x-kom hosting

Teraz mam Win 10 Home 64bit, jak to będzie z tą aktualizacją do wersji 11stej.

Zelazny
utworzono
utworzono (edytowane)

Już wiem, że mój obecny sprzęt nie da rady sprostać jedenastce - i7 4790K, 16GB RAM oraz Radeon R9 290.

Teraz moje wątpliwości. Jeżeli zdecyduję się na wymianę wymienionych podzespołