x-kom hosting

[C] Schemat blokowy

Gość
utworzono
utworzono

Witajcie, mam do sporządzenia schemat blokowy do tego polecenia:
Średnia arytmetyczna elementów dodatnich dwu lub trzycyfrowych, których cyfra dziesiątek jest parzysta ; elementy int do wczytania z klawiatury do napotkania elementu = koniec wraz z nim, nie więcej niż n elementów.

Moim głównym problemem jest to, że nie rozumiem do końca polecenia (dokładnie fragmentu " do napotkania elementu = koniec wraz z nim". 
Byłbym wdzięczny za każdego rodzaju wskazówki :)
Dzięki i pozdrawiam.
[Język C]

Tak naprawdę jestem w stanie zrobić większość, najpierw muszę sprawdzić czy liczba jest większa od 9 i mniejsza od 999 (dwu lub trzycyfrowa), potem dostać się do liczby dziesiątek (liczba/10%10) i sprawdzić czy jest parzysta, ale o co chodzi z tym "do napotkania elementu = koniec wraz z nim"? Nie mam niestety pojęcia.

ViteAC
komentarz
komentarz

Troche chaotycznie napisane to zadanie, podejrzewac moge ze chodzi o to ze jesli napotkasz element spelniajacy warunek to funkcja sie konczy ( zwracasz ten element) ?

Gość
komentarz
komentarz

No właśnie wiem, straszny chaos w tym poleceniu jest... Ja myślałem że może po prostu chodzi o to że wczyta się podana wcześniej ilość liczb i wtedy program się po prostu kończy.

 

-n3veR
komentarz
komentarz

Program startuje. Wprowadzasz kolejne liczby 2 i 3 cyfrowe - oddzielone enterem, przecinkiem albo spacją. Jak wciśniesz znak równości - '=', to wtedy ma się zadziać to co na początku polecenia, czyli obliczenie średniej arytmetycznej.

  • Dobra wypowiedź 1
ViteAC
komentarz
komentarz

czyli powinno byc do poki user wprowadzi element "=". Moj polski sie zalamal :-(

fernandez
komentarz
komentarz

mnie jeszcze zastanawia po co jeszcze jest to "... nie więcej niż n elementów."

skoro n nie jest podane, ani nie ma mowy o jego wprowadzeniu

-n3veR
komentarz
komentarz

A może na początku trzeba podać? Albo to jest tylko informacyjnie, żeby nie ograniczać ilości wprowadzanych liczb i 'nasłuchiwać' na znak równości...

 

Trzeba pytać nauczyciela co miał na myśli i dlaczego nie umie w polski :D 

ViteAC
komentarz
komentarz

Na moja logike jesli trzeba podac wprowadzic '=' to by znaczylo ze ma byc warunek az wprowadzony bedzie znak "=", w przeciwnym wypadku by to nie mialo sensu i by sie okreslalo ile ma tych integers byc wpisanych.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.