x-kom hosting

WD My Cloud - szybkość udostępniania oraz przerwy w pobieraniu

JOSHIDA
utworzono
utworzono

Witam, mam problem gdy komuś udostępnię poprzez wygenerowany automatycznie link na stronie WD My Cloud folder gdzie ma on przeważnie od 25 do 50 GB.

Pytanie teraz czemu u innych podobno trwa to wieczność lub są przerwy w połączeniu a nie można wznowić pobrania po takiej przerwie od danego momentu tylko trzeba znów od nowa pobierać całość ???
Jak ten problem rozwiązać ???
Dysk serwerowy jest podłączony bezpośrednio kablem do modemu aby nie było zakłóceń podczas pobierania, itd.

Udało się mi ustawić lokalizację sieciową widoczną z prawej strony zawierającą folder o nazwie filmy.

U mnie pobiera z szybkością max 108 Mb/s pobranie 50 GB folderu trwa około 8 minut.
Po przez laptop i Wi Fi to czas max około 10 minut.
Będę wdzięczny za pomoc.

 

Szybkość pobierania

 

Widoczny dysk sieciowy

Gość
komentarz
komentarz

A zauważyłeś może że Ty z tego dysku łączysz się lokalnie a Ci którym dajesz linka zdalnie? Jaki masz upload? Bo ich szybkość pobierania zależy od ich downloadu i Twojego uploadu i będzie max = temu co jest mniejsze

  • 9 miesięcy później...
JOSHIDA
komentarz
komentarz

Tak wygląda na czas obecny wysyłanie oraz pobieranie u mnie.

 

 

Szybkość internetu.jpg

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

No to liczymy (oczywiście przy idealnych warunkach):

1. jesteś w domu - szybkość połączenia 1000Mb/s - 1000 / 8 = 125MB/s i z taką maksymalną szybkością przesyłasz pliki w domu

2. poza domem - szybkość połączenia ok. 40Mb/s - 40 / 8 = 5MB/s. Czyli max 5 megabajta na sekundę

Zakładam oczywiście że nie ma żadnych "sztuczek" czyli np. kompresji i innych rzeczy które może wymyślić producent w sofcie. Które sprawiają wrażenie że jest szybciej.

 

Czy taka odpowiedź Cię satysfakcjonuje?

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.