x-kom hosting

Problem z kablem? Ciekawa zagadka.

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: Gość ,
steven19
utworzono
utworzono

Dobry Wieczór,

Mam dosyć nietypową sprawę, pierwszy raz spotkałem się z takim problemem. Korzystam z laptopa, win10, światłowód orange.

 

1. Dziś kupiłem kabel do internetu, wpinam w laptop i nie działa, raz na jakiś czas załapie ale po chwili rozłącza.

2. Ten sam kabel wpiąłem w drugi laptop, od razu załapał sygnał, działa bez problemu.

3. Do swojego laptopa wpiąłem inny kabel od internetu, działa od razu po podłączeniu, nie rozłącza.

 

Jak to jest możliwe, taka kombinacja wydaje się być bardzo dziwna dla mnie. Sam nie wiem co mógłbym więcej napisać, coś w stylu "Czy ten kabel nie będzie działał po prostu na moim laptopie?"? Brzmi to abstrakcyjnie. Chętnie udzielę więcej informacji, tylko proszę mnie pokierować. Będę wdzięczny za odpowiedzi.

Gość
komentarz
komentarz

Nie zestawia się pewnie na GE u Ciebie a drugi komp ma pewnie port FE ot i cała zagadka.

Przedstaw u siebie ustawienia karty sieciowej na FE (100Mb/s) i sprawdź. Jak będzie działać to albo Twoja karta albo coś nie tak z kablem.

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

steven19
komentarz
komentarz

@gavron7 Dzięki za odpowiedź.

 

Zmieniłem na 100 Mbps Half Duplex i działa od razu, po podłączeniu kabla internet załapał.

Gdy dałem na 100 Mbps Duplex to co chwilę rozłączało.

Uznaję temat za rozwiązany ale gdybyś mógł rozwinąć zagadnienie, co tak na prawdę się zmieniło i czy mój laptop coś fiksuje? Czy to że dałem Half Duplex to coś zmieni w użytkowaniu?

  • Rekomendowana odpowiedź
Gość
komentarz
komentarz

To że  dałeś 100 a nie 1000!

Masz problem z kartą sieciową u siebie (nieraz coś w systemie, więc wystarczy reinstalka).

Poprostu max szybkość na ustawieniach 100 Full Duplex to 100M/b w obie strony, jak ustawisz na Half to będziesz miał 100 w jedną czyli realnie 50.

 

Aby sprawdzić czy to problem z systemem czy sprzętem proponuję odpalić linux live i zobaczyć jak się zachowuje. Jeśli się zestawi na gigu to masz problem z systemem a jak nie to z kartą.

 

Na drugim lapku się zestawiło bo laptop ma kartę 100Mb/s ot i cała zagadka. 

 

Generalnie auto-negocjacja działa tak że zaczyna od min czyli 10Mb/s, jak się zestawi próbuje wyżej czyli 100Mb/s, jak się zestawi to wyżej czyli 1Gb/s. Ponieważ mu nie wyszło to robi pięterko w dól, a ponieważ pięterko w dól jest dobrze to robi do góry i wpada w pętle :P Żadne dziwne bo to normalne i codzienny problem  

steven19
komentarz
komentarz

@gavron7 Dziękuję, po prostu!

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.