x-kom hosting

Chłodzenie na grafike

wojtek1989
utworzono
utworzono

Siema :D

To znowu ja i znowu o OC chodzi :P Zebrałem juz wszystkie info na temat chłodzenia azotem itp. Teraz rozmyślam nad grafiką :)

Czy jeżeli założę na grafe dużo lepsze chłodzenie od seryjnego to czy przeniesie się to na to że będę mógł ustawić wyższe taktowanie rdzenia bądź pamięci ?

Niby nowe chłodzenie da niższą temperature co się przekłada teoretycznie na większe możliwości OC (patrz procek) ale z drugiej strony na grafice nie podniose napięcia (czy jednak się mylę ?) więc może uzyskam pewną granice przy której dalej nie pójdzie bo będzie za małe napięcie na rdzeniu bądź pamięci grafiki.

Jakby co to temp mojej karty w idle to 39-38 przy wiatraczku na 100% czyli w pokoju ciężko wysiedzieć, normalnie jest to 59 :o ale Ja potrzebuje tego do bicia rekordów także te 59 to nieważne jest :P

Ile jest w stresie ? Hmmmm różnie to bywa :/ Około 60 przeważnie jak wszystkie wiatraki na Full

Gość
komentarz
komentarz
(czy jednak się mylę ?)

Bios mod?

A pamięci na karcie są chłodzone?

astrorek
komentarz
komentarz

Z tego co mi wiadomo, to można zmieniać napięcie na karcie. Co do chłodzenia, to zmniejszy temp., co napewno wpłynie na o/c. Do bicia rekordów wziąłbym chłodzenie wodne.

wojtek1989
komentarz
komentarz

No to będzie trzeba zaktualizować Bios.

Co do chłodzenia pamięci na karacie to chodzi Ci o te nowe chłodzenie które chce kupić ? tak tam jest cały zestaw radiatorów na pamięć i sekcje zasilania. Chłodzenie takie miało by być http://www.allegro.pl/item370799244__zalma...szy_model_.html +

http://www.allegro.pl/item370856553_zalman...f1000_w_wa.html

Tylko tak się zastanawiam ile stopni byłoby mniej :unsure: Może lepiej i pewnie taniej byłoby schłodzić to suchym lodem skoro to i tak ma być do bicia rekordu.

Jeżeli już powiedzmy będę miał chłodzenie które będzie super elo i nie będę się musiał martwić o przegrzanie się grafy to możliwe jest uzyskanie powiedzmy 950mhz na rdzeniu i koło 1300mhz na pamięci ? zakładając że napięcie będzie większe.

Wiem że to zależy od egzeplarza karty, chodzi mi o to czy to jest ogólnie możliwe.

astrorek
komentarz
komentarz

Ja bym kupił blok wodny, chłodnicę itd., żeby uzykać zestaw chłodzenia wodnego.

wojtek1989
komentarz
komentarz

Tak, tylko ja jestem zdania że jak już kupować WC to dobre, a to kosztuje, bardziej mi się opłaca kupić albo lepsze chłodzenie typu tego zalmana albo schłodzić to suchym lodem. Przypominam że tu chodzi o bicie rekordu. Na codzień mi wystarczy to co mam.

Gość
komentarz
komentarz
Tak, tylko ja jestem zdania że jak już kupować WC to dobre

Dobre WC na GPU to koszt ok. 400zł a ten twój Zalman będzie kosztował ok. 250zł(takie WC które w przyszłości będziesz mógł rozbudować o blok CPU i NB, a i nie mówię tu o syfie od Zalmana/HydroXa/Thermaltake tylko o porządnym składaku)

Gość
komentarz
komentarz

Jeśli ma bić do bicia rekordów bierz DI. WC nie zapewni ci mniejszych temperatur na pewno ;)

możliwe jest uzyskanie powiedzmy 950mhz na rdzeniu i koło 1300mhz na pamięci ? zakładając że napięcie będzie większe.

Wiem że to zależy od egzeplarza karty, chodzi mi o to czy to jest ogólnie możliwe.

Możliwe jest ;)

Looknij sobie.

wojtek1989
komentarz
komentarz

Oj dobre WC to jednak więcej jak dla mnie, sam blok fulcover kosztuje około 300zł, chłodnica koło 150, pompka najtańsza 100zł i do tego złączki, płyn, węże, rez.

a co do di to jak będę miał kontener już na grafe to jak tam jest z chłodzeniem pamięci ? i sekcji zasilania ? kontener będzie "pokrywał wszystko" czy potrzebne jest oddzielne chłodzenie na to ?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.