x-kom hosting

Dostawcy internetu Siedlce

dawidos33
utworzono
utworzono

Cześć wszystkim, chciałbym zasięgnąć opinii o dostawców internetu kablowego w Siedlcach. 

Interesuje mnie prędkość min 100 Mb / 30 Mb + stałe IP publiczne. 
Preferował bym z 200 Mb / 50 Mb +.

Użytkowanie pod swój serwerek + praca czeęściowo zdalna. 
Wymagana super stabilność i dostępność internetu. 

Byłem w Domtel Telecom w Siedlcach w biurze, oferta jak najbardziej dla mnie ok, 50 zł za 450 Mb / 50 Mb + stałe IP publiczne za 5 zł, aczkolwiek jak wbiłem w opinie o ich usłudze to chciałem tu zapytać :)

 

 

Anawa
komentarz
komentarz

Cześć :)

 

Nie wiem, czy akurat ktoś tutaj forum mieszka w Siedlcach. Myślę, że najszybciej uzyskasz odpowiedź na lokalnej grupie na FB (Siedlce), choć chciałbym, żeby i tutaj ktoś mógłby się wypowiedzieć :D

dawidos33
komentarz
komentarz
9 godzin temu, Anawa napisał:

Cześć :)

 

Nie wiem, czy akurat ktoś tutaj forum mieszka w Siedlcach. Myślę, że najszybciej uzyskasz odpowiedź na lokalnej grupie na FB (Siedlce), choć chciałbym, żeby i tutaj ktoś mógłby się wypowiedzieć :D

Właśnie ta grupa lokalna siedlecka umarla dlatego tu pisze :D

A poza Siedlcami, tylko ogólnie jaką firmę - dostawcę polecacie?

8 godzin temu, gavron7 napisał:

O kurde okazało się, że mam domte (net lokalny) i orange a w orange chyba nie ma stałego IP :D :D

gavron7
komentarz
komentarz

1 jest
2 po co Ci on?
3 jakby nie było to służę pomocą. Na pewno się dogadamy ;)

dawidos33
komentarz
komentarz (edytowane)
4 minuty temu, gavron7 napisał:

1 jest
2 po co Ci on?
3 jakby nie było to służę pomocą. Na pewno się dogadamy ;)

1. Na stronce w orange pisze, że jest (statyczne IP publiczne) - ale te dane są chyba nieaktualne bo pisze ze za predkosc 10 Mb koszt to 80 zł. 
2. Jestem programistą, chciałem poćwiczyć pewne umiejętności u siebie w domu na spokojnie gdzie żaden hosting mnie nie ogranicza - nie to, żebym miał budować serwerownie, raczej jako zabawa / nauka ze stawianiem swoich serwerów. 

3. tzn?

gavron7
komentarz
komentarz

Chociażby mogę Ci przeforwardować kilka portów, a jak bardzo będziesz chciał to całego IPka możesz dostać :P

 

PS. A co to znaczy 

11 minut temu, dawidos33 napisał:

gdzie żaden hosting mnie nie ogranicza

A podasz który to hosting "Cię ogranicza"?

dawidos33
komentarz
komentarz

W pracy najpierw korzystałem z megiteam.pl to nie było tam możliwości instalować samemu o się chciało :D
 

Ale to nie o to chodzi, chcę mieć po prostu  swój serwer wszystko sobie zainstalować, skonfigurować na spokojnie ulożyć wiedzę. 
Teraz np robię sobie płatności PayNow i troche denerwuje mnie konieczność wrzucenia wszystkiego na serwer testowy i czytanie logów z tegoż serwera... 

Wolał bym też na początek mieć te stałe IP jako swoje  a nie forwardy :D
 

gavron7
komentarz
komentarz

1. VPS - to jest dla Ciebie wyjście.

2. Uwierz mi, wiem co mówię, publik w domu to zło :)

3. Z Twojego toku rozumowania wnioskuję że chcesz windowsy na świat wystawić, mam nadzieję że wiesz co robisz... :(

 

ps. co do "forwardu" ip/portów - mylisz się, bo niczym moja usługa nie różni się od tej dawanej przez Twojego ISP, ale spox. (różni się tym że moja usługa działa wszędzie).

 

 

dawidos33
komentarz
komentarz
17 minut temu, gavron7 napisał:

1. VPS - to jest dla Ciebie wyjście.

2. Uwierz mi, wiem co mówię, publik w domu to zło :)

3. Z Twojego toku rozumowania wnioskuję że chcesz windowsy na świat wystawić, mam nadzieję że wiesz co robisz... :(

 

ps. co do "forwardu" ip/portów - mylisz się, bo niczym moja usługa nie różni się od tej dawanej przez Twojego ISP, ale spox. (różni się tym że moja usługa działa wszędzie).

 

3. Szczerze - nie wiem, bo skąd mam wiedzieć, dzięki, muszę to faktycznie przemyśleć. 

 

W skrócie ta twoja usługa jak działa? 
Gdzie stoi apka / serwer? 
Jak to się konfiguruje?






