jakbym bral kompa na dlugi okres czasu z MOBO z SLI to wybralbym 9600, bo kiedys dac w SLI (podobno sa bardzo wydajne w SLI) a jezeli zwykle MoBo to doplac do 8800.

Chyba troszke naplatalem ale kij.....;P chyba wiesz o co mi chodzi;P

W CDA zrobili testy SLI z 9600GT i wypadły tragicznie. :) Ja nigdy już nie kupię żadnego produktu firmy Gainward ponieważ nabito mnie w butelkę tzn. Kiedyś kupiłem 6600 i producent podawał, że pamięci są 3.6ns, a prawda była taka, że zaczął produkować pamięci z 5ns bez żadnej wzmianki. Zresztą 8800GT jest kartą wyraźnie mocniejszą

BlackRaven
komentarz
komentarz

Jeśli nie grasz bardzo dużo w najnowsze tytuły to możesz śmiało wziąć 9600gt, jest to również bardzo dobra karta. 8800GT po prostu wystarczyłaby Ci na nieco dłużej ;)

mareczko
komentarz
komentarz

No proszę, to chyba przekonaliście mnie do wydania 100zł więcej ;) . Chciałbym jeszcze was zapytać, czy karta galaxy z jednym DVI i HDMI, ma również zworkę do zmiany napięcia, tak jak wersja z dwoma DVI? Pozdrawiam

BlackRaven
komentarz
komentarz

Z tego co wiem to posiada. Nie ma chyba natomiast sensu kupować karty z wejściem HDMI (znaczy dopłacać do niej), wyjście DVI jest w pełni zgodne z HDMI (wystarczy kupić TAKI kabel)

mareczko
komentarz
komentarz
Z tego co wiem to posiada. Nie ma chyba natomiast sensu kupować karty z wejściem HDMI (znaczy dopłacać do niej), wyjście DVI jest w pełni zgodne z HDMI (wystarczy kupić TAKI kabel)

Tak się składa, że znalazłem z HDMI za 550zł, a nigdzie nie mogę znaleźć w tej cenie z dwoma DVI.

BlackRaven
komentarz
komentarz

Faktycznie jest na allegro... W takim razie brać ;)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.