x-kom hosting

Router zrywa połączenie Internetu.. Pomoc

Marsowaty
utworzono
utworzono

Witam mam problem z moim internetem na nowym mieszkaniu.
Aby spełnić warunki mojego usługodawcy, zakupiłem router Xiaomi Mi 4A w wersji Gigabit Edition.
Mój usługodawca ma filtrowanie sieci po adresie Mac. A więc zgłosiłem nowy adres, DHCP ustawiony na automatyczne, Internet działa, jednak nie do końca.
Mianowicie potrafi on działać czasami 5 minut, czasami godzinę i zrywa połączenie, DHCP zostaje puste, jak na zdjęciu nr 1.
Aby naprawić mój problem wystarczy, że na chwilę wyciągnę patchcord z wejścia WAN i wepnę z powrotem Internet działa, jednak to loteria na jak długo.
Próbowałem już przypisywać adres na sztywno, zmiana DNS również nie pomogła.
Najdziwniejsze jest to, że zanim podłączę PC wszystko działa (konsola podłączona po WIFI i problem nie występuje). 

bła.jpg

blad 2.jpg

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Już Ci pisałem... :> ale widzę że tym razem publik ukryty :P 

Bramy nie musisz ukrywać, tylko swojego publika (z resztą nie musisz, jak się nie boisz)

 

 

 

Marsowaty
komentarz
komentarz

Wrzucam brakującego zrzuty ekranu:
1. Dolsat Bełchatów
2. Skrętka
3. Brak
4. Router Xiaomi Mi 4A Gigabit Edition
5. Pc--> RJ45, reszta urządze WIFI
6. Problem przy włączonym PC, bez niego śmiga wszystko bez wyrzucania sieci.

11.jpg

2.jpg

3.jpg

Gość
komentarz
komentarz

1. miałeś wyłączyć IPv6

2. miałeś zrobić 2 screeny, jak nie ma problemu i jak jest problem

Marsowaty
komentarz
komentarz
4 godziny temu, gavron7 napisał:

1. miałeś wyłączyć IPv6

2. miałeś zrobić 2 screeny, jak nie ma problemu i jak jest problem

Niesamowite wcześniej grałem na konsoli 2 godziny i nie było problemu, Internet działał na PC aż 30 minut bez zerwanego połączenia!
IPv6 wyłączony. Screeny podczas awarii nawet z konsoli :D
 

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

Gość
komentarz
komentarz

Jak to masz podłączone? Bo jak dla mnie to źle.

Po kolei:

kabel LAN od ISP idzie do WAN (niebieski) routera. urządzenia w domu pod LAN w routerze (2x czarne)

Marsowaty
komentarz
komentarz (edytowane)
13 godzin temu, gavron7 napisał:

Jak to masz podłączone? Bo jak dla mnie to źle.

Po kolei:

kabel LAN od ISP idzie do WAN (niebieski) routera. urządzenia w domu pod LAN w routerze (2x czarne)

Dokładnie tak, po prostu nie ogarniam co się dzieje w PC że DCHP aż siada i nie znajduje mi adresu, dopiero wypięcie i wpięcie WAN naprawia problem jednak nie na długo. Stawiam że to wina PC na 99% bo jak już wspomniałem gdy go odepnę Wifi działa bez problemu bez zrywanego połączenia.
Próbowałem na sztywno nawet ustawić sam IP (by wyeliminować dublujące się wewnętrzne adresy) jednak to też nie jest przyczyną.

Gość
komentarz
komentarz

Komputer jest podłączony do LAN routera, a ISP do WAN. Router ma dwie NIEZALEŻNE karty sieciowe. Tutaj musi występować coś na zasadzie takiej że komputer wysyła jakieś pakiety, które "zabijają"/"oszukują" router.

 

Odpal linux Live i sprawdź. Będziesz miał pewność czy problem jest w systemie czy w kompie.

 

PS. Miałem kilkanaście przypadków u klientów gdzie tak się działo, ale problemy identyczne) dotyczyły telewizorów.

 

Marsowaty
komentarz
komentarz
22 minuty temu, gavron7 napisał:

Komputer jest podłączony do LAN routera, a ISP do WAN. Router ma dwie NIEZALEŻNE karty sieciowe. Tutaj musi występować coś na zasadzie takiej że komputer wysyła jakieś pakiety, które "zabijają"/"oszukują" router.

 

Dokładnie tak jak piszesz, chciałem to napisać ale nie mogłem ubrać w słowa. Wrócę z pracy sprawdzimy co pokaże Linux Live. A co do kompa to musi siać niezły zamęt skoro zabija chwilowo cały router. Jako iż mam filtrowanie po Mac, myślałem sklonować go i bezpośrednio ISP do kompa sprawdzić czy wyrzuci sieć.

Gość
komentarz
komentarz

Powiedz mi jeszcze.... Ten MAC masz sklonowany z czego?

Nie przypdkiem z karty sieciowej? Jak tak, to poprostu router "jest głupi" i sobie nie radzi z taką sytuacją jak na 2 interfejsach ma te same maci... 

Rozwiązania w takim przypadku 2:

1. dzwonisz do ISP i podajesz oryginalny MAC routera

2. zmieniasz mac na karcie sieciowej swojego PC

Marsowaty
komentarz
komentarz
37 minut temu, gavron7 napisał:

Powiedz mi jeszcze.... Ten MAC masz sklonowany z czego?

Nie przypdkiem z karty sieciowej? Jak tak, to poprostu router "jest głupi" i sobie nie radzi z taką sytuacją jak na 2 interfejsach ma te same maci... 

Rozwiązania w takim przypadku 2:

1. dzwonisz do ISP i podajesz oryginalny MAC routera

2. zmieniasz mac na karcie sieciowej swojego PC

Nie niczego nie klonowałem, w ISP podany mam oryginalny MAC z nowego routera przypisany do mojego klienta.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.