x-kom hosting

System nie może odnaleźć określonej ścieżki.

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: gavron7 ,
Kejpax
utworzono
utworzono

gdy w CMD wpisuje cd Pulpit to wyskakuje mi takie coś


System nie może odnaleźć określonej ścieżki.

 

Gawel
komentarz
komentarz

Wpisz desktop 

Kejpax
komentarz
komentarz

dalej to samo

 

gavron7
komentarz
komentarz

A co wpisałeś konkretnie? i przede wszystkim jak odpalisz CMD to co tam jest napisane? pewnie w innym katalogu jesteś

Kejpax
komentarz
komentarz

C:\Users\(nazwa)>cd desktop      i 

C:\Users\(nazwa)>cd Pulpit 

 

Microsoft Windows [Version 10.0.19043.1415]
(c) Microsoft Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone.

  • Rekomendowana odpowiedź
gavron7
komentarz
komentarz

A zauważyłeś że jest Desktop a nie desktop?


Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

Pulpit piszesz z dużej to czemu nie Desktop?

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

Z resztą wystarczy pokazać aktualna ścieżkę "dir" i rozwiejesz wątpliwości co wpisać. Poza tym w wyższych Windowsach zrobili w końcu coś co w Linuxie od 20 lat jest - tabulator można nacisnąć ;)

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

Kejpax
komentarz
komentarz

Dzięki barzdo mi to pomogło

 

 

fernandez
komentarz
komentarz

windows nie dba o wielkość liter w ścieżkach (od dawna, nie wiem czy keidykolwiek rozróżniał) i nazwach plików

linux tak

 

problem musiał być gdzieś indziej

  • Dobra wypowiedź 1
gavron7
komentarz
komentarz

Ja myślałem że jak papugują wszystko to to już dawno też spapugowali... Ale masz rację, bo to dziwny system :P 

 

  • 2 tygodnie później...
Maxwell3
komentarz
komentarz

Nie wystarczy po uruchomieniu cmd wpisac cd i nastepnie nazwe dowolnego katalogu. Musisz podac caly path. W wierszu polecen od razu widac w jakim aktualnie katalogu sie znajdujesz i jest to ta sama linia w ktorej wpisywales cd. Dir pokazuje katalogi ktore znajduja sie w katalogu w ktorym aktualnie jestes. Tabem mozna przewijac pokolei to co wypluwa dir. Mozesz po prostu z okna pulpitu otworzyć nowy eksplorator pliku i w pasku adresowym wpisac cmd, wowczas uruchomisz wiersz polecen bedac defaultowo w polpicie(desktopie) lub mozesz z paska adresowego przekopiowac path i wkleic po cd, czyli pelna lokalizacje zaczynajaca sie od dysku c.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.