x-kom hosting

Elastyczna karta raficzna

balwan8
utworzono
utworzono

Cześć,

Jestem od dłuższego czasu posiadaczem nowego komputera, jednak zauważyłem, że coś jest nie tak.

Moja karta graficzna od dłuższego czasu zajmuje za dużo miejsca. Chciałbym żeby coś w tej kwestii zrobić, ponieważ od dłuższego czasu mnie to męczy.

Od dłuższego czasu gram raczej w wyścigi 3D. Teraz akurat założyłem temat na tym forum gdzie od dłuższego czasu szukam nowych tytułów.

Pytanie jest takie: ponieważ technologia graficzna rozwija się od dłuższego czasu to ja chciałem się zapytać czy są karty graficzne np. elastyczne/gumowe, które mógłbym złożyć tak żeby nie zajmowały tyle miejsca?

  • Haha 1
  • Co? 1

ahaed
komentarz
komentarz
3 godziny temu, balwan8 napisał:

Pytanie jest takie: ponieważ technologia graficzna rozwija się od dłuższego czasu to ja chciałem się zapytać czy są karty graficzne np. elastyczne/gumowe, które mógłbym złożyć tak żeby nie zajmowały tyle miejsca?

 

Co?

Nie ma takiej opcji.

Tzn kartę możesz złożyć na pół. Ale tylko raz :lol2:.

 

 

Opisz dokładnie w czym jest problem z długością karty graficznej?

Co za obudowa, co za karta, co tam jeszcze masz? Gdzie jest problem z miejscem?

Niestety ale nowe GPU nie są małe, takie nastały czasy. Jak chcesz mieć naprawdę minimalistyczną kartę graficzną, to pozostaje procesor z wbudowaną grafiką. Ale...

 

 

 

 

Niebieska
komentarz
komentarz
3 godziny temu, balwan8 napisał:

Moja karta graficzna od dłuższego czasu zajmuje za dużo miejsca.

Chcesz nam powiedzieć, że karta graficzna Ci urosła????

eryk93
komentarz
komentarz

Ale od dłuższego czasu, produkowane są coraz większe GPU, jeśli zależy ci na miejscu, to jak wyżej, raczej tylko integra lub gpu typu gtx 1050, były stosunkowo małe :D

ahaed
komentarz
komentarz

A nie. Mój błąd.

Oczywiście, że można zmniejszyć wielkość karty graficznej. Zresztą sam tak zrobiłem u siebie w komputerze.

Wystarczy ściągnąć całe chłodzenie z GPU i założyć blok wodny. Karta jest o jakieś 5-8cm krótsza oraz o 2-5cm niższa.

Niestety to rozwiązanie generuje dodatkowe koszta typu: blok na gpu, chłodnica, pompa, złączki, węże/rurki itd.

  • Dobra wypowiedź 1
eryk93
komentarz
komentarz
3 godziny temu, balwan8 napisał:

Moja karta graficzna od dłuższego czasu zajmuje za dużo miejsca.

 

Znaczy kiedyś była mała i urosla? :D

 

Generalnie opisz podzespoły, jaka to buda, jakie gpu

balwan8
komentarz
komentarz

Myślę, że zamiast smiać się z mojej niewiedzy lepiej byłoby skupić sie na solucji. Taka odpowiedź to chyba dobry trop:

17 hours ago, ahaed said:

Oczywiście, że można zmniejszyć wielkość karty graficznej. Zresztą sam tak zrobiłem u siebie w komputerze.

Wystarczy ściągnąć całe chłodzenie z GPU i założyć blok wodny. Karta jest o jakieś 5-8cm krótsza oraz o 2-5cm niższa.

Niestety to rozwiązanie generuje dodatkowe koszta typu: blok na gpu, chłodnica, pompa, złączki, węże/rurki itd.

Moja karta graficzna to AMD radeon HD 5550 (DDR2).

Jakie chłodzenie wodne polecacie?

