x-kom hosting

Internet w małej miejscowości.

raziel1985
utworzono
utworzono

Witam z racji tego będę mieszkał w małej miejscowości i będę się dopiero budowal to narazie nie ma tam światłowodu co za tym idzie nie mam możliwości załatwienia bo nawet nie ma mojego adresu w gminie. Jestem skazany narazie na internet lte. Korzystam narazie z plusa odu idu 100GB ale wkurza mnie mało tego pakietu i w internecie znalazłem ofertę t mobile na internet domowy lte bez limitu danych. Czy ktoś może z tego korzysta i się wypowie. Zależy mi właśnie głównie na tym bez limitu bo z pakietami u mnie się nie sprawdza bo małe dzieci to yt netflix plus praca zdalna i pakietu nie ma. Chyba ze jest jakaś inna alternatywa lte bez limitu jeśli ktoś wie to niech podpowie. Pozdrawiam.

 

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

 

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

 

 

4cHmEd
komentarz
komentarz

Witaj, kolego ja mam t-mobile internet domowy bez limitów, żadnych pakietów, u mnie on osiąga w wieczornych godzinach 40-50Mbps rano jest znacznie lepiej bo 120-150Mbps, tylko trzeba wziąć pod uwagę przeciążenie "BTSów" na które wpływają telefony i inne internety LTE, wczoraj miałem wieczorem 80Mbps jeśli Cie wysyłanie interesuje to jest to 30-31Mbps, weź też pod uwagę jak daleko masz do BTS'a jaka to miejscowość jest kolego?

  • Dobra wypowiedź 1
raziel1985
komentarz
komentarz

Witaj dziękuję za odpowiedź. Miejscowość to Kurowice gmina Jerzmanowa. Zdaję sobie z tego sprawę że jest to internet lte i nie wymagam cudów ale chciałbym zagrać sobie w cos co wymaga internetu np World of tanks lub pobrać grę ze swojej biblioteki steam. Oczywiście w to wchodzi netflix od czasu do czasu No i yt dla dzieciaka.

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

Oczywiście brałbym tego neta do czasu aż by światłowód nie wszedł na salony ze tak powiem.

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

4cHmEd
komentarz
komentarz
6 minut temu, raziel1985 napisał:

Witaj dziękuję za odpowiedź. Miejscowość to Kurowice gmina Jerzmanowa. Zdaję sobie z tego sprawę że jest to internet lte i nie wymagam cudów ale chciałbym zagrać sobie w cos co wymaga internetu np World of tanks lub pobrać grę ze swojej biblioteki steam. Oczywiście w to wchodzi netflix od czasu do czasu No i yt dla dzieciaka.

 

Jakie kol wiek obciążenie internetu LTE jak będą Ci oglądać netflix'a jak będziesz grał to pamiętaj że będziesz miał większy ping może nawet i utratę pakietów, zastrzeżeń nie mam narazie, t-mobile oferuje jeszcze zestawy z anteną zewnętrzną jak coś 

raziel1985
komentarz
komentarz

Aha i te zestawy to są coś takiego jak odi odu od plusa ????

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

4cHmEd
komentarz
komentarz
2 minuty temu, raziel1985 napisał:

Aha i te zestawy to są coś takiego jak odi odu od plusa ????
 

Tego to Ci nie powiem, wiem tylko tyle że te anteny co mają t-mobile to są dodatkowo zasilane, ale według mnie to lepiej zainwestować w mikrotika są lepsze anteny zewnętrze do LTE od nich jest też chyba mimosa, ale ja aż tak w to nie wchodzę musiałbyś sie pytać kogoś kto ogarnia te sprawy i w miarę dobre w dobrej cenie, ja mam bez anteny.

 

pokazuje Ci tutaj screen z twojej miejscowości tutaj gdzie jest zaznaczone masz BTSy od tmobile musisz sprawdzić czy je widzisz z jakiegoś okna jeden albo ten drugi, jak nie widzisz to wypadało by mieć tą antene, możesz też sprawdzić bez anteny jak sie będzie spisywało.

 

Powiedź mi jak nikt nie korzysta z tego twojego internetu od Plus'a jakie osiągasz prędkości na speedtest.net?

``12`12`12.png

raziel1985
komentarz
komentarz

Bliżej mi chyba do tego koło galerii. Szczerze ci nie powiem jakie prędkości wyciągam. Ale to dopiero wieczorem bym Ci napisał ile i co i jak. Sprawdzę na WiFi i na kablu. Mam nadzieję że jest taka opcja żeby go przetestować wtedy bym wziął i zobaczył bez anteny a jak będzie kiepsko to wtedy kupię antene. A powiedz mi ten router bo masz od t mobile to on że tak powiem musi widzieć nadajnik czy np może być w jakimś pomieszczeniu np w garderobie nie koniecznie na parapecie ????

