x-kom hosting

Internet z Vectry jak mi podłączą ?

AndrzejGdz
utworzono
utworzono

Witam ,

 

Mieszkam w lokalu gdzie zakończenie światłowodem jest w przedpokoju w skrzynce. Do tej pory korzystam z dostawcy ( tzw. kablówka ) co oferuje usługę po przewodzie koncentrycznym z gniazda antenowego

Moje pytanie ?

Jak mi Vectra podłączy Internet światłowodowy w tej skrzyneczce w przedpokoju ?

Czy będą mi instalować z tej skrzyneczki przewód światłowodowi do swojego rutera który chcę aby był w salonie tam gdzie mam TV i Dekoder SAT  które są podpięte teraz  do Internetu po tzw. kablu ?

Czy jest możliwość aby terminal optyczny z Vectry był umiejscowiony w tej skrzyneczce ?

Mam też w salonie gdzie są gniazdka SAT i TV  gniazdo Rj45 , czy to w czym może pomóc aby światłowodu nie ciągnąc po całym mieszkaniu z docelowym miejscem w salonie ?

 

Andrzej

 

 

IMG_1804.JPG

Skrzynka RTV  Przedpokój.JPG

gavron7
komentarz
komentarz
12 godzin temu, AndrzejGdz napisał:

Jak mi Vectra podłączy Internet światłowodowy w tej skrzyneczce w przedpokoju ?

?

normalnie, podejdzie koleś na minutę podłączy patchcord do gniazdka, z drugiej strony terminal i wyjdzie

 

12 godzin temu, AndrzejGdz napisał:

Czy będą mi instalować z tej skrzyneczki przewód światłowodowi do swojego rutera

nie bo:

1. nie masz routera który ma wkładkę światłowodową

2. w "skrzynce" widać rj-45 i poprostu od ONU (terminal optyczny) skrosujesz sobie do odpowiedniego gniazdka zwykłą RJ45

3. instalacja w mieszkaniu jest po stronie klienta

 

12 godzin temu, AndrzejGdz napisał:

po tzw. kablu ?

a światło to co to niby jest jak nie kabel?

 

12 godzin temu, AndrzejGdz napisał:

Czy jest możliwość aby terminal optyczny z Vectry był umiejscowiony w tej skrzyneczce ?

musi, chyba że masz gdzieś jeszcze jedno takie zielone gniazdko - to wtedy w skrzynce jest krosówka i terminal stoi w innym miejscu

 

12 godzin temu, AndrzejGdz napisał:

Mam też w salonie gdzie są gniazdka SAT i TV  gniazdo Rj45 , czy to w czym może pomóc aby światłowodu nie ciągnąc po całym mieszkaniu z docelowym miejscem w salonie ?

odpowiedziałem Ci wyżej.

Gość
komentarz
komentarz
4 minuty temu, gavron7 napisał:

w "skrzynce" widać rj-45

Serio? Ja na zdjęciu środka skrzynki widzę 3 razy kabel miedziany antenowy, a kabla ethernet zakończonego rj-45 nie widzę. Chyba, że piszesz o przedlużaczu dużym białym do prądu :P:P

gavron7
komentarz
komentarz
1 minutę temu, MailoDog napisał:

a kabla ethernet zakończonego rj-45 nie widzę

a w którym miejscu napisałem że w skrzynce jest kabel rj45?

są gniazdka...

 

 

 

do autora:

przyjrzałem się temu zdjęciu i stwierdzam że masz najprawdopodobniej 3 pokoje lub 2 ale 3 miejsca odbioru sygnału, w każdym z tych miejsc masz RJ45 i kabel koncentryczny ale w którymś pokoju masz jeszcze światłowód.... :>

 

Gość
komentarz
komentarz
4 minuty temu, gavron7 napisał:

a w którym miejscu napisałem że w skrzynce jest kabel rj45?

są gniazdka...

Zacytowałem cię wyżej i napisałeś w „skrzynce”. Nawet nie widzisz co piszesz. 

gavron7
komentarz
komentarz

no to pozwól że zacytuję sam siebie:

 

15 minut temu, gavron7 napisał:

2. w "skrzynce" widać rj-45

 

więc gdzie napisałem o kablu?

 

 

 

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)
7 minut temu, gavron7 napisał:

więc gdzie napisałem o kablu?

Powiększyłem zdjęcie „skrzynki: i nie widzę dziurki na RJ-45. Widzę 4 F-ki na kabel miedziany plus rozgałęźnik i zwinięty kabel od światłowodu oraz przedlurzacz do prądu. 

gavron7
komentarz
komentarz

a ja widzę czarne gniazdka:

(od lewej)

1x światło

1x światło (99%) lub 1x rj45 (1%)

3x RJ45

teraz ja powiększyłem...