 

 

gavron7
komentarz
komentarz
7 godzin temu, dawidos33 napisał:

Jak to się konfiguruje?

7 godzin temu, dawidos33 napisał:

W skrócie ta twoja usługa jak działa? 

 

VPN (PPtP, L2TP, OpenVPN), konfigurujesz na dowolnym urządzeniu

 

7 godzin temu, dawidos33 napisał:

Gdzie stoi apka / serwer?

W Łodzi, nie serwer tylko router, Łącze na którym stoi jest większe od Twojego :P

 

dawidos33
komentarz
komentarz
2 godziny temu, gavron7 napisał:

 

VPN (PPtP, L2TP, OpenVPN), konfigurujesz na dowolnym urządzeniu

 

W Łodzi, nie serwer tylko router, Łącze na którym stoi jest większe od Twojego :P

 

Ehh chodziło mi o to, jak to działa, tzn gdzie wgrywamy pliki aplikacji serwera, ale doczytałem. Ile takie coś cenisz?

gavron7
komentarz
komentarz

Nie rozumiem. Chcesz publika ode mnie a nie serwer i możliwość wrzucania plików.
Testowo mogę Ci na weekend odpalić gratis. Jak Cię zadowoli to pogadamy. Cały IPk czy porty tylko chcesz?

dawidos33
komentarz
komentarz
4 godziny temu, gavron7 napisał:

Nie rozumiem. Chcesz publika ode mnie a nie serwer i możliwość wrzucania plików.
Testowo mogę Ci na weekend odpalić gratis. Jak Cię zadowoli to pogadamy. Cały IPk czy porty tylko chcesz?

Błednie zakładasz, że ja miałem z tym styczność, nigdy nie robiłem czegoś takiego, dlatego chciałem kupić internet ze stałym ip i potrenować bo to wygląda u mnie blado :D

Chciałem się zapytać o ogólne flow konfiguracji, co gdzie sie znajduje, ale już doczytałem :)

Chętnie wezme te porty, tylko nie teraz - przeprowadzam się.

A ile sobie liczysz za 1 public IP miesięcznie?

gavron7
komentarz
komentarz (edytowane)

Potestować to można a nawet wypadałoby bez publika, lokalnie. Ale skoro uparcie twierdzisz że do testów publik jest potrzebny ja Cię tam nie będę przekonywał że nie bo to Twoje testy :) pamiętaj tylko że mając publika KAZDY ma dostęp do tego adresu a najróżniejsze boty w ciągu max 24h Cię znajdą i przeskanuja we wszystkie strony.

Ja chcę za VPNa a nie publika (fajki/mc czyli 13zlociszy). Wieczorem jak nie zapomnę to skonfiguruje wszystko i na PW dam Ci namiary na to konto testowe.

dawidos33
komentarz
komentarz

Dziwnie gadasz, mówisz że nie będziesz mnie przekonywał i to robisz :DD
Jednak mimo tego dziwnego sposobu przekonałeś mnie, rezygnuje ze stałego IP. 

Konto testowe chętnie ale tak gdzieś za miesiąc, przeprowadzam się i teraz po pracy nie mam nic czasu :)
Na ten moment podjąłem decyzję, że neta zakładam normalnego :)

gavron7
komentarz
komentarz

Możesz sobie zrobić to samo w sieci lokalnej jakbyś chciał i w taki sposób sobie testować

dawidos33
komentarz
komentarz
3 minuty temu, gavron7 napisał:

Możesz sobie zrobić to samo w sieci lokalnej jakbyś chciał i w taki sposób sobie testować

Na localhoście przecież siedze każdego dnia i postawienie aplikacji lokalnej moja codziennosc, a z umieszczaniem w sieci publicznej nie wiem nic :) 

gavron7
komentarz
komentarz
Na localhoście przecież siedze każdego dnia i postawienie aplikacji lokalnej moja codziennosc, a z umieszczaniem w sieci publicznej nie wiem nic  
Ale właśnie o tym mowie... Sieć publiczna możesz zrobić u siebie nawet nie mając internetu....
Chociażby np tak że eystarczy odpalić VMke (najprostsze) albo bardziej skomplikowane - podłączyć się pod wan routera.

Poza tym to jest właśnie to co na początku pisałem. Siedzisz bidoku na windowsach i one bardzo ograniczają Ci patrzenie/myślenie :(
Ja nigdy nic nie pisze lokalnie ale jakbyś popatrzył z boku to powiedziałbyś że pisze lokalnie... Linux (windows też ale przy pomocy dodatkowych aplikacji) możliwość montowania dowolnych (i pod względem typu i pod względem odległości) zdalnych/lokalnych systemie plikowych jakbyś pracował na nich lokalnie. Więc dla dowolnej aplikacji to są pliki lokalne.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.