x-kom hosting

ramy?

AdamiGo
utworzono
utworzono

Witam!

Posiadam RAMY z Częstotliwością 800 MHz ale z tego co wiem to w biosie ejst ustawione zeby wykozystywało tylko 644mhz czy to jest prawda?

Jeżeli tak to jak to zmienic zeby ładnie smigało, bezproblemowo ?

Proszę o pomoc :)

Gość
komentarz
komentarz

A jaki dzielnik FSB:DRAM (CPU:DRAM chyba jest dla AMD) masz ustawiony w biosie?

snip91
komentarz
komentarz

CPU Clock Ratio - wejdź i ustaw dzielnik 1:2.

AdamiGo
komentarz
komentarz

no tak tylko ze ja nie mam tam 1:2 tylko x5 itd....

wiec...?

snip91
komentarz
komentarz

Hmmm, kojarzę ten BIOS.

Ustaw CPU Frequency na 200 MHz.

Poszukaj DRAM Frequency lub coś w tym stylu i ustaw 800, lub 400 MHz (zależnie od tego czy podaje efektywne czy rzeczywiste taktowanie).

AdamiGo
komentarz
komentarz

CPU Frequency na 200 MHz ustawiłem

DRAM Frequency lub coś w tym stylu nie znalazłem a jak juz tam sa ddr2 i mozna ustawic napiecie hmm :P

to jak pomoze mi ktos ustawic ramy zeby chodziły jak nalezy ? :P

Lewy12
komentarz
komentarz

Niestety w tej płycie nie da się zmienić dzielnika dla ramu jest to bardzo rzadko spotykane w płytach pod athlony.Poprostu musisz podkręcć procesor tak żeby ramy chodziły na 800mhz. Nic ci to nie da że ustawisz je na 800mhz w biosie bo i tak będą chodzić na około 700mhz dopuki procesora nie podkręcisz. Aby wejść w opcje miedzy innymi do O/C musiz nacisnąć ctrl i F1 w biosie.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.