x-kom hosting

Wolny internet, wysokie pingi ale speedtest ok

hc-maciek
utworzono
utworzono

Cześć wszystkim, 

 

Na początku wypiszę podstawowe dane a poniżej spisu opisze mój problem 

 

Dostawca internetu UPC 

Prędkość deklarowana przez dostawcę internetu 500mb/s światłowód

Speedtest : ping 7ms, download 486 mb/s, upload 29 mb/s

 


Od jakiegoś czasu jakość mojego połączenia internetowego strasznie spadła. Z internetu korzysta tylko mój komputer stacjonarny poprzez kabel oraz sporadycznie korzystam z internetu  na telefonie i playstation 4 poprzez Wifi. 

Korzystając z przeglądarki i próbując włączyć np. filmik na youtube, proponowana jakość obrazu to przeważnie 360p - da się oczywiście to zmienić ręcznie ale zazwyczaj już przy jakości full hd filmik nie nadąża z buforowaniem. Jeżeli chodzi o gry to gram tylko i wyłącznie w diablo 2 resurrected i tam czuję że mam dość wysoki średni ping oraz dodatkowo widzę bardzo małą listę aktualnych gier (i informacje o statusie tych gier czasem się nie ładują - dla porównania u moich kumpli wszystkie te rzeczy działają bez zarzutu) a moje gry publiczne są przeważnie niewidoczne dla innych graczy. Dla utwierdzenia się w przekonaniu że mam wysoki ping zainstalowałem inną grę i tam pingi wahają się w okolicy 120-150 ms. 

 

Speedtesty zawsze pokazują wartość niemalże taką samą jak deklaruje dostawca internetu więc UPC umywa ręce i twierdzi że problem jest po mojej stronie. Zrobiłem dziś format i zainstalowałem windowsa od nowa i problem niestety dalej jest taki sam.  Oczywiście reset routera, połączenie na innym kablu itd już mam za sobą i również nie przyniosło to żadnego skutku. 

 

Nie wiem za bardzo co robić - UPC nie chce pomóc a sam nie za bardzo wiem co mogę zrobić po mojej stronie. Dodam że jakiś czas temu internet miałem od tego samego dostawcy w takiej samej konfiguracji oraz w moim komputerze nie było żadnych zmian sprzetowych i wszystko było ok. 

Będę wdzięczny za podpowiedzi ;) 

KLICHO
komentarz
komentarz

Wygląda na problem z ich strony. 

 

A czy masz jakiś inny router który mógłbyś skonfigurować i sprawdzić jakie są przesyły ? Strasznie niski masz Upload. Często pracownicy UPC średnio znają się na tym. Bo patrzą że prędkość pobierania ale nie na upload. 

 

Musisz próbować się tam dodzwonić i wytłumaczyć że reset routera nie pomaga, na każdym urządzeniu w domu ten sam problem jest więc to nie jest problem twój tylko ich. 

gavron7
komentarz
komentarz

Najpierw przeglądamy forum, a później zakładamy temat, szczególnie że to jest w tym samym dziale:

 

 

 

 

 

 

Bo jak narazie to można powiedzieć że szklana kula ma wolne

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.