x-kom hosting

Problem ze zmiennym IP do pracy zdalnej.

MaVH
utworzono
utworzono

Hej
czy da się jakoś rozwiązać mój problem z IP? Spawa wygląda tak, że do pracy zdalnej muszę podać swoje IP, żeby mieć dostęp do strony na której pracuję. Tylko, że w Orange, adres IP zmienia się co kilka dni, albo co reset routera.

I tutaj pojawia się moje pytanie czy jest jakikolwiek sposób, żeby to obejść? Nie wiem, jakiś VPN ze stałym IP i z niego się łączyć do pracy czy coś, słyszałem też o czymś takim jak DDNS ale totalnie się nie znam. Mam nadzieję, że pomożecie mi znaleźć jakieś rozwiązanie.

Gość
komentarz
komentarz

Zaloguj się do Mój Orange na smartfonie lub przez WWW i szukaj Statyczne IP. Napewno jest dodatkowo płatne, ale czy jest dla światłowodu, nie wiem, w LTE Orange daje i chyba dodatkowo 15 zł co miesiąc w LTE. 

gavron7
komentarz
komentarz
2 minuty temu, MailoDog napisał:

Statyczne IP

czy możesz używać prawidłowych określeń?

 

statyczne == stałe/niezmienne

statyczne != publiczne

 

kolega potrzebuje statycznego publika albo tak jak sam powiedział VPNa. 

 

Drogi autorze, jeśli chcesz za paczkę fajek miesięcznie mogę Ci wygenerować u siebie login i hasło :P

 

Gość
komentarz
komentarz
4 minuty temu, gavron7 napisał:

czy możesz używać prawidłowych określeń?

 

statyczne == stałe/niezmienne

statyczne != publiczne

 

kolega potrzebuje statycznego publika albo tak jak sam powiedział VPNa. 

Pretensje miej do operatorów∑ to oni nazywają Statyczne IP, a nie Stałe IP. Jak to ludzie nie mają się o co przypieprzyć, przypieprzają się o to co najbardziej śmierdzi. 

7 minut temu, gavron7 napisał:

Drogi autorze, jeśli chcesz za paczkę fajek miesięcznie mogę Ci wygenerować u siebie login i hasło :P

Nie pal tyle bo procesor już oklejony syfem i ci się przegrzewa. 

gavron7
komentarz
komentarz

Tylko Ci mało profesionalni i Ci którzy nie dbają o swoich klientów a tylko leją im wodę

Gość
komentarz
komentarz
5 minut temu, gavron7 napisał:

Tylko Ci mało profesionalni i Ci którzy nie dbają o swoich klientów a tylko leją im wodę

Czyli Orange i T-Mobile :P Niestety. 

 

W INEA nie dają Stałego, ale tak piszą na fakturze o Zmiennym, publicznym2050126129_Zrzutekranu2021-11-22o21_46_01.png.73ac926c6235edec14d75f0c2e95aa52.png

 

 

gavron7
komentarz
komentarz

no? właśnie... zmienne + publiczne czyli poprawnie

Gość
komentarz
komentarz

Czyli ze Stałym prawidłowo powinno być „Stały IP Publiczny” ?

gavron7
komentarz
komentarz

Podział:

1. stałe/zmienne  

2. publiczne/prywatne

 

możesz zmiksować 1 z 2, więc:

- publiczny stały

- publiczny zmienny

- prywatny stały

- prywatny zmienny

 

samo stwierdzenie stały/zmienny niewiele mówi

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.