x-kom hosting

Co sądzicie o klawiaturze DreamKey?

iSkuL
utworzono
utworzono

Hej,

Kilka dni temu miała premierę klawiatura od polskiego producenta Dream Machines DreamKey.

Recenzja

Moją uwagę przyciągnął jej surowy wygląd i te keycapy, które mają na boku sygnatury. Całość zapowiada się dość ciekawie. Dajcie proszę znać co wy o tym sądzicie? Jak waszym zdaniem wypada przy konkurencji? Czy warto by zainwestować?

 

  • Dziękuję 1

Smolasty
komentarz
komentarz

Trochę nie jestem przekonany do tych keycapów... Znaczy, wiem, że dużo prograczy w Star Crafta z nich korzysta, ale tak na co dzień pewnie rzucałbym tylko co chwile kurtyzaną w myślach :E

  • Co? 1
  • Dobra wypowiedź 1
ahaed
komentarz
komentarz

Popieram kolegę @Smolasty . W codziennym użytkowaniu raczej się nie sprawdzi.

  • Co? 1
iSkuL
komentarz
komentarz

Kupiłem ją. Dotarła do mnie w zeszył tygodniu i powiem szczerze, że początkowo dziwnie się czułem. No bo jednak przyzwyczajenie, że napisy są na górze, ale gdy zacząłem grać to wgl. nie zwracałem na to uwagi, no bo klawiaturę znam na pamięć.

Natomiast fajnie jak się na nią patrzy od przodu bo faktycznie to wygląda naprawdę ciekawie. Dodatkowo to wszystkie znaki są widoczne nie ważnie jak się siedzi, więc ciekawie. Natomiast wiadomo, że to coś nowego i dodatkowo kontrowersyjnego.

 

ezzio
komentarz
komentarz

Gdy nie używa się klawiatury z podświetleniem to w codziennym użytkowaniu Keycapsy na boku absolutnie w niczym się nie różnią od tych na górze. Pisanie, że się nie sprawdzą są przypuszczeniem osób, które z nimi raczej nie miały do czynienia (aż się zalogowałem, żeby napisać komentarz, bo nie mogę normalnie czytać takich herezji xd). Osobom, które podświetlenie jest potrzebne, to w większości przypadku to co tutaj jest wystarczy, czcionka jest na tyle podświetlona, że widać znaki w nocy. Jeżeli ktoś ma problem ze wzrokiem to faktycznie może nie do końca je odczytać, gdy w pokoju jest bardzo ciemno.
Ciężko patrzeć na komentarze, jako to czcionka która nie jest podświetlana jest wadą. Wada byłaby, gdyby keycapsy się sypały. Ale sypać się nie będą bo są z tak grubego PBT, że przetrwają lata świetlne zanim im się coś stanie. To nie ABS, które się wyciera z czasem. Wadą byłoby gdyby keycapsy nas kłuły, podrażniały w palce. Tego nie ma. Wadą nie jest czcionka czy jej brak, czy umiejscowienie. To, że są na boku i nie są podświetlane to jest celowy wybór. To czy nam się podoba taka czcionka czy nie to jest opinią, ale nie wadą. Keycapsy są tym co jest najprościej i najtaniej wymienić w klawiaturze. Podświetlenie w tym modelu jest opcją i zachętą, aby nie bać się modować. Nie można mylić pojęć między opinią o wyglądzie, a wadą. Nie do wiary, że model, który pod kątem jakości jest na poziomie klawek Ducky ma komentarze jak to czcionka jest problemem.

  • Dziękuję 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.