x-kom hosting

Internet nie działa tylko w jednej sieci WiFi i tylko na jednym komputerze

Ravn7
utworzono
utworzono

Witajcie, 

 

Mam dość dziwny problem i nie bardzo wiem, od której strony go ugryźć. Otóż osiedlowe WiFi przestało działać. Myślałem, że to jakiś standardowy chwilowy problem i przesiadłem się na Internet mobilny, który działa bez problemu. Następnego dnia postanowiłem jednak sprawdzić, czy na telefonie też nie działa Internet z sieci osiedlowej. I okazało się, że działa zupełnie normalnie... Podobnie jak na innym laptopie i jeszcze jednym telefonie oraz u innych użytkowników. 

 

Podsumowując, Internet nie działa tylko na jednym laptopie i tylko w jednej sieci WiFi. 

 

Zainstalowałem najnowszy sterownik do karty sieciowej i wszystkie inne najnowsze sterowniki do komputera. Mój laptop to model HP Omen sprzed dwóch lat, więc raczej są one w miarę aktualne. Uruchomiłem też automatyczną diagnostykę sieci Windows (10 Pro), która zwróciła mi tylko jeden niezwykle odkrywczy komunikat: "Serwer DNS nie odpowiada" i poszła na piwo. 

W międzyczasie nic nie robiłem w systemie. Nie stało się to też bezpośrednio po aktualizacji Windows. W Internecie nie znalazłem nic na temat tak zawężonego problemu. Niestety nie mam żadnych punktów przywracania, bo kiedyś chciałem zwiększyć ich częstotliwość, więc wpisałem odpowiedni interwał w jednym wpisie w rejestrze, a teraz widzę, że nie ma żadnych punktów w ogóle... Oczywiście wolałbym nie reinstalować systemu. Szczególnie, że nie wiem, czy to pomoże. Nie bardzo mam pomysł, co jeszcze mógłbym zrobić. Może Wy macie jakieś pomysły?

 

Pozdrawiam, 
Ravn

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.