x-kom hosting

Gubienie pakietów wina dostawcy czy sprzętu ?

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: gavron7 ,
gregory2307
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam od miesiąca już czasu mam problem z losowymi kikami z gier online.  Modem w trakcie  gubienia pakietów przy pingowniu losowych stron nie przygasa na żadnej diodzie co zazwyczaj dzieje się przy awariach z internetem. Czy gubienie pakietów przy sprawnie działającym modemie oznacza że wina jest po mojej stronie ? Męczyłem dostawcę który po sprawdzeniu mojego sygnału zasugerował wymianę modemu na którą się zgodziłem ale nic to nie dało. Mam nowy komputer w drodze ale mogę z niego zrezygnować z tym że siedzę na 7 letnim amd z nie supportowanym windowsem 7. W jaki sposób mogę sprawdzić czy to wina komputera a nie dostawcy jeżeli nie mam innego komputera do podpięcia. Reinstalowałem windows 5 razy, kabel internetowy  jest nienaruszony bo zasłonięty listwą przy ścianie. W ciągu tego miesiąca zdążyły się także 3 resety komputera, przy jednym razie doszło do tego że monitory nie odpaliły diody na myszce się nie włączyły i podświetlenie przy kablu sieciowym tak samo. Jeżeli  jest jakieś przebicie  to czy zamiast gubienia pakietów i disconectów w grze nie powinno mi za każdym razem resetować kompa  lub utrudniać prace na nim? Resety kompa oznaczają pewnie blue screena bo w ustawieniu biosa mam tak nastawione. Nie wiem  jak za to się zabrać  wiem że mój dostawca to  nie elita ( Elpos Białystok)

no ale od 11 lat nie miałem takiej sytuacji. Problem z gubieniem pakietów zdarza się sporadycznie  i losowo przy niskim pingu.

Na 2000 prób 2% straty w tym momencie ale zdarza się dużo gorzej kiedy potrafi zgubić 5 albo więcej pod rząd.

Najbardziej bawi mnie odpowiedź serwisantów że 1 czy 2%   to nie dużo i można użytkować internet....

Mój standard jest taki albo internet działa24/7 nie gubiąc nic albo jest awaria i tyle ,a 1czy 2% co godzinę to żenada.

Jedyne co mi przychodzi do głowy oprócz kompa i neta to  to że musiałem przeinstalować system który miał w sobie wszystkie aktualizacje na  nowy bez supportu (win7)

net1.png

elpo.png

gavron7
komentarz
komentarz (edytowane)

Po pierwsze i najważniejsze

 

 

A teraz:

Godzinę temu, gregory2307 napisał:

Czy gubienie pakietów przy sprawnie działającym modemie oznacza że wina jest po mojej stronie

Tak, z resztą cokolwiek byś nie napisał i tak wina jest po Twojej stronie (99%)

 

Godzinę temu, gregory2307 napisał:

po sprawdzeniu mojego sygnału zasugerował wymianę modemu na którą się zgodziłem ale nic to nie dało

Też takim klientom dawaliśmy "gratisy" aby spadali na bambus i przestali truć 

 

Godzinę temu, gregory2307 napisał:

Resety kompa oznaczają pewnie blue screena bo w ustawieniu biosa mam tak nastawione.

ŻE CO?????!?!?!

 

Godzinę temu, gregory2307 napisał:

Problem z gubieniem pakietów zdarza się sporadycznie  i losowo przy niskim pingu.

To zdanie i Twój screen nijak się mają do niskiego pingu... Nie wiem jakie masz łącze ale ja mam radio i mój ping wygląda tak (do tego samego miejsca, 20ms lepiej niż u Ciebie):

 

gavron@gavron-PC:~$ ping 212.77.98.9
PING 212.77.98.9 (212.77.98.9) 56(84) bytes of data.
64 bytes from 212.77.98.9: icmp_seq=1 ttl=58 time=8.13 ms
64 bytes from 212.77.98.9: icmp_seq=2 ttl=58 time=8.20 ms
64 bytes from 212.77.98.9: icmp_seq=3 ttl=58 time=8.05 ms
64 bytes from 212.77.98.9: icmp_seq=4 ttl=58 time=16.2 ms
64 bytes from 212.77.98.9: icmp_seq=5 ttl=58 time=8.04 ms
64 bytes from 212.77.98.9: icmp_seq=6 ttl=58 time=8.37 ms
64 bytes from 212.77.98.9: icmp_seq=7 ttl=58 time=8.17 ms
^C
--- 212.77.98.9 ping statistics ---
7 packets transmitted, 7 received, 0% packet loss, time 6007ms
rtt min/avg/max/mdev = 8.040/9.311/16.220/2.822 ms
gavron@gavron-PC:~$  



 

Godzinę temu, gregory2307 napisał:

Najbardziej bawi mnie odpowiedź serwisantów że 1 czy 2%   to nie dużo i można użytkować internet....