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

gavron7
komentarz
komentarz
4cHmEd
komentarz
komentarz
20 minut temu, raziel1985 napisał:

A powiedz mi ten router bo masz od t mobile to on że tak powiem musi widzieć nadajnik czy np może być w jakimś pomieszczeniu np w garderobie nie koniecznie na parapecie ????

Nie musi widzieć nadajnika, ale lepiej jak będzie gdzieś przy oknie na wprost nadajnika, lepsze prędkości i ping jest wtedy

raziel1985
komentarz
komentarz

Aha takie buty. Bo chciałem w ogólnym zamyśle schować go do kotlowni bo tam będę miał switcha. Ale jeśli musi się widzieć No to trochę lipa chyba że wezmę odrazu z tą antena.

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

4cHmEd
komentarz
komentarz
3 minuty temu, raziel1985 napisał:

Aha takie buty. Bo chciałem w ogólnym zamyśle schować go do kotlowni bo tam będę miał switcha. Ale jeśli musi się widzieć No to trochę lipa chyba że wezmę odrazu z tą antena.

Masz 14 dni do odstąpienia umowy w razie czego, internet jest bez limitów, ja przez 2 tygodnie pobrałem 800GB i nic mi nie zwolnił

raziel1985
komentarz
komentarz

Chyba żeby zrobić tak że router od nich dać do pokoju i tam podłączyć do gniazdka ethernet bo i tak będę miał kable po całym domu rozprowadzone

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

4cHmEd
komentarz
komentarz
1 minutę temu, raziel1985 napisał:

Chyba żeby zrobić tak że router od nich dać do pokoju i tam podłączyć do gniazdka ethernet bo i tak będę miał kable po całym domu rozprowadzone

Jeśli masz kabel ethernet rozporwadzony po całym domu i masz "gniazdka" do tego to pewno że tak możesz zrobić ustaw wtedy ten router tam gdzie masz najlepszy zasięg internetu, będziesz miał kreski na routerze, jak by Ci tego mało było to na stronie od routera masz siłe sygnału też

W tym momencie to mój internet

Zrzut ekranu 2021-10-31 124814.png

  • Super 1
raziel1985
komentarz
komentarz

No nawet fajnie to wygląda

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

A mam jeszcze pytanko jeśli miałbym switcha np 24 portowego to niezależnie do którego bym podłączył kabel od routera np do 7 to wtedy na tych pozostałych portach będzie internet czy tylko musze podłączyć pod 1

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

4cHmEd
komentarz
komentarz
8 minut temu, raziel1985 napisał:

A mam jeszcze pytanko jeśli miałbym switcha np 24 portowego to niezależnie do którego bym podłączył kabel od routera np do 7 to wtedy na tych pozostałych portach będzie internet czy tylko musze podłączyć pod 1

Z tym to Ci nie pomogę.

raziel1985
komentarz
komentarz

Oki dziękuję i tak za wszystko.

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

gavron7
komentarz
komentarz
2 godziny temu, raziel1985 napisał:

No nawet fajnie to wygląda

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka
 

A mam jeszcze pytanko jeśli miałbym switcha np 24 portowego to niezależnie do którego bym podłączył kabel od routera np do 7 to wtedy na tych pozostałych portach będzie internet czy tylko musze podłączyć pod 1

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka
 

Zależy czy zarządzalny czy nie. Jak nie zarządzalny (a pewnie taki masz) to tak, a jak zarządzalny to możesz na każdym porcie mieć różne rzeczy

raziel1985
komentarz
komentarz

A jak to sprawdzić jakieś oznaczenie lub parametry będzie napisany ???

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

gavron7
komentarz
komentarz
Godzinę temu, raziel1985 napisał:

A jak to sprawdzić jakieś oznaczenie lub parametry będzie napisany ???

Masz niezarządzalny, a jak masz zarządzalny to i tak sobie nie poradzisz z konfiguracją. :) (pomijam fakt że nie potrzebujesz pewnie takiej konfiguracji)

 

Jak bardzo chcesz wiedzieć to sprawdź na necie sobie czy jest czy nie.

Ale od razu powiem że jak kosztował < 1k to małe szanse na zarządzanie, obsługę vlanów czy czegokolwiek ciekawego.

 

raziel1985
komentarz
komentarz

A jakiego masz routera od t mobile do internetu.

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

Więc tak masz tu zestawienie mojego internetu w kolejności. WiFi w tel po kablu laptop WiFi laptop46790157a621e1dc8be9e77ff15b4a70.jpg623854eab6866e4901ee8d81b3e53b15.jpgbfb7c85ff5ea6045c100e0254267f1cf.jpg

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

4cHmEd
komentarz
komentarz
2 godziny temu, raziel1985 napisał:

A jakiego masz routera od t mobile do internetu.

huawei 4g router 3 pro

raziel1985
komentarz
komentarz

A sluchaj miales kiedykolwiek taka sytuację że t mobile przyhamował ci internet dlatego że za dużo np korzystałeś z internetu ????

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.