x-kom hosting

Zablokowano dostęp do folderu chronionego

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: Twój_Anioł_Stróż ,
_Asia_
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam, dziś podczas odpalania gry sieciowej wystąpił błąd sieciowy, a następnie zobaczyłam taki o to komunikat od defendera: 
Twój administrator zablokował tę akcję. (Jestem administratorem i niczego takiego nie zrobiłam)
Zablokowano aplikację lub proces: svchost.exe
Folder chroniony: %userprofile%\Videos

Zablokowane przez: Kontrolowany dostęp do folderu
Możesz zezwalać aplikacjom na dostęp do swoich folderów chronionych, ale powinno to dotyczyć wyłącznie aplikacji, którym ufasz. 

Wyczytałam, że ten program tak naprawdę jest użyteczny i są niewielkie szanse na to, że jest wirusem jednak miejsce w którym się znajduje nie daje mi tej pewności i nie mam pojęcia czy powinnam odblokować ten program czy jednak lepiej nie? Tym bardziej dziwne jest to, że jako administrator niczego nie zablokowałam i zastanawiam się czy ktoś mógł jakoś wkraść się na mojego laptopa. Moim jedynym antywirusem jest ten systemowy czyli Windows Defender jednak czasami stosuje Malwarebytes i on niczego podejrzanego nie wykrył.. Jeżeli nie jest to wirus to dlaczego program został zablokowany? Czy powinnam zresetować ustawienia zapory?

Niebieska
komentarz
komentarz

Przeskanuj kompa Malwarebytes i AdwCleanerem, daj do kwarantanny bądź usuń to co znajdą. 

_Asia_
komentarz
komentarz (edytowane)

@Niebieska Tylko jak już napisałam wyżej, niczego ten program nie wykrył i tego Adw również użyłam. Czy powinnam w takim razie zignorować decyzje Defendera i zezwolić tej aplikacji na działanie? Pomimo tego gdzie się znajduje?

Niebieska
komentarz
komentarz

Jak chcesz być spokojniejsza to zrób logi za pomocą programu FRST i daj tutaj. Tu masz poradnik jak to zrobić 

 

_Asia_
komentarz
komentarz (edytowane)

@Niebieska W sensie w formie załącznika mam wrzucić cały skan zawarty w notatnikach? Czy ktoś z forum nie wykorzysta później jakoś przeciwko mnie tych informacji i nie uzyska dostępu do mojego urządzenia? Nie widzę nawet opcji usunięcia posta.. ja w zasadzie znalazłam błędy w Addition.txt i rozważałam jedynie ich wklejenie, czy to wystarczy?

Niebieska
komentarz
komentarz

To za mało, aby @Twój_Anioł_Stróż mógł je sprawdzić musi znać całą sytuację. Nigdy nie widziałam tutaj sytuacji by ktoś miał problemy bo dał tu logi.

_Asia_
komentarz
komentarz

@Niebieska No dobrze, tutaj wklejam 2 pliki: http://www.wklejto.pl/924758 (Addition.txt.), http://www.wklejto.pl/924759 (FRST.txt).
Będą one widoczne przez 24h, jeśli okaże się, że wygasły za wcześnie proszę dać mi znać, wtedy  wrzucę je ponownie.

Niebieska
komentarz
komentarz

Ok, to teraz poczekajmy jak @Twój_Anioł_Stróż sprawdzi twoje logi :)

_Asia_
komentarz
komentarz

@Niebieska Dobrze i dziękuje za poświęcony mi czas ^_^

  • Rekomendowana odpowiedź
Twój_Anioł_Stróż
komentarz
komentarz

W logach nie widzę niczego podejrzanego.

 

Tylko kosmetyka:

Uruchom FRST. Na klawiaturze naciśnij jednocześnie CTRL+Y.Otworzy się Notatnik - wklej do niego:
 

HKU\S-1-5-21-3761166575-968610635-653288894-1001\...\Run: [utweb] => "C:\Users\Asuna\AppData\Roaming\uTorrent Web\utweb.exe" /MINIMIZED (Brak pliku)
KLM-x32\...\Run: [Genshin Impact_Launcher] => [X]
Task: {32C90FC8-EAA8-4480-A787-13BC5BAAED1F} - System32\Tasks\AdwCleaner_onReboot => C:\Users\Asuna\Downloads\adwcleaner_8.0.6.exe /r (Brak pliku)
RemoveDirectory: C:\Users\Asuna\Downloads\FRST-OlderVersion
Powershell: wevtutil el | Foreach-Object {wevtutil cl "$_"}
EmptyTemp:

Na klawiaturze naciśnij jednocześnie CTRL+S. W FRST kliknij na Fix (NAPRAW).

 

  • Dziękuję 1
_Asia_
komentarz
komentarz (edytowane)

@Twój_Anioł_Stróż Dzięki wielkie, doceniam to, że Ci się chciało, chociaż czyszczenie z ciasteczek akurat było niepotrzebne :D

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.