x-kom hosting

Podkręcanie (dopuszczalna temperatura)

Argon
utworzono
utworzono

Witam :) Mam pewien kłopot w podkręcaniu karty programem ATITool. 3D low power i w 3D performance podwyższyłem te wszystkie słupki o 10 i włączyłem skanowanie, zeby sprawdzić czy nie ma artefaktów. Po 4 minutach tego skanowania temperatura karty wzrosła do 75 stopni :/ To znaczy ze nic z niej nie wycisne?

pawel.soltysiak
komentarz
komentarz

jakie chłodzenie? jaka karta? przydałoby się napisać. Jakie temp bez O/C??

Argon
komentarz
komentarz

Wyleciało z głowy :P GF 7900GS Galaxy Zalman. Przy skanowaniu artefaktów co chwile coś pika, wyskakuje takie coś: Delta of 118 in 2 pixels (59.00 avg.) No errors for... i skanowanie zaczyna sie od nowa. O co chodzi? Temp bez OC 56 stopni.

pawel.soltysiak
komentarz
komentarz

O ile podniosłeś taktowania??

Argon
komentarz
komentarz

2D

Core: +50

Memory: +50

3D low power

Core: +40

Memory: +50

3D perf.

Core: +40

Memory: +50

A w grach żadnych zmian.... Jak w COD4 było 15 PFS tak i tyle jest :/

falcon1984
komentarz
komentarz

To ci powiem, że coś masz skopane bo ja na 7900GS 600/1600 mam w 1280x1024 + high detale megą płynną grę w CoD4

Podkręcić mogę na 640/880 bez artefaktów i nic nie pika

Chłodzenie miałem CoolerMaster, ale się grzało do 85C, więc zmieniłem na Zalman VF-700 Cu i teraz max 63-65C w czasie grania (po kilku godzinach)

Argon
komentarz
komentarz

Czyli nic z tego... Ale mam jeszczze jedno pytanko :) Włączam program, ładuje zapisane ustawienie i włączam gre, tak? Bo ja tak robie i nawet 1 FPS wiecej nie mam :/ A w tej chwili mam ustawione 450MHz/820MHz

falcon1984
komentarz
komentarz

Tak, ja przed grą odpalam AtiTool, ładuje ustawienie zapisane i gram z podkręconymi taktami

I faktycznie jest więcej fpsów :)

webber
komentarz
komentarz

W ATIToolu można ustawić, by uruchamiał się automatycznie przy starcie systemu i ładował wybrany profil, bądź robił to po odpaleniu aplikacji 3D. Ja mam ustawione, by przy 2D karta pracowała na standardowych taktowaniach, a przy włączeniu jakiejkolwiek gry ATITool sam ładował profil OC i sprawdza się to wyśmienicie :)

falcon1984
komentarz
komentarz

Ja przeniosłem sobie AtiToola do Autostartu i ładuje się z Windowsem razem

A profile to skrótami klawiszowymi ładuje sobie ręcznie :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.