x-kom hosting

Windows 7 - komputer nie widzi sieci wifi

Sabi34
utworzono
utworzono

Proszę pomóżcie, jestem totalnym żółtodziobem.
Od zawsze używałam laptopów, nie znam się totalnie na obsłudze komputera stacjonarnego.
Mamy w domu wifi od upc. Działa na każdym laptopie, telefonie, tablecie.
Dziecko dostało używany komputer HP Z200 z windowsem 7.
Chciałam go połączyć z naszym internetem ale nie wykrywa żadnej sieci (na pewno nie jest za daleko itp).
Karta sieciowa - Intel(r) 82578dm gigabit network connection.
Proszę podpowiedzcie na co patrzeć, co powinnam zrobić...komputer pokazuje tylko informacje o podłączeniu kabla ethernet

eryk93
komentarz
komentarz

Stacjonarki podpina się do sieci LAN, po kablu, jeśli nie są wyposażone w odpowiednią kartę sieciową, to nie mają możliwości połączenia się z siecią wiffi. 

 

Jeśli nie ma możliwość podłączenia go do sieci przez kabel, to zalecałbym kupno karty sieciowej wfiif na złącze USB, np https://www.x-kom.pl/p/29795-karta-sieciowa-tp-link-tl-wn821n-802-11b-g-n-300mb-s.html

 

Ważne też jakie są osiągane prędkości internetu, by w/w adapter nie ograniczał łącza na stacjonarce

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.