1. bo taka prawda i nic tu nie ma zabawnego

2. a masz jakieś gwarancje albo w umowie że gwarantują Ci jakieś parametry na zewnątrz? czyli do internetu??? (pytanie retoryczne, nie odpowiadaj bo nie masz)

 

Godzinę temu, gregory2307 napisał:

Mój standard jest taki albo internet działa24/7 nie gubiąc nic albo jest awaria i tyle ,a 1czy 2% co godzinę to żenada.

to zmień standard, bo - czytaj wyżej - nie masz ŻADNEJ gwarancji POZA siecią swojego ISP. Równie dobrze możesz skarżyć właściciela autostrady że za autostradą jest korek...

 

 

Reansumując,

wykonaj ankietę i to co jest tam napisane. daj tu screeny.

dodatkowo możesz sprawdzić z jakiegoś linux live

gregory2307
komentarz
komentarz

1. Kto jest Twoim operatorem? telewizja Elpos Białystok

2. Jaki masz sposób podłączenia do domu: 

 

 

d) światłowód

3. Jaki masz w domu sprzęt operatora?

modem

4. Jaki jest Twój sprzęt

zintegrowana realtek PCIe GBE Family Controller

5. Łączysz się po

kabel

6. Problem występuje na jednym czy na kilku urządzeniach

nie mam jak sprawdzić

 

---

screnlol.png

gavron7
komentarz
komentarz

Miałeś wyłączyć IPv6 i sprawdzić wtedy

 

A z tego screena wychodzi że masz problem z kablem lub sieciówką

gregory2307
komentarz
komentarz (edytowane)

 

o jaki kabel chodzi ? ipv6 miałem wyłączone przy robieniu screena

proto.png

jeżeli chodzi o kartę sieciową to przy wyciąganiu kabla jakiś czas temu wewnętrzna blaszka wygięła się na zewnątrz  , próbowałem wygiąć ją do środka ale kabel sieciowy nie działał więc wygiąłem ją na zewnątrz żeby nie zawadzała podpiąłem  kabel i modem się odpalił prawidłowo więc uznałem że nie ma problemu w dalszym ciągu moge kabel sieciowy odpiąć i podpiąc by modem prawidłowo się włączył... gdyby coś było zepsute to wcale nie byłoby internetu i połączenia z modemem.

Czyżby to też mógłby być powód tych rzadkich resetów kompa i problemów z włączaniem np monitorów, diod myszy i diod przy sieciówce ?

gavron7
komentarz
komentarz
23 minuty temu, gregory2307 napisał:

podpiąłem  kabel i modem się odpalił prawidłowo więc uznałem że nie ma problemu w dalszym ciągu moge kabel sieciowy odpiąć i podpiąc by modem prawidłowo się włączył...

dlaczego w każdym zdaniu twierdzisz że modem nie będzie działał bez podłączonej karty sieciowej?

 

28 minut temu, gregory2307 napisał:

gdyby coś było zepsute to wcale nie byłoby internetu i połączenia z modemem

oj, bardzo naprawdę bardzo się mylisz

 

 

 

1. sprawdz na innym kablu

2. sprawdź na jakimś linux live

 

 

poczekaj poczekaj, teraz zobaczyłem... jak ty masz podłączonego tego kompa??? co to za tunel?

daj screena całości

ipconfig /all

 

 

dobrqa, już wiem co to za tunel, ale i tak zrob ten screen

gregory2307
komentarz
komentarz (edytowane)

configall.png

innego kabla w tej chwili nie posiadam a  o linuxie live nie dość że się nie znam to nawet o tym nie słyszałem

Nie wiem czy to ma związek ale po resinstalu windowsa przez kilka  dni miałem spokój  brak problemów   a potem znowu się zaczynał cyrk dlatego tyle razy już system reinstalowałem

gavron7
komentarz
komentarz
7 minut temu, gregory2307 napisał:

Nie wiem czy to ma związek ale po resinstalu windowsa przez kilka  dni miałem spokój  brak problemów  

Wiem, widzę.

