x-kom hosting

Dziwny problem z komputerem, jakies paski i zawieszenie

minolone
utworzono
utworzono

Witam. mam dziwny problem a mianowice wyskakuja mi na ekranie jakies dziwne paski i komputer sie zawiesza, karta ASUS HD 3650 512MB, zamieszcze zdjecie i wtedy sami zobaczycie moze ktos juz mial taki problem pozdrawiam PS. to zdjecie na miniaturce wyglada jakby byla plaza, niebo i morze ale powiekszcie je i zobaczycie ze tak nie jest, a i co do zasilacza to jest 300W moim zdaniem slaby do tego komputera ale komputer byl kupowany jako zestaw i dzwonilem do gosci co to skladali i powiedzial mi jedno ze komputer byl testowany na takim zasilaczu i testy przeszedl i poprostu taki wpakowali z gory dzieki za pomoc

DSC00115.jpg

post-20787-1212272721_thumb.jpg

snip91
komentarz
komentarz

Zasilcz zmień, bo będzie za słaby.

Podkręcałeś coś?

Sprawdź temperaturę karty grafiki.

minolone
komentarz
komentarz

czy podkrecalem? tak karte grafiki ale to po tym problemie, a ten problem dzieje sie juz od sameo poczatku co mam ten komputer, na poczatku bylo to sporadycznie a potem juz coraz czesciej, ale odziwo ostatnio mu cos odbilo i nic sie nie dzialo przez kilka dobrych dni, przed chwila zainstalowalem sobie program webserv i chcialem go uruchomic i zonk znowu to samo i za kazdym razem co chce go uruchomic, a gry wlaczaja sie normalnie, temperatura karty wcha sie caly czas w granicach ~50, a i jeszcze jedno to czasami przy wlaczaniu komputera karta graf nie puszcza sygnalu na monitor,

snip91
komentarz
komentarz

Dodatkowe zasilanie podpięte do karty?

Sprawdź kompa na innym zasilaczu, mocnym.

Machur
komentarz
komentarz

wg. mnie grafika na gware. ewentualnie, najpierw nowe stery, ale skoro juz przy wlanczaniu kompa Ci nie puszcza syg. na monitor to raczej nie stery.

minolone
komentarz
komentarz

karta ta nie posiada dodatkowego zasilania sam sie zdziwilem, nie bardzo mam jak sprawdzic na mocniejszym zasilaczu poniewaz nie mieszkam teraz u siebie w miescie i w tym jest zonk, pracuje tutaj i wiesz znajomych to na palcach policze, ale o zasilaczu juz myslalem zeby zmienic, co najlepsze to kompa mam na gwarancji ale gdy rozmawialem z gosciem i mowilem mu ze zasilacz jest za slaby do tego komputera to powiedzial to co napisalem ze tak byl testowany i tak wyszedl, a jak spytalem czy jak oddam na gwarancje to czy jest mozliwosc zeby wsadzili mocniejszy to powiedzial ze niema takiej mozliwosci i ze bedzie taki sam, no i musze zmienic na wlasny koszt,

sterownki juz zmienialem z 5 razy i nic, ale co dziwne to przy tym programie web serv zawsze kompa wywali a przy grach nie, dziwne a przeciez taki program to co tej grafiki wykorzysta 5%, ale ten zasilacz mnie denerwuje wg mnie tez jest za slaby i to o duzo

snip91
komentarz
komentarz

Zasilacz tak czy siak można wymienić. Ja bym tu dał Chiefteca GPS 450W.

minolone
komentarz
komentarz

a czy jest to mozliwe zeby przez zasilacz tak sie dzialo? moze napiecia z zasilacza skacza i dlatego tak sie dzieje

snip91
komentarz
komentarz

Mi to wygląda bardziej na coś z kartą grafiki. Być może ma za mało prądu, bo zasilacz mocny nie jest.

karta ta nie posiada dodatkowego zasilania sam sie zdziwilem

Jesteś pewnien ? Mi się wydaje, że ma.

minolone
komentarz
komentarz

napewno nie posiada wczoraj mialem ja w rekach i niema zadnego dodatkowego zasilania ale teraz widze ze gosc ma na allegro taka karte i pisze ze wymaga zasilacza 350W moze i to jest przyczyna tego problemu link do aukcji to jest dokladnie ten model karty graficznej

Machur
komentarz
komentarz

ale zawsze mozesz oddac na gwarancje, pod pretekstem wlasnie takim, ze takie Ci sie rzeczy na ekranie robią. I wtedy powinni przyjąć. Bo komp nie dziala jak powinien.

minolone
komentarz
komentarz

Witam. tak na gwarancje zawsze moge oddac i moze cos z tym zrobia ale zasilacza na wiekszy czy tak czy siak mi nie zmienia, tak gosc powiedzial, wiec i tak wypada zasilacz zmienic na wiekszy, jakies firmy zasilacze polecacie?

Sonido
komentarz
komentarz

Ten co podał sniper - Chieftec GPS 450W (takie minimum) albo cichszy Corsair 450W, jeśli chcesz już kupić na przyszłość to możesz dołożyć do Corsair 520HX

  • 2 miesiące później...
m@r0m$
komentarz
komentarz

Witam jestem tu nowy.

Mam podobny problem.

Od początku jak mam kompa (2 lata) sporadycznie nagle pojawiały się na ekranie różnokolorowe paski i zawieszka. Na początku mi to nie przeszkadzało, ale ostatnio jak chciałem zrobić test PCMark-iem to za każdym razem przy drugim teście na obciążenie grafy wyskakują te paski i komp się zawiesza. Wyglądają one tak

40ed3245a31aa528med.jpg

Gdy zmierzyłem napięcia programem SpeedFan to na +12v napięcie bez obciążenia to ok. 11,8v a przy obciążeniu spada nawet do 11,15v.

Moja konfiguracja to:

Intel Pentium D 805 2 x 2,66

Płyta Gigabyte GA-8I945P Pro ST

Sapphire Radeon x800 gto 256bit/512mb ddr2

Geil 2 x 512mb ddr2 533mhz

Benq dvd-rv

Czytnik kart pamięci

Tracer 4life 400w

Gdy założyłem zasilacz Tracer 4life 450w i włączyłem PCMarka to wtedy zamiast pasków karta się wyłączała i zawieszka, a gdy zmieniłem stery znów pojawiały się paski.

Nie wiem czy to karta, zasilacz czy stery. Jak miał ktoś styczność z podobnym problemem to niech się wypowie.

Proszę o pomoc

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.