x-kom hosting

Discord nie działa w grze

Namsor
utworzono
utworzono (edytowane)

Hej,
macie jakiś sposób jak wymusić działanie discorda w czasie gry, która jest odpalana jako administrator?
W tym przypadku - w grze Black Desert nie mogę rozmawiać przez discorda. W czasie normalnego użytkowania komputera/grania w inne gry ten problem nie występuje. Dodam, że BD zawsze przed odpaleniem prosi o uruchamianie jako administrator i przy ikonie ma tę tarcze zółto-niebieską. Swoją drogą skąd bierze się ta ikonka tarczy i może po prostu trzeba to jakoś zlikwidować? Mam nadzieję, że zrozumieliście o co chodzi :D

edit:
Podrzucam fotkę, że we właściwościach nie ma zaznaczonego "uruchom jako administrator", a i tak gra się tak uruchamia.



*(jeżeli zła kategoria to przepraszam i proszę o przeniesienie)

Bez tytułu.png

Anawa
komentarz
komentarz

Cześć.

 

W ustawieniach Discorda wyłącz opcję "nakładka gry".

nakladka.png

Daj znać, czy pomogło.

 

Ewentualnie, Discord też uruchom jako administrator.

Namsor
komentarz
komentarz

Dzięki ale niestety nic z tego, próbowałem już.
Nakładka właśnie cały czas jest włączona i działa normalnie z grami typu Valorant itp. Problem jest tylko z tym BDO ;/

Szukam ewentualnie jak wyłączyć odpalanie  bdo w trybie admina ahh.....

Anawa
komentarz
komentarz

Spróbuj wyłączyć nakładkę jak grasz w tę grę.

 

Problem może też wynikać z tego, że gra odpala się w trybie 'full screen'. Gra musiałaby być uruchomiona w trybie borderless windowed mode - https://www.pcgamingwiki.com/wiki/Glossary:Borderless_fullscreen_windowed

 

Namsor
komentarz
komentarz

Dzieki wielkie :)

 

Tak, jak najbardziej. Więc połowicznie sprawa rozwiązana, tylko teraz hmmm na przyszłość żeby nie powtórzyło się z innymi grami, które raczej używa się na fullscreenie - czy jest opcja żeby wyłączyć odpalanie programu jako administrator? 

Anawa
komentarz
komentarz

Kliknij prawym przyciskiem myszy na program -> Właściwości -> zakładka Zgodność -> Odznacz "Uruchom ten program jako administrator"

Namsor
komentarz
komentarz

@Anawa tego to akurat się domyśliłem :D. Problem w tym, że jest odznaczona ta opcja (zdjęcie w 1 poście). Dlatego się zastanawiam jak to ugryźć, bo kiedyś miałem podobną sytuację na laptopie, że system automatycznie wymusza uruchomienie danego programu/gry w trybie administratora. Da się jakoś inaczej to obejść hm? 

gavron7
komentarz
komentarz

To nie system tylko ta aplikacja wymusza.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.