x-kom hosting

Światłowód Orange

kamil967
utworzono
utworzono

Witam, posiadam internet w Orange w sumie to juz pare dobrych lat,  moj problem wyglada tak ze w mojej kamienicy mieszka 4 rodziny i na samym dole jest salon orange, serwisanci jakis czas temu zrobili do salonu orange przyłacz swiatłowodu ale nie jest rozprowadzony po mieszkaniach, mieli roprowadzic juz ponad pół roku temu jak rozmawiałem z ze znajomym który pracuje w tym orange, lecz do tej pory cisza, były wysyłane do nich pisma, równiez dzowniłem do orange na własna rekę lecz nic to nie dało, powiedzieli mi przez infolinie ze z tym trzeba kontaktowac sie do jakiegos punktu w warszawie i nie telefonicznie tylko poczta... poprostu maja to w du...... Czy ktos pomoze jak ugryzc ten temat, zeby przyjechali podłaczyc w koncu. Za niedługo minie rok a tu cisza... Prosze o pomoc :)

Gość
komentarz
komentarz

A w Mikołaja też wierzysz?
W jaki sposób ktokolwiek miałby zmusić Orange aby Tobie podłączyli? Nie kalkuluje im się np dlatego że wolą na dofinansowanie zrobić a nie tu..
Ps. Ciekawe jakiego znajomego masz w Orange ... Pewnie na Orange tylko podwykonawca.. nawet na słuchawce technicznej czyli takiej dla techników itp, nie ma ludzi z Orange, to też podwykonawcy. :( Wiem bo żona moje kumpla jest właśnie ich kierowniczka

kamil967
komentarz
komentarz

tzn. to jest tak ze orange wynajmuje lokal ode mnie, to juz nie chodzi o znajomosci, tylko o to ze w kamienicy sa 4 rodziny i w sumie do tego salon orange czyli 5 lokali. chodzi o to ze obiecuja podłaczyc, pisma pisane dzwonione i nic. jak rozumiem zeby wogole nie było przyłacza w budynku ale jest. najlepsze ze na stronie orange pisze gdzie dzownic zeby przyjechali podłaczyc swiatłowód a jak sie do nich dzowni to cie odsyłaja gdzies indziej i jeszcze mowia zeby listy pisac... brak słów..

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)
Godzinę temu, kamil967 napisał:

chodzi o to ze obiecuja podłaczyc

masz na piśmie (z wiążącym terminem)?

 

Dobra. To może trochę wstrzyknę Ci wiedzy na temat FTTH i w ogóle światła.

Jest kolosalna różnica między sieciami na skrętkach a na świetle:

skrętki - możesz przesłać sygnał na dowolną odległość, ale co max 100metrów MUSI być jakieś urządzenie aktywne (czyli w skrócie takie podłączone do prądu), dodatkowo podłączając np. switch'a na końcu możesz bez najmniejszego problemu rozdzielić sygnał na więcej urządzeń.

światło - sygnał przesyłasz na max odległość zależną od zastosowanych wkładek (np. 2km). po drodze następuje spadek poziomu sygnału np. na każdym spawie, na odległości itp. ponieważ cała trasa jest pasywna (czyli nie wymaga po drodze żadnego urządzenia zasilającego) więc w jaki sposób rozdzielić sygnał na kilku klientów? stosuje się splitery: 1/2, 1/4, 1/8, 1/16, 1/32, 1/64, 1/128, Każdy z tych spliterów również wprowadza tłumienie (poziom tłumienia zależy od zastosowanego splitera). Po stronie ISP na OLT wchodzi jedno włókno (na konkretny port, który obsługuje np. daną okolicę). Max ilość ONU (urządzeń końcowych) obsługiwanych na jednym porcie OLT to z reguły 128.

Teraz jeśli mamy trasę:

OLT - ulica 1 - ulica 2 - ulica 3 (gdzie jest właśnie punkt Orange i Twoja kamienica), to możesz być prawie pewny że po drodze ta ulica 1 i ulica 2 również jest podłączona, a ten punkt Orange został podłączony "na pałę". Dlatego nie podłączą całej kamienicy bo np. mają małą moc a wstawienie splitera na lokalizacji spowoduje że ani Orange ani Wy nie będziecie mieli sygnału. W tym przypadku muszą z tego światłowodu wykorzystać dodatkowe włókna (o ile mają), a co za tym idzie np. będzie wymagane spawanie na ulicy 1, ulicy 2 i ulicy 3. Może też być tak że ten światłowód jest na full wykorzystany (wszystkie włókna) i muszą całą trasę zrobić nową.

To wszystko są koszty, a za Twoje 30zł miesięcznie im się nie opłaca..

Taka jest różnica. 

Jedyne co możesz SPRÓBOWAĆ, ale małe szanse że się zgodzą to poproszenie ich aby jeden port w urządzeniu w salonie zrobili w bridgu, poprowadzić samemu instalacje skrętką po całej kamienicy i podłączyć tą swoją sieć pod ww port na ONU. Wtedy będzie działać to tak że każdy podłączony pod Twoją skrętkę będzie mógł wykupić oddzielne usługi w Orange. Ale od razu Ci powiem że Orange na to nie pójdzie, chyba że naprawdę kogoś tam znasz...

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.