x-kom hosting

Problem z nawiązaniem połączenia z serwerem gry

papito
utworzono
utworzono

Witam,

próbuję na firmowy kablu ethernet grać w gry na steam, bo akurat mam więcej czasu wolnego. 

 

Internet ładuje przeglądarkę czy też pocztę bez problemu nawet z Epiciem nie działo się nic dziwnego, normalnie łączył.

Jednak włączając steam'a wyskakiwała informacja o błędzie połączenia z Internetem,

dodałem go w zaporze Windows Defender w reguły wychodzące jako zezwolenie na połączenie - problem się rozwiązał. 

 

Gra (new world) włącza się normalnie do menu ale w momencie dołączania do serwera wyskakuje informacja "Nawiązanie połączenia z serwerem jest niemożliwe", 

z początku myślałem, że problem jest globalny z serwerami bo były już takie problemy. Po kilku nieudanych próbach połączyłem komputer z internetem z telefonu

i serwer załadował się normalnie. Tutaj pojawia się moje pytanie czy internet może mieć jakieś blokady w takich połączeniach? Czy da się je wyłączyć bo próbowałem 

dodawać samą grę i jej pliki w defendera i dalej nic, wyłączyłem go całkowicie na próbę i znów nic. Próbowałem poszukać w necie podobnych problemów z innymi grami,

lecz bez skutku.  

Wiec pytanie czy kto spotkał się z podobnym przypadkiem braku połączenia z serwerem gry mimo że sama gra się włącza lub czy ktoś wie jak mogę temu zaradzić.

 

 

 

Gość
komentarz
komentarz

1. może blokować, jeśli tak jest to jest to niezgodne z umową którą podpisałeś (bo podpisałeś na INTERNET a nie wybraną jego część)

2. jeśli jest zablokowane po stronie ISP to nie przeskoczysz

3. jedyna możliwość to VPN

4. ja stawiam na Twój system - sprawdziłbym np. na jakimś linux live albo poprostu innym systemie. Wg mnie np. źle skategoryzowałeś połączenie podczas pierwszego podłączenia kabla (sieć prywatna/publiczna itp)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.