x-kom hosting

Zawieszający się explorer Windows przy kliknięciu PPM na pendrive'ach w Windows 11

tora117
utworzono
utworzono (edytowane)

Tak jak w temacie. Mam laptopa z Windows 11 i jak wetknę jakiegokolwiek pendrive'a do niego (do obojętnie jakiego wejścia USB) i kliknę PPM na nim np. żeby go wysunąć czy sformatować to cały explorer plików mi się zawiesza i kręci się niebieski kółko. Muszę wyciągnąć pendrive'a. Dzieje się tak ze wszystkimi pendrive'ami, które używam, więc mało prawdopodobne, aby to była ich wina i do tego sprawdzałam na innym laptopie i na nim działają bez problemu czyli normalnie otwiera się menu po kliknięciu PPM. Być może winowajcą jest oprogramowanie służące do tzw. optymalizacji komputera dołączone do programu antywirusowego od Aviry. Odinstalowałam Avirę przez Revo Uninstallera, aby usunąć też pozostałości po tym programie, ale problem nadal pozostał :(. Podejrzewam, że to ona przy "optymalizacji" mogła coś namieszać, ale może się mylę.

Mogłabym przywrócić laptopa do któregoś punktu przywracania systemu, ale miałabym za dużo programów do instalowania od nowa, więc wolałabym tego uniknąć. Skanowałam laptopa programem AdwCleaner i nic nie znalazł. Bardzo proszę o pomoc. Czy można to jakoś łatwo naprawić? To jest nowy laptop HP Pavilion kupiony zaledwie 3 tygodnie temu i nie chcę mi się wszystkiego od nowa instalować lub przywracać systemu. Dodam, że dzieje się tak tylko z pendrive'ami. W innych przypadkach Windows Explorer działa bez zarzutu.

 

błąd.jpg

Problem rozwiązałam. Przyczyną okazało się być ustawienie eksplorera w programie (nakładce) Start All Back. Wyłączyłam opcję "jak w Windows 10" i przywróciłam do wyglądu z Windows 11 czyli oryginalnego i teraz działa wszystko. Temat można zamknąć. Swoją drogą szkoda, że nikt nie raczył mi odpowiedzieć. Ale jak to mówią zawsze licz na siebie.

Gawel
komentarz
komentarz
2 godziny temu, tora117 napisał:

Swoją drogą szkoda, że nikt nie raczył mi odpowiedzieć. Ale jak to mówią zawsze licz na siebie.

Cieszymy się że rozwiązałaś problem, z naszej strony kto miał wiedzieć że używasz takiej nakładki na system ? 

Zelazny
komentarz
komentarz (edytowane)

Oj tora, może nie było tu nikogo kto potrafiłby rowiązać problem.

tora117
komentarz
komentarz (edytowane)
Godzinę temu, Gawel napisał:

Cieszymy się że rozwiązałaś problem, z naszej strony kto miał wiedzieć że używasz takiej nakładki na system ? 

Oczywiście, że nikt i nie mam o to pretensji, ale że nikt też mi nie odpisał z żadną sugestią ani radą. Na innym forum miałam odpowiedź w ciągu 15 min. Nie wierzę, że nie było czegoś co można by było zasugerować skoro na innym forum znalazł się ktoś, kto miał coś do napisania. Czy się cieszycie być może, nie wiem tego. Ja wiem, że ja się cieszę najbardziej, bo to mój komputer i mój irytujący problem. I na tym proponuję zakończyć ten wątek.

Zresztą gdyby ktoś się odezwał to w toku dyskusji bym na pewno napisała, że używam nakładki skoro sama do tego doszłam co było przyczyną. Z dalszej dyskusji się wyłączam. A odnośnie tego licz na siebie, no cóż taka prawda w większości przypadków, więc chyba Ameryki tym stwierdzeniem nie odkryłam. Życzę spokojnego wieczoru.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.