  • Haha 1
CorveN
komentarz
komentarz (edytowane)
43 minuty temu, balwan8 napisał:

Moja karta graficzna to AMD radeon HD 5550 (DDR2).

Jakie chłodzenie wodne polecacie?

Twoja karta graficzna to relikt przeszłości. Chłodzenie wodne do tej karty przekroczyłoby jej wartość kilkunastokrotnie. Polecałbym odpuścić sobie takie zabiegi.
btw. Jak czytam ten post to nie jestem w stanie uwierzyć, że to nie jest troll, bo nigdy nie spotkałem się tu z równie ciekawym pytaniem.

  • Dobra wypowiedź 1
Whiro
komentarz
komentarz
1 hour ago, balwan8 said:

Jakie chłodzenie wodne polecacie?

Najlepiej byloby calego custom loopa zalozyc, pompe jak cos polecam D5 , bardzo dobrze sie sprawdza, ewentualnie mozesz zalozyc nawet dwie D5 bo sa specjalne bloki pod dwie pompy, co do radiatorow to duzo zalezy od obudowy ale mysle ze przynajmniej 480 na kazdy komponent sie przyda, czyli dwa minimum , jeden procek drugi karta graficzna, no i dobrze by bylo zrobic push/pull czyli wentylatory z obydwu stron chlodnicy

ahaed
komentarz
komentarz

Nikt się nie śmieje.

Zwodowanie tej karty, o ile znajdziesz blok na nią. To około 1500pln. 

I tu wchodzimy w ceny nowych GPU. I na pewno wydajniejszych niż to co masz. 

 

Pisałeś wyżej że to nowy komp. Nie ma takiej opcji. Może nowy dla ciebie. Ta karta ma dobrych kilka lat. 

 

 

Edit: wypisz jaka obudowa oraz w czym konkretnie jest problem. Drugi raz pytam!!

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

Ten układ miał premierę blisko 12 lat temu https://www.techpowerup.com/gpu-specs/radeon-hd-5550.c1034

także to się nadaje obecnie do wyświetlania pulpitu.

ahaed
komentarz
komentarz

Tak więc kończymy temat zmniejszania karty.

Bloku wodnego nie znajdziesz, koszt operacji jest bardzo wysoki i nieopłacalny.

Pozostajesz z tą kartą lub bierzesz nową.

 

Co ciekawe: nowsze są większe.

A najnowsze: są duże w cholerę.

 

Dalej nie otrzymałem pytania co za obudowa i jaka reszta podzespołów.

I w czym przeszkadza wielkość GPU, bo ono nie jest duże.

 

ps:

"Jestem od dłuższego czasu posiadaczem nowego komputera"

Nie można być od dłuższego czasu posiadaczem nowego komputera. Technologia idzie szybko do przodu.

Ta karta graficzna na pewno nie świadczy o nowy komputerze.

Wypisz wszystko to Ci pomożemy.

 

balwan8
komentarz
komentarz (edytowane)

Jak widać wbrew mojemu przeświadczeniu informatyka nie jest w stanie rozwikłać wielu problemów przeciętnego użytkownika.

Podjęta decyzja: kupuję nową kartę, przerabiam ją tak żeby wyglądała jak poprzednia i na nią nakładam chłodzenie wodne.

ahaed
komentarz
komentarz
4 minuty temu, balwan8 napisał:

 

...przerabiam ją tak żeby wyglądała jak stara i na nią nakładam chłodzenie wodne.

 

Wiesz że wtedy żegnasz się z gwarancją?

Dalej nie napisałeś co masz w budzie i w jakiej. Myślisz, że kto tu chce źle dla Ciebie?

Policz sobie do tego wodne. Naprawdę nie zdajesz sobie sprawy z kosztów. Blok na Gpu to 600-800pln i wyżej. A gdzie pompa itd?

 

 

5 minut temu, balwan8 napisał:

 przerabiam ją tak żeby wyglądała jak stara i na nią nakładam chłodzenie wodne.

