x-kom hosting

Problem z Internetem stacjonarnym Play - Modem Technicolor CGA2121

kubakop2111
utworzono
utworzono

Miesiąc temu zakupiłem internet stacjonarny w play, monter zainstalował i wszystko skonfigurował i przez miesiąc wszystko działało bez zarzutu.
Dzisiaj wyłączyłem modem z prądu na kilka godzin i po podłączeniu go ponownie dioda zasilania na kilka sekund zapala się a później miga co około sekundę. Możliwe jest połączenie się z modemem ale cały czas jest brak internetu. (Wcześniej też odłączałem go z prądu i po podłączeniu go spowrotem po kilku minutach dioda przestawała migać i internet zaczynał działać)
Resetowałem modem kilka razy, konfigurowałem na nowo niestety problem nie ustępuje
Będę wdzięczny za pomoc jeśli ktoś wie jak ten problem rozwiązać  :)

Gość
komentarz
komentarz

1. To DOCSIS więc Ty go nie konfigurujesz tylko on się sam konfiguruje z sieci

2. Jedynie co (jeśli już) możesz skonfigurować to jakieś WIFI itp

3. Co za manię masz wyłączania z prądu urządzeń? Statystycznie Ci odpowiem, że będąc ISP pady urządzeń sieciowych u klientów końcowych zdarzają się cześciej u Tych którzy wyłączają urządzenia z prądu.

 

Tyle czepialstwa a teraz:

1. Wykręć wtyk antenowy (typ F) z kablem antenowym z tyłu modemu. W środku w tym wtyku powinna wystawać "gorąca żyła" (taki pin). Sprawdź czy jest, bo jeśli wykręcałeś wcześniej to mogłeś go uszkodzić. 

2. Wkręć delikatnie i powoli zakładając wtyk na gniazdo i uważając aby ta gorąca żyła weszła w odpowiednie miejsce w gnieździe.

3. Sprawdź to samo z drugiej strony kabla (jeśli masz jakiś trójnik/rozdzielacz) - np. do TV.

4. Jeśli to wszystko sprawdziłeś to dzwoń do ISP.

 

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.