x-kom hosting

Windows 11 obok Windows 8.1 32bit ?

tgold
utworzono
utworzono

Witam, mam zainstalowane dwa systemy Windows 11 ver.22449.1000 i Windows 8.1 32bit,

problem polega na tym że nie mogę uruchomić Windowsa 8.1.

Wszystko jest na dysku SSD M.2 GPT/UEFI płyta Gigabyte B450M S2H V2, wywala błąd 0xc0000359

brak pliku \Windows\system32\winload.efi (plik jednak jest na miejscu)

i każe wkładać dysk instalacyjny, po włożeniu dysku z Windows 8 instalator nie startuje bo nie obsługuje uefi.

Domyślam się ze nie wystartuje Windowsa 8.1 32 bitowego z uefi czy może jest jakiś sposób ?

CSM włączone czy wyłączone jest ten sam problem.

SecureBoot wyłączone.

  • 1 miesiąc później...

citizen4
komentarz
komentarz

Po pierwsze. Dlaczego taka konfiguracja? Po drugie. W jakiej kolejności zostały zainstalowane? Jeśli miałbym postawić przedwczesną diagnozę. To stawiałbym na konflikt Bios/Uefi lub dysk/ partycje. Generalnie, jeżeli jakieś programy nie wymagają wersji 32 bit. To lepiej jednak tworząc dwie partycje, instalować oba OS w wersji 64 bit. Chyba że ma się tylko 4Gb RAM, wtedy 64 Bit nie ma większego sensu. Poza tym, jeśli dobrze zrozumiałem. To instalujesz wpierw Win 8, potem update do 8.1. To też może być problemem

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.