Wyłącz całkowicie ten jeb!@!# tunel 6to4!!!! (najprawdopodobniej masz taką sieciówkę)

A co do linuxa, to nie trzeba się znać. Prostsze niż windows i bardziej intuicyjne. Wrzucasz na pena i już masz nowy system.

gregory2307
komentarz
komentarz (edytowane)

zrobię jak radzisz no ale  nie wiem  o co chodzi jaki tunel gdzie szukać co zrobić

tak jak pisałem ipv6 mam cały czas wyłączone od momentu gdy pierwszy raz poprosiłeś

gavron7
komentarz
komentarz
38 minut temu, gavron7 napisał:

Wyłącz całkowicie ten jeb!@!# tunel 6to4!!!! (najprawdopodobniej masz taką sieciówkę)

 

gregory2307
komentarz
komentarz

jak dobrze rozumiem mam wymienić kartę sieciową bo  "tunel 6to4" to dla mnie nic nie mówi

Na komputerach to znam się jak włączyć i wyłączyć.

gavron7
komentarz
komentarz
jak dobrze rozumiem mam wymienić kartę sieciową bo  "tunel 6to4" to dla mnie nic nie mówi
Na komputerach to znam się jak włączyć i wyłączyć.
Nie. Oprócz swojej karty w ustawieniach masz pewnie właśnie jakąś 6to4. Przynajmniej tak identyfikuje się w ipconfig. Wyłącz ja.

W którym miejscu wyczytałes że masz wymienić kartę sieciową?
gregory2307
komentarz
komentarz

po prostu nie wiem co to jest "6to4" .... to tak jakbyś mówił do  mnie łaciną

kmkk
komentarz
komentarz
gregory2307
komentarz
komentarz (edytowane)

i znowu połowa proca  się dymi.... przed wcześniejszym reinstalem było to samo sv

 

proc.png

proc2.png

gavron7
komentarz
komentarz (edytowane)
Godzinę temu, gregory2307 napisał:

po prostu nie wiem co to jest "6to4" .... to tak jakbyś mówił do  mnie łaciną

 

10 minut temu, gregory2307 napisał:

i znowu połowa proca  się dymi.... przed wcześniejszym reinstalem było to samo

proc.png

 

czy TY chcesz pomocy????

Czytasz (ze zrozumieniem) to co się pisze do Ciebie????

 

napiszę jeszcze raz jak krowie na granicy:

 

WYŁĄCZ KARTY SIECIOWE INNE NIŻ TWOJA SIECIÓWKA!

 

ipconfig pokazuje iż masz kartę która się nazywa 6to4!!! czyli jest to jakiś translator adresów (?!) - coś dosyć mocno dziwnego i zastanawiającego. W ogóle to proponuję przeskanować winzgrozy

 

wg ipconig te karty co masz dodatkowe to jakieś tunele (!?) nie wiadomo po co... 

Te tunele są softowe, a jak widzisz svchost.exe ma 50% procka.... Więc zabija Ci wszystko

gregory2307
komentarz
komentarz

nie mam innej

gavron7
komentarz
komentarz (edytowane)

a jak sprawdzałeś? mówię Ci że masz skoro ipconfig pokazuje

gregory2307
komentarz
komentarz (edytowane)

w spisie urządzeń nie pokazuje mi nić od sieci oprócz realteka komputer był składany z kolegą i nie było wkładanej tam żadnej innej sieciówki

gavron7
komentarz
komentarz

Nie wierze......

Jeszcze raz zapytam - czytasz ze zrozumieniem?????

Skoro to karta wirtualna (softowa) to czemu szukasz jej w urządzeniach??? 

 

Wyłącz karty w kartach sieciowych - otoczenie sieciowe itp.

