x-kom hosting

Internet z Vectry jak mi podłączą ?

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)
6 godzin temu, AndrzejGdz napisał:

No to super mają podejście do klienta. Już się rozpędziłem i przechodzę do Vectry. 

W Idea podłączyli ONT takie jak na zdjęciu niżej i swój jakiś router, na którym można jedyni wifi hasło zmienić i DNS ustawić dla LAN na sztywno. Zmiana każdej innej funkcji kończy się brakiem internetu. 

 

Jeżeli operator świadczy np TV przez IPTV i wymaga to dodatkowej konfiguracji na ich sprzęcie to ustawia, jeśli nie to nie. W T-Mobile czy Orange trzeba konfigurować VLAN PPPoE czyli podawać hasło i nazwę użytkownika dostępu  Z tego co wiem ustawiają to na Funboxach, ale niektórzy operatorzy mają tak, że wysyłają te ustawienia na swój ONT/router. 

W INEA podłączasz swój router do tego ONT i z automatu się łączy jako Dynamiczne IP w ustawieniach routera, ale w razie awarii i wołania instalatora muszę podpiąć ich wynalazek. Ja mam tak konfiguracje sieci. 

 

IMG-0277.jpg

IMG-0281.jpg

 

gavron7
komentarz
komentarz (edytowane)
2 godziny temu, MailoDog napisał:

Jeżeli operator świadczy np TV przez IPTV i wymaga to dodatkowej konfiguracji na ich sprzęcie to ustawia, jeśli nie to nie

w żadnym miejscu nie pisałem nic o IPTV. W przypadku IPTV dostajesz co najmniej 2 lub 3 urządzenia (ONU i dekoder lub ONU , router i dekoder)

 

2 godziny temu, MailoDog napisał:

VLAN PPPoE

to 2 różne rzeczy brakuje spójnika "i" :P

 

 

Na ww zdjęciach jest ONU jednoportowe, dlatego wymagany jest dodatkowy router, w przypadku IPTV z reguły operator daje urządzenie 4-portowe. Jednak mając urządzenie 1-portowe ono również może być routerem (wszystko zależy od konfiguracji i urządzenia czy umie takie rzeczy robić)...

 

 

Gość
komentarz
komentarz
9 godzin temu, gavron7 napisał:

to 2 różne rzeczy brakuje spójnika "i" :P

Tak? To poszukaj w Google konfiguracje Orange Światłowód na swoim (innym) routerze gdzie pisze VLAN 35 PPPoE i podajemy nazwę o hasło z umowy. 

 

Powoli mam wrażenie, że skoro ty robisz jako instalator dla jakiejś firmy tak to już dasz sobie uciąć palca, ze wszyscy mają tak samo. To tak jakby powiedzieć, ze każdy samochód działa tak samo, a to nie prawda. 

 

9 godzin temu, gavron7 napisał:

Na ww zdjęciach jest ONU jednoportowe, dlatego wymagany jest dodatkowy router, w przypadku IPTV z reguły operator daje urządzenie 4-portowe. Jednak mając urządzenie 1-portowe ono również może być routerem (wszystko zależy od konfiguracji i urządzenia czy umie takie rzeczy robić)...

 

Zgadza się, dlatego INEA nie ma wymogu ustawień na routerze do zalogowania się w usłudze, tak samo do TV HiWay nie trzeba nic bo działa to jak telewizja przez internet, zalecają tylko używać na swoim routerze serwerów DNS swoich, a nie innych.  Ty i tak zaprzeczysz wszystko co pisze bo wiesz jak wszyscy operatorzy robią i jak u siebie konfigurują. 

gavron7
komentarz
komentarz
13 godzin temu, MailoDog napisał:

skoro ty robisz jako instalator

już dawno nie, ale >20 lat robi swoje

 

13 godzin temu, MailoDog napisał:

to już dasz sobie uciąć palca, ze wszyscy mają tak samo

a założysz się? zadzwoń gdziekolwiek na helpdesk i zgłoś problem - co usłyszysz? "Po naszej stronie jest wporządku" - o czym to świadczy? że mają wywalone co masz nie tak ustawione bo ich urządzenie odpowiada i ma zakładane parametry pracy. 

 

13 godzin temu, MailoDog napisał:

To tak jakby powiedzieć, ze każdy samochód działa tak samo, a to nie prawda. 

a nie działa tak samo? to co Twój samochód robi odmiennego ? lata?

 

13 godzin temu, MailoDog napisał:

 Ty i tak zaprzeczysz wszystko co pisze bo wiesz jak wszyscy operatorzy robią i jak u siebie konfigurują. 

Nie, nie zaprzecze, zgadza się. Obecnie DUZI rzeczywiście bujają się z IPTV bezpośrednio z neta, bez dodatkowych VLANów. Tylko nie uważam tego za dobre ale to moje prywatne zdanie.

 

 

Gość
komentarz
komentarz
Dnia 24.11.2021 o 18:32, gavron7 napisał:

Obecnie DUZI rzeczywiście bujają się z IPTV bezpośrednio z neta, bez dodatkowych VLANów. Tylko nie uważam tego za dobre ale to moje prywatne zdanie.

 

 

Ja jestem za TV OTT bez zbędnych konfiguracji dodatkowych bop to tylko ogranicza klienta. Normalni ludzie nawet 600Mb/s w pełni nie wykorzystują non-stop 24 na dobre. A TV jak zabierze te 100-150Mb/s bo ktoś chce mieć na dwóch, trzech TV to i tak sporo. Ja oglądam TV przez Canal+ Online aplikacje na TV Samnsungu i nie czuje żadnego spowolnienia. Jak włączę filmik 4K na YouTube to czasem te 20-40Mb/s widać, ze zabiera jak się coś pobiera. 

gavron7
komentarz
komentarz
49 minut temu, MailoDog napisał:

TV przez Canal+ Online aplikacje na TV Samnsungu i nie czuje żadnego spowolnienia

To nie to samo, ale nieważne.

Gość
komentarz
komentarz
Dnia 28.11.2021 o 16:27, gavron7 napisał:

To nie to samo, ale nieważne.

Ważne. Wytłumacz, a nie focha strzelasz jak 15 latka. 

gavron7
komentarz
komentarz

IPTV obecnie promowanie chodzi mi o np. reklame która ze 2-3 lata temu była u któregoś dużego ISP coś w stylu "Wystarczy że podłączysz dekoder do internetu" i te wszystkie dekodery obecne np. Orangowe które tak samo działają, czyli korzystają z neta nie są tak naprawdę IPTV dlaczego?

Bo strumień jest transkodowany, musi być aby był maksymalnie mały przesył. Jakość generalnie taka sama jakbyś sobie przez neta to samo puścił. Natomiast IPTV na swojej sieci, gdzie masz oddzielne VLANy (tak jak miało to miejsce wcześniej również u większych ISP) nie jest/nie powinno być transkodowane czyli sygnał kliencki to dokładnie ten sam sygnał który daje dostawca treści. Opisałem to dokładnie jakoś w wakacje w którymś wątku.

 

Generalnie w skrócie - strumień HD obecnego IPTV to np. 8-12Mb/s, gdzie ten sam strumień realnego IPTV to 30-40Mb/s.

 

 

 

ps. nie, nie obrażam się. mnie nie da się obrazić :P

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.