 

100% że są:

2x światło

3x RJ45

 

 

do autora, nie chcę Cię martwić ale możesz mieć problem ponieważ nie masz "gumek" na gniazdkach a więc adaptery mogą być brudne/uszkodzone więc mogą być koszty przy podłączeniu wymiany adaptera/ów

Gość
komentarz
komentarz

Faktycznie, przepraszam, ale te kable miedziane mi przysłoniły. :) 

gavron7
komentarz
komentarz

Po prostu Kowalski nie widzi takich rzeczy :P

Gość
komentarz
komentarz
Teraz, gavron7 napisał:

Po prostu Kowalski nie widzi takich rzeczy :P

Widzi tylko musi Sue przyjrzeć. Nie taki Kowalski całkiem bo się ciut tym interesuje. :) Mi INEA w domku jednorodzinnym wsadziła światłowód do ONT i tyle :) Bez skrzyneczek :) 

Ja na miejscu montera skoro ma w skrzynce światłowód wsadził bym ONT, do niego światłowód z ONT kabel skrętka do tej tam czarnej wtyczki i w salonie router i do niego skrętka i jazda :) Wydaje mi się to najprostsze rozwiazanie, a monterzy takie lubią bo mało roboty :P 

gavron7
komentarz
komentarz

Od paru lat deweloper musi wykonać taką skrzynkę.

To nie jest własność operatora!

 

Deweloper musi zrobić punkt centralny dla każdego możliwego toru transmisji :) dlatego w nowym budownictwie jest skrętka, światło i koncentryk. Oprócz tego w piwncy czy gdzieś jest punkt centralny na całe osiedle/blok dokładnie analogiczny.

 

Skrzynkę krosuje już we własnym zakresie i własnych potrzebach użytkownik lokalu 

AndrzejGdz
komentarz
komentarz

W sumie to nic już nie wiem jak by to miało być instalowane.

gavron7
komentarz
komentarz

:) hahahahaha przyjdą i będzie dobrze :P

AndrzejGdz
komentarz
komentarz

Czy dobrze rozumuję ? Cos tam zamontują w tej skrzynce i będę mógł ich ruter podłączyć do gniazda Rj45 które mam przy gnieździe TV - SAT ?

anioł2009
komentarz
komentarz

A dlaczego nie zapytasz montera ??? 

AndrzejGdz
komentarz
komentarz
7 godzin temu, anioł2009 napisał:

A dlaczego nie zapytasz montera ??? 

Ano dlatego ze w Vectra nie ma takiej możliwości aby monter przyszedł i omówił sposób instalacji. Trzeba zamówić pakiet , wtedy wystawiają zlecenie i monter przychodzi ze sprzętem oraz z umową do podpisania i albo podpisujesz umowę albo nie podpisujesz umowy. I chyba tak zrobię , wysłucham jak ma być przeprowadzona instalacja i  albo się zdecyduję albo nie.

anioł2009
komentarz
komentarz
3 godziny temu, AndrzejGdz napisał:

Ano dlatego ze w Vectra nie ma takiej możliwości aby monter przyszedł i omówił sposób instalacji. Trzeba zamówić pakiet , wtedy wystawiają zlecenie i monter przychodzi ze sprzętem oraz z umową do podpisania i albo podpisujesz umowę albo nie podpisujesz umowy. I chyba tak zrobię , wysłucham jak ma być przeprowadzona instalacja i  albo się zdecyduję albo nie.

 

Pamiętam jak u mnie podłączali w kilku przypadkach.. W każdym dało się ustalić z instalatorem sposób podłączenia, aczkolwiek pewnych rzeczy technicznych nie przeskoczysz...Ustalenia dotyczyły jak najmniejszych szkód, czyli jeśli nie było doprowadzenia kabla do domu to miejsce nawiertu ( najwygodniejsze dla mnie ) i umiejscowienie puszek, kabli etc. 

Na zewnątrz w skrzynce musiał zrobić jak wszędzie u każdego.

gavron7
komentarz
komentarz (edytowane)
3 godziny temu, AndrzejGdz napisał:

wysłucham jak ma być przeprowadzona instalacja i  albo się zdecyduję albo nie

nie ma "instalacji" 

instalacja zakończy się w skrzynce lub w miejscu gdzie kończy się ten drugi światłowód.

 

i sprowadza się, jak już pisałem do podłączenia urządzenia czyli instalator (a nie "monter") wyjdzie po 5ciu minutach :) lubiłem takie instalacje :) były super, bo dało się od klienta zarobić bo z reguły sam sobie psuł (przy remoncie) resztę instalacji deweloperskiej w domu i chciał naprawić :) chyba że był "pyskaty" itp to mówiłem żeby się zgłosił do remontowców lub dewelopera :P

 

AndrzejGdz
komentarz
komentarz
19 minut temu, gavron7 napisał:

nie ma "instalacji" 

instalacja zakończy się w skrzynce lub w miejscu gdzie kończy się ten drugi światłowód.

