x-kom hosting

Wybor dostawcy internetu

Manders
utworzono
utworzono

Witam, szukam dostawcy internetu, ktory umozliwi mi posiadanie wielu publicznych i jednoczesnie dynamicznych adresow IP. Pytalem w orange, ale odpisali mi, ze oferuja tylko 5 stalych adresow ip i nic wiecej, ktos cos moze doradzic?

gavron7
komentarz
komentarz

Kup sobie jako AS.

Cena wynosi 1zł/1IP/1mc (ale całą klasę musisz kupić minimum)

 

Pytanie tylko po co Ci to potrzebne, bo pewnie (jak zwykle) przerost formy nad treścią i można to samo osiągnąć bez problemu u każdego operatora...

Manders
komentarz
komentarz (edytowane)
2 godziny temu, gavron7 napisał:

Kup sobie jako AS.

Cena wynosi 1zł/1IP/1mc (ale całą klasę musisz kupić minimum)

 

Pytanie tylko po co Ci to potrzebne, bo pewnie (jak zwykle) przerost formy nad treścią i można to samo osiągnąć bez problemu u każdego operatora...

W skrocie sporo urzadzen, kazde ma miec inne IP, najlepiej jak najbardziej "legit", czyli proxy z automatu odpada i musza byc zmienne, przynajmniej co 24h. Rozumiem, ze AS oferuje wiekszosc dostawcow internetu czy na czym to dokladniej polega? dynamiczne ipki?

 

 

gavron7
komentarz
komentarz

No i co że tyle urządzeń? Po co Ci publiki? 

 

Musisz być ASem aby wykupić sobie publiki czyli w wielkim skrócie musisz być ISP (operatorem). Oprócz ceny za IP musisz doliczyć dodatkowe koszty BGPów i innych pierdół "po drodze". Generalnie jesteś za mały i nie masz działalności ISP.

 

PS. Nie wiem nadal po co Ci te IPki ale naprawdę można to zrobić zupełnie inaczej, ale nie obędzie się bez kosztów miesięcznych. Interesują Cię IPki z Polski czy dowolnego miejsca na świecie?

 

Manders
komentarz
komentarz

IPki z polski, dynamiczne, na kazde urzadzenie inne ip. Slyszalem, ze to trzeba z ISP ugadywac, znajomy z innego kraju ma kontrakt z ISP na 500 takich ipkow  stad pytanie u jakiego ISP moge taka usluge dostac w PL, bo w orange pytalem, to mi mogli zaoferowac tylko usluge z 5 stalymi IPkami i tyle... Koszty tu nie graja wiekszej roli, wiadomo, ze bede musial miesiecznie to oplacac i zdaje sobie z tego sprawe, tylko nie mam pojecia za bardzo jak i u kogo sie do tego zabrac, w sensie mam osobe, ktora mi pomoze to ustawic i sie na tym w miare zna, ale najpierw potrzebuje ISP z polski, od ktorego kupie te dodatkowe IPki, bo na ten moment mam jedno IP zmienne w orange i tyle..

gavron7
komentarz
komentarz (edytowane)

Co do tego kolegi to... Chyba ma na myśli adresację IPv6, bo ta jest darmowa i każdy ją rozdaje...

Jeszcze raz Ci powtórze. TY JAKO TY NIE DOSTANIESZ TAKICH RZECZY a jesli dostaniesz to w ogole kosztowo się NIE OPŁACA. (mam na myśli wykupienie u swojego ISP).

 

Nadal nie rozumiem po co Ci oddzielny IP na każde urządzenie.... Ale dobra, niech Ci będzie:

 

Jeszcze jedno pytanie jakiej wersji adresy chcesz? 

Znalazłem dla Ciebie (oferta pierwsza z brzegu):

- IPv4 - 8 adresów 290zł/mc

- IPv6 - 128adresów - 220zł / mc

Są oczywiście inne jeszcze oferty, a ta jest pierwsza jaka mi wyskoczyła.

Ale wszystko to co ja mówię wymaga zmiany/kupna dodatkowego routera po Twojej stronie (i odpowiedniej konfiguracji).

Zaleta? - uniezależniasz się od adresacji ISP, adres idzie razem z Tobą

 

oczywiście robiąc to co myślę możesz dowolnie połączyć IPki i nimi rząglować.

 

 

Powiedz mi CO CHCESZ OSIĄGNĄĆ bo naprawdę widzę wałek w tym co chcesz zrobić. Szczególnie jeśli piszesz o dynamicznych adresach

 

Manders
komentarz
komentarz

Potrzebuje tego do massbottingu w grze, w skrocie to ja teraz cisne na proxy (kazde urzadzenie inne ip) i bany sie sypia, a znajomy na tych IPkach od lokalnego ISP i ma czysto od dluzszego czasu, reszta jest ustawiona tak samo wiec to musi byc problem IP. Stad pytania u jakiego ISP moge dostac te IPki i czy w ogole mozna dostac w PL wieksza ilosc takich ip. Co do adresow IPv6 to one sa dynamiczne? w sensie codziennie bedzie inne ip? Bo mnie interesuje to, zeby te IPki wygladaly jak najbardziej legit i zeby sie zmienialy codziennie (czyli najlepiej prosto od dostawcy), nie znam sie na tym stad te pytania.


you need to ask your ISP company
i have contract with 800 IP

 

tak mi dokladnie napisal

Moglibysmy popisac na jakims komunikatorze? bo tutaj i tak nikt inny sie narazie nie udziela a byloby to dla mnie wygodniejsze poprostu

gavron7
komentarz
komentarz

1. nie znam się na "massbotting" ale jak dla mnie robisz jakiś wałek/próbujesz obejść system itp, będę dalej ewentualnie gadał jak udowodnisz mi że nie robisz

2. ten Twój kolega to nie ma najmniejszych szans że "dla niego" ma 800 IPków... Może mieć normalny adres wewnętrzy który jest natowany na /22. ale NIGDY nie uwierzę że ma dla siebie tyle IPków, z jednego prostego powodu - IPków IPv4 nie ma i nie będzie więcej! Skończyły się ponad 10 lat temu i są bardzo cenne i żaden, ale to każdy ISP IPv4 chowa :)

 

 

 

 

 

 

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.