x-kom hosting

Czy istnieje taki program/aplikacja

hoody19831
utworzono
utworzono

Witam Forumowiczów,

Jest zagadka: czy istnieje jakaś funkcja, notatka, konfiguracja "czegoś" (Dropbox, googe Drive, dysk sam w sobie, itp.), program lub aplikacja która poradzi sobie z następującym zadaniem:

1.  Tworzę prosty plik tekstowy (np. w notatniku)
2.  Chcę go udostępnić w formie linku
3. Ten link wysyłam Whatsappem/smsem klientowi
4. Klient klika w link i bez żadnej opcji logowania, ma dostęp do tego pliku
5. Klient może ten plik edytować oraz nadpisać
6. Wszystkie nadpisane zmiany będę widział u siebie - nie wiem jeszcze na czym, FTP? Dysk twardy komputera? Dropbox? Gdziekolwiek...

Cala idea polega na tym, aby nie zmuszać klienta do logowania się na FTP, Dropbox, iCloud, itp.
Zdaję sobie sprawę, że dziś praktycznie każdy ma konto Gmail, Office 365, Dropbox lub inny rodzaj chmury ale każda z tych opcji wymaga jakieś formy uwierzytelnienia lub logowania (zwłaszcza na telefonie).

Zależy mi na tym, aby całe "środowisko" było otwarte tak, aby klient nie musiał się logować a jedynie kliknąć w link, dopisać swoje uwagi do pliku i nadpisać istniejący.
Jeden plik - jeden link (który będę chciał finalnie wysyłać jako kod QR). W jednym miejscu (folderze?) plików może być kilkaset, ale klient ma dostać tylko jeden link i ma nie widzieć plików innych klientów.
Ma mieć możność edycji TYLKO tego pliku do którego dostał link.
Tworzenie miniaturowych FTPów raczej nie wchodzi w grę, bo baza będzie się dość szybko rozrastać.

Czy jesteście w stanie, Szanowni Forumowicze, doradzić jakąś konfigurację serwera lub dysku na komputerze, zewnętrzną otwartą chmurę, lub cokolwiek, co chociaż przybliżyłoby mnie do tego, co opisałem?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za rady!

gavron7
komentarz
komentarz

Tak. Np google drive dokładnie działa tak jak chcesz. W dodatku od zawsze tak działa

hoody19831
komentarz
komentarz

Dzięki za odpowiedź.

 

Też sprawdzałem dysk google, ale chyba problem w tym, że przede wszystkim trzeba mieć konto google i być na nim zalogowany. Dodatkowo, aby edytować plik z dysku google, trzeba mieć na telefonie zainstalowaną aplikację "google documents" (lub coś podobnego), a nie chcę kazać klientom instalować dodatkowych rzeczy. ma być kliknięcie w link (ewentualne proste logowanie) i edycja pliku.

 

Na chwilę obecną najbliżej celu jest: utworzenie katalogu na serwerze oraz udostępnienie go jako mały FTP na który wrzucam plik. Wysyłam link do logowania na serwer, a dzięki wbudowanemu w serwer edytorowi tekstowemu klient może edytować plik bez konieczności instalowania dodatkowych aplikacji. Minusy: logowanie 3-skladnikowe (host, login, hasło), konieczność stworzenia kilkuset osobnych folderów i udostepnienie każdego jako osobny FTP tak żeby każdy klient miał swój dostęp indywidualnie.

gavron7
komentarz
komentarz

Coraz bardziej tracę wiarę w ludzi... Mają do dyspozycji narzędzia a nawet nie wiedzą jakie :(

 

Wystarczy jedno konto google (czyli Twoje).

Na dysk google wrzucasz plik. Prawy klawisz, udostępnij i tam masz wygeneruj link czy jakoś tak. A we właściwościach dajesz parametry czy może np. edytować itp.

Wtedy po kliknięciu na link zostaniesz wrzucony do edytora. Każda zmiana jest NATYCHMIAST pokazywana na KAŻDYM kliencie.

W telefonie nic nie musisz instalować bo tak samo jak na kompie można edytować przez WWW poprostu klikając w link.

 

Co do Twojego rozwiązania to:

1. serwer FTP nie ma edytora, bo FTP to tylko miejsce na dysku nic poza tym. Mówisz zapewne o nakładce WWW->FTP

2. Zmiana u jednego klienta będzie widoczna DOPIERO po zapisaniu przez niego danego pliku. Co się stanie w momencie kiedy 2 klientów edytuje ten sam plik? Podpowiem - problemy :P

 

  • Dobra wypowiedź 1
Anawa
komentarz
komentarz

Tak jak pisze @gavron7 narzędzie od Google będzie najprostszym rozwiązaniem (czy to właśnie Google Drive czy Google Docs / Dokumenty). Udostępniasz link i osoba bez konta Google może dokonywać edycji.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.