 

i sprowadza się, jak już pisałem do podłączenia urządzenia czyli instalator (a nie "monter") wyjdzie po 5ciu minutach :) lubiłem takie instalacje :) były super, bo dało się od klienta zarobić bo z reguły sam sobie psuł (przy remoncie) resztę instalacji deweloperskiej w domu i chciał naprawić :) chyba że był "pyskaty" itp to mówiłem żeby się zgłosił do remontowców lub dewelopera :P

 

A jakie urządzenia zostaną podłączone oprócz wiadomo ich Rutera ?

gavron7
komentarz
komentarz

"oni" nie podłączają "routera" tylko ONU/ONT zwał jak zwał. To jest terminal z ewentualną funkcją routera, nie masz do tego dostępu itp.

 

I tak naprawdę nic poza tym. Ewentualny test jaki zrobi instalator to test na swoim sprzęcie podłączonym bezpośrednio do ich urządzenia. Jeśli będziesz miał problem np. ze swoim routerem to nikogo to nie obchodzi itp... to Twoja sieć a nie ich, ich kończy się na ONU. 

 

AndrzejGdz
komentarz
komentarz

No to super mają podejście do klienta. Już się rozpędziłem i przechodzę do Vectry. 

Czyli jak jest w zestawie ich ruter to nic ich nie interesi i radź sobie sam tak ?

gavron7
komentarz
komentarz (edytowane)
18 minut temu, AndrzejGdz napisał:

No to super mają podejście do klienta.

Ale to nie chodzi mi konkretnie o Vectre tylko ogólnie jak jest.

 

A czy Ciebie coś innego obchodzi niż Twój sprzęt?

 

Sytuacja:

sprzedajesz komuś kompa, bez monitora bo klient ma monitor swój.

jesteś tak miły i dobry że osobiście przyjeżdzasz do kupującego oferując mu podłączenie i sprawdzenie. (na wszelki wypadek zabierasz ze sobą swój monitor).

i teraz - podłączasz kompa do monitora klienta i nie wiem np. okazuje się że max grafika którą wyświetla to 640x480. co robisz??? podłączasz swój monitor, pokazujesz klientowi że wyświetla się większa grafika (np. FULLHD) i niech się buja! To jego problem a nie Twój! To czy w ogóle dojdzie do transakcji w takiej sytuacji to inna bajka ale chodzi mi o samą idee.

Generalnie Twoja rola jako sprzedającego skończyła się w chwili dostarczenia mu sprzętu, tak samo instalator - jego rola to podłączenie ONU i tyle!

 

AndrzejGdz
komentarz
komentarz

Nie spotkałem się z takim czymś ale nie o to chodzi. Jest taka operator GECKONET tez doprowadzają światłowód do mieszkania i zasranym obowiązkiem montera jest podłączenie tak aby wszystko działało. Np. bez żadnej łaski podłączyli i skonfigurowali sąsiadowi dedykowany ruter następnie  telewizor , laptopa i matebooka. Mało tego pokazali jakie ma osiągi na swoim sprzęcie. Robili to bez żadnego sapania i beż żadnej opłaty czy dopłaty. 

gavron7
komentarz
komentarz
2 godziny temu, AndrzejGdz napisał:

i zasranym obowiązkiem montera jest podłączenie tak aby wszystko działało

bardzo się mylisz - sprawdź umowę/regulamin (punkt dotyczący podłączenia usługi, nie ma nic na temat sprzętu klienta)

 

2 godziny temu, AndrzejGdz napisał:

Jest taka operator GECKONET tez doprowadzają światłowód do mieszkania

ALE W TWOIM PRZYPADKU ONI NIE DOPROWADZAJĄ ŚWIATŁOWODU!!! TO NIE JEST ICH KABEL!!!

 

2 godziny temu, AndrzejGdz napisał:

Np. bez żadnej łaski podłączyli i skonfigurowali sąsiadowi dedykowany ruter następnie  telewizor , laptopa i matebooka. Mało tego pokazali jakie ma osiągi na swoim sprzęcie. Robili to bez żadnego sapania i beż żadnej opłaty czy dopłaty. 

jak pisałem wyżej, prawdź umowę/regulamin. to co może zrobić, umie zrobić i zrobi, a to co MUSI zgodnie z umową (za darmo) to zupełnie różne rzeczy... Wszystko zależy od ekipy, chęci zarobku dodatkowego, polityki firmy ale przede wszystkich chęci i ochoty instalatora.

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.