x-kom hosting

Maxymalne obroty wiatraków

crooch
utworzono
utworzono

Witam!

Będę niedługo podkręcał kompa. Będę miał 4 wiatraki. 2 na budę, 1 na procka i 1 na grafę (Na chłodzenia oczywiście, bo niedawno gdzieś czytałem, że koleś zamontował sobie bezpośrednio wiatrak na procka. Z prockiem nic się nie stało. Wiatrak się jakoś zablokował i po 15 min grania wtopił się w procka, doszło do spięcia, zajął się ogniem no i... To tak btw anegdotka;). Chciałbym ustawić je od razu na full. Czytałem o speedfun, ale prawdopodobnie nie pójdzie na moim mobo bo nie ma go na liście obsługiwanych przez speedfun. Czytałem też o kombinacji kolorów kabelków i o ustawieniach w biosie.

Jeśli chodzi o kontroler to pewnie będę chciał go kupić, ale to później. A tak btw to warto kupić kontroler jeżeli wiatraki chodzą na full, a głośność jest w miarę dla mnie zadowalająca? Tylko, że komp będzie po oc.

Znacie jakiś sposób na obroty? Fajnie by było gdyby ktoś znał sposób w biosie bo podobno jest on najpewniejszy...

Kosmoj
komentarz
komentarz

Jak wentylator jest podlaczony przez 4pin to mozna kontorlowac obroty w speedfanie badz w biosie. Jak masz Hardware Monitor lub cos takiego (w biosie) gdzie sa pokazane temperatury itp, tam kontrolujesz obroty;)

BlackRaven
komentarz
komentarz

Jeżeli podepniesz wentylator pod złącze na płycie głównej (3 pin), bądź pod rozgałęźnik z moleksa (12V) to będzie chodził na pełnych obrotach. Regulator obrotów kupuje się wtedy, kiedy chcemy zmniejszyć obroty wentylatorów (zwykle żeby było ciszej).

crooch
komentarz
komentarz

Czyli rozumiem, że jak podłącze wentyle pod płytę główną to i tak będą chodzić na full, tak?

A jak wygląda sytuacja gdy płyta główna sama steruje obrotami względem temperatury? I czy ta sama sytuacja jest przy każdym wentylu czy np tylko przy procku?

Kosmoj
komentarz
komentarz

Taka sytuacja ma miesjce, gdy podlaczasz wentylator pod 4pin na plycie glownej. Jak dasz molex albo 3 pin to na max.

Procek jest podlaczony pod 4pin a zwykle wentyle raczej mają 3pin albo molexa.

crooch
komentarz
komentarz

To jak ustawić żeby ten na procku też na maxa chodził? W biosie albo w speedfun, tak?

Artur
komentarz
komentarz
To jak ustawić żeby ten na procku też na maxa chodził? W biosie albo w speedfun, tak?

tak. albo pod molex ;)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.