x-kom hosting

3870x2 chlodzenie.

bluuu
utworzono
utworzono

No wiec tak, jako ze u nas ostatnio strasznie goraco, w idle karta ma 70 - 72 stopnie na jednym gpu a na drugim ok. 50 stopni, przez co czesto i gesto w stresie, gdzie tych stopni jest nieco wiecej karta potrafi pokazac krzaczki, tudziez zrestartowac kompa itp...

Teraz pytanko, jak moge ochlodzic karte? zmieniajac chlodzenie na niej, czy dokupujac dodatkowe wiatraczki, ktore nakierowane, beda chlodzic mi karte.

Karta byla krecona, ale dalem ustawienia default'owe, problem wystepuje nadal..

stery zmienione z 8.4 na 8.5, problem jest ten sam :P

Pozdrowka ; p

olszak
komentarz
komentarz

jaki masz zasilacz bo moze on nie daje sobie rady z ta karta, masz jakis wentylator w obudowie?

bluuu
komentarz
komentarz

Tzn nie widze problemu w innych podzespolach, chodzi mi o samo chlodzenie raczej..

1. Plyta: ABIT IX38 Quad GT LGA 775 Intel X38 ATX Intel Motherboard

2. Procek: Intel Core 2 Duo E8400 Dual Core Processor LGA775 3.0GHZ Wolfdale 1333FSB 6MB

3: Pamiec: OCZ ReaperX HPC 4GB(2 x 2GB) 240-Pin DDR2 SDRAM DDR2 1000 (PC2 8000) Dual Channel Kit Desktop Memory Model OCZ2RPX10004GK

4: Karta: Visiontek Radeon HD 3870 X2 1GB GDDR3 2XDVI HDTV Out PCI-E DIRECTX10.1 Video Card

5: Dysk: Seagate Barracuda ES.2 ST3500320NS 500GB 7200 RPM SATA-300 Hard Drive - OEM

6: Obudowa: Thermaltake Armor Extreme Edition VA8004BWS Black 1.0mm SECC Chassis/ Aluminum Front Bezel ATX Full Tower Computer Case

7: Zasilacz: CORSAIR CMPSU-520HX ATX12V v2.2 and EPS12V 2.91 520W Power Supply

to caly sprzet jaki mam.. generalnie przedtem takich problemow nie bylo.. ale teraz nastaly ;x

Gość
komentarz
komentarz

Jeśli chcesz zmienić chłodzenie to będziesz musiał zainwestować w WC, bo powietrznego chłodzenia na 3870 x2 nie ma / nie widziałem.

Lipton
komentarz
komentarz

Tak gorąco to jeszcze nie jest.

Pokaż dokładnie jakie masz zainstalowane tam chłodzenie. Możesz spróbować wymienić pastę termoprzewodzącą na jakąś lepszą np: AC czy Zalmana.

bluuu
komentarz
komentarz

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx...N82E16814103052

karteluszke mam dokladnie taka :D

wymienilem wczoraj paste na procku, w sumie niepotrzebnie, bo jeszcze bylo ok, lecz niestety problem nadal wystepuje.. jak byla zima to karta miala na pierwszym gpu 64 - 68 stopni po oc, a teraz bez oc, ma minimum 69 stopni.. w ogole dziwi mnie to ze ta roznica miedzy dwoma gpu 70 i 50 stopni..

a paste w razie czego mam b.dobra bo: Zalman ZM-STG1 (ale na karcie, pasta jest raczej od producenta, a na procku mam zalmana)

wiec, moze wymienic paste na chlodzeniu karty graficznej? takie glupie pytanie, czy robi sie to podobnie jak na procku?

dla mnie byloby to logiczne wytlumaczenie mojego problemu generalnie.

bastard
komentarz
komentarz
http://www.newegg.com/Product/Product.aspx...N82E16814103052

karteluszke mam dokladnie taka :D

wymienilem wczoraj paste na procku, w sumie niepotrzebnie, bo jeszcze bylo ok, lecz niestety problem nadal wystepuje.. jak byla zima to karta miala na pierwszym gpu 64 - 68 stopni po oc, a teraz bez oc, ma minimum 69 stopni.. w ogole dziwi mnie to ze ta roznica miedzy dwoma gpu 70 i 50 stopni..

a paste w razie czego mam b.dobra bo: Zalman ZM-STG1 (ale na karcie, pasta jest raczej od producenta, a na procku mam zalmana)

wiec, moze wymienic paste na chlodzeniu karty graficznej? takie glupie pytanie, czy robi sie to podobnie jak na procku?

dla mnie byloby to logiczne wytlumaczenie mojego problemu generalnie.