 

To całkiem się mija z sensem. Albo stara albo wodne.

ero123
komentarz
komentarz

@ahaed

Przecież to troll

  • Dobra wypowiedź 1
ahaed
komentarz
komentarz
5 minut temu, ero123 napisał:

@ahaed

Przecież to troll

 

Wiem, ale pomimo tego staram się być miłym.

Dlaczego?

Bo czekam na ciąg dalszy :lol2:

Whiro
komentarz
komentarz
3 minutes ago, ahaed said:

 

Wiem, ale pomimo tego staram się być miłym.

Dlaczego?

Bo czekam na ciąg dalszy :lol2:

Jego nick mowi wszystko …..

ahaed
komentarz
komentarz
3 minuty temu, Whiro napisał:

Jego nick mowi wszystko …..

 

 

To też wiem.

 

A teraz cicho, czekamy,.,,

balwan8
komentarz
komentarz

Nie jestem niestety specjalistą i nie rozumiem do końca tego wszystkiego.

To zadam inne pytanie: czy możecie mi polecić tę kartę za  1500 zł i do niej to chłodzenie wodne?

anioł2009
komentarz
komentarz
21 minut temu, balwan8 napisał:

mi polecić kartę za  1500 zł

 

Którą ???? Pisz normalnie o co Ci chodzi albo dostaniesz czas na przewietrzenie umysłu i solidne przemyślenie tego, co chcesz napisać.

Gość
komentarz
komentarz
Dnia 29.09.2021 o 17:54, balwan8 napisał:

Jestem od dłuższego czasu posiadaczem nowego komputera

czyli jest stary a nie nowy

Dnia 29.09.2021 o 17:54, balwan8 napisał:

Moja karta graficzna od dłuższego czasu zajmuje za dużo miejsca. Chciałbym żeby coś w tej kwestii zrobić,

to przez dysk tak się wydaje, a właściwie Windowsy to powodują. Im dłużej masz windowsy na dysku tym one więcej zajmują a co za tym idzie ładują dane na kartę graficzną, co wizualnie powoduje jej powiększenie

 

Dnia 29.09.2021 o 17:54, balwan8 napisał:

Chciałbym żeby coś w tej kwestii zrobić, ponieważ od dłuższego czasu mnie to męczy.

szkoda że dopiero teraz po tak długim czasie piszesz, bo teraz będzie ciężko coś zrobić bo już dużo czasu minęło, a jak dużo czasu mija to niedobrze, ale dobrze że w ogóle po tak długim czasie piszesz

 

Dnia 29.09.2021 o 17:54, balwan8 napisał:

Od dłuższego czasu gram raczej w wyścigi 3D

widzisz, to jednak oprócz systemu z tym masz problem... Jakbyś grał tylkow wyścigi 2D nie byłoby tego problemu

 

Dnia 29.09.2021 o 17:54, balwan8 napisał:

Teraz akurat założyłem temat na tym forum gdzie od dłuższego czasu szukam nowych tytułów.

Kto szuka tak długo, to jak jeszcze dłużej poszuka to wkońcu po długim szukaniu znajdzie

 

Dnia 29.09.2021 o 17:54, balwan8 napisał:

ponieważ technologia graficzna rozwija się od dłuższego czasu

no ja bym powiedział że od początku lat 80 pnie do góry, ale możesz użyć "dłuższego czasu", pozwalam

 

Dnia 29.09.2021 o 17:54, balwan8 napisał:

zapytać czy są karty graficzne np. elastyczne/gumowe

tak są, w sklepach z gumowym plastikiem i metalem, w większych miastach przeważnie obok Castoramy

 

Dnia 29.09.2021 o 17:54, balwan8 napisał:

które mógłbym złożyć tak żeby nie zajmowały tyle miejsca?

napisałem Ci co jest przyczyną... Musisz usunąć dane z dysku i będzie git 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.