 

gregory2307
komentarz
komentarz

karta.png

windowsa 7 używam wystarczająco długo by widziec że nie mam żadnej dodatkowej karty sieciowej, z komputera nikt inny nie korzysta , sam też nic nie dodawałem

skończy się pewnie tak że  ten komp wyląduje na śmietniku albo pójdzie na części zamienne

połowa cpu na rozruchu  problem z internetem samoistne resety  a wszystko po tym tylko jak zainstalowałem gołego windows 7

nie chce już Ciebie irytować po prostu jestem kompletnym amatorem  a ty  najwyraźniej oczekujesz że wszyscy będą na twoim poziomie

Jeżeli ja nic nie robiłem a takie coś dzieje się  na świeżo zainstalowanym systemie  to musi raczej być coś uszkodzone. To składak z 2014 roku amd 4 rdzeniowiec udający 8 piekarnik a ja za przeproszeniem przez ponad połowę tego czasu  potrafiłem mieć go w pełnym użytku po ponad 12h na dobę przez 7 lat nie robiłem formata ani nie wymieniałem pasty czyszczony tez był sporadycznie

na dziś dobranoc

gavron7
komentarz
komentarz
23 minuty temu, gregory2307 napisał:

że nie mam żadnej dodatkowej karty sieciowej,

 

4 godziny temu, gregory2307 napisał:

configall.png

 

A to to niby co jest? Masz 3 sieciówki, z czego 2 działają... 

Czy Ty jesteś pewny że jedynie do urządzenia ISP masz podłączoną tylko skrętkę?

Samo się "przez skrętkę" nie zainstalowały te karty. A właśnie ta karta 6to4 to jakiś tunel który robi ipv6, które nie dość że w PL jest nieużywane w ogóle, to jeszcze windowsy mają z tym problemy (ale może to dlatego że PL)...

 

28 minut temu, gregory2307 napisał:

najwyraźniej oczekujesz że wszyscy będą na twoim poziomie

nie, nie oczekuje (choć fajnie by było) ale chociażby aby czytali ze zrozumieniem, co w dzisiejszych czasach jest naprawdę rzadkością i to udowadnia większość postów np. na tym forum :(

 

PS. mówię Ci, wal te winzgrozy, odpal linuxa i ciesz się wolnym życiem

 

gregory2307
komentarz
komentarz (edytowane)

do modemu mam podłączoną  tylko skrętkę, kabel zasilający i kabel sieciowy

czytać ze zrozumieniem a rozumieć język komputerowy to dwie różne rzeczy... piszesz "ISP" a ja nie wiem co to jest tak samo w poprzednich wypowiedziach ;s zakładam że chodziło ci o to  co mam podłączone do modemu

czy awaria systemu wynikająca z braku aktualizacji czy też uszkodzona płyta główna lub sieciowa mogą  dawać fałszywe  oznaki tego o czym piszesz ?

gavron7
komentarz
komentarz
34 minuty temu, gregory2307 napisał:

piszesz "ISP" a ja nie wiem co to jest tak samo w poprzednich wypowiedziach

wystarczy w google wpisać... i wyskakuje np. wikipedia

https://pl.wikipedia.org/wiki/ISP

czyli operator.

 

35 minut temu, gregory2307 napisał:

czy awaria systemu wynikająca z braku aktualizacji czy też uszkodzona płyta główna lub sieciowa mogą  dawać fałszywe  oznaki tego o czym piszesz ?

nie nie mogą.

Jedynie awaria karty sieciowej może powodować podobne problemy o których piszesz, ale żadna awaria nie spowoduje że dodany zostanie tunel (wirtualna sieciówka). Nie wiem czym jest to spowodowane, ale to jest mój główny trop - w sensie te karty tunelowe - przez 4 lata u żadnego klienta nie spotkałem takich kart.

 

Mówię, spróbuj jakiegoś linuxa live i będziesz miał czarno na białym że to kwestia systemu, a właściwie jego konfiguracji

 

Gość
komentarz
komentarz

Znalazłem coś na szybko po angielsku:

"

Well, I think this is a question for Dell Support, this is an IPv6 issue. It’s really not hurting anything, and it appears a ton of people are having the same issue.

Here’s something I found searching the net.

  1. In control panel, open up system. properties.

  2. Select the hardware tab, and then click Device Manager.

  3. In device manager, click the view menu and select “Show hidden devices”.

  4. You’ll find “Teredo Tunneling Pseudo-Interface” listed under Network Adapters.

  5. You can right click and disable it.

Then, right click on the 6to4 Adapter and disable it.

reboot."

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.