Tak samo tylko trzeba uważać bo tam jest goły rdzeń ( właściwie dwa:P ) i uważaj na pamięć ram ;)

Masz jakiekolwiek wiatraki w obudowie ?

bluuu
komentarz
komentarz
Masz jakiekolwiek wiatraki w obudowie ?

alez oczywiscie: Thermaltake Armor Extreme Edition VA8004BWS

:)

nie no to czeka mnie niezla jazda ;D troszke szkoda bedzie zepsuc karte za 400 $ :D

Nocturn
komentarz
komentarz
alez oczywiscie: Thermaltake Armor Extreme Edition VA8004BWS

:)

nie no to czeka mnie niezla jazda ;D troszke szkoda bedzie zepsuc karte za 400 $ :D

Coś ty! Nakładasz pastę tak samo jak na procku, a zdjęcie chłodzenia jest banalne o ile jest zamontowane na śrubki.

Czyściłeś chłodzenie sprężonym powietrzem? Czasem kurz potrafi bardzo mocno podwyższyć temperaturę.

bastard
komentarz
komentarz
alez oczywiscie: Thermaltake Armor Extreme Edition VA8004BWS

:)

nie no to czeka mnie niezla jazda ;D troszke szkoda bedzie zepsuc karte za 400 $ :D

Wyciąga on powietrze z obudowy ? Najlepiej zrób sobie przeciąg (jeden z przodu wssysa a drugi z tyłu wyciąga)

bluuu
komentarz
komentarz
Coś ty! Nakładasz pastę tak samo jak na procku, a zdjęcie chłodzenia jest banalne o ile jest zamontowane na śrubki.

Czyściłeś chłodzenie sprężonym powietrzem? Czasem kurz potrafi bardzo mocno podwyższyć temperaturę.

Komp generalnie nowy, bo 4 miechy ma, a kurzu na karcie zbytnio nie bylo, ale przeczyscic mozna i tak, jeszcze jak jest mam mozliwosc to czemu nie :)

Wyciąga on powietrze z obudowy ? Najlepiej zrób sobie przeciąg (jeden z przodu wssysa a drugi z tyłu wyciąga)

Generalnie mam fabrycznie zamontowane wiatraczki, z przodu zassysa (bo czesto kurz na nim przesiaduje :D), a z tylu wysysa.. tak mysle, tylko ze jest zasloniety przez chlodzenie od procka :D (zalman 9700..)

W kazdym badz razie, dziekuje za rady, postaram sie nalozyc paste od nowa.

+ sie naleza :P

EDIT!

ciekawe spostrzezenie, wzialem sie za karte, wyjalem elegancko :D chce odkrecac a tu srubki male hmm, srubokreta odpowiedniego brak.. wybor padl na noz :D odkrecilem powloke chlodzonka, dobieram sie do radiatorkow, ale zonk srubki b.mocno przymocowane i rezygnuje z noza, bo moze obkrecic i bedzie po zawodach juz w ogole, wkladam karte ponownie do plytki glownej, jeszcze ja przedmuchalem ustnie ;D komp mode ON, pacze na temperature 62 - 63 stopnie, drugi rdzen 43 - 44..

Wniosek? I tak trzeba jechac po srubokret i zmienic paste, kolejny wniosek, czasami warto wyjac i wlozyc karte pod PCI-e :)

Chociaz i tak trzeba zmienic paste i tak, bo spac trzeba spokojnie :)

edit vol2..

gralem w GRID'a i niestety w czasie gry komp sie zresetowal, winda od nowa i CCC pokazuje znow 70 stopni ;x chyba ta pasta.. i jeszcze jedno zaobserwowalem, obojetnie czy zmienie taktowanie czy nie karty to i tak temperaturka zostaje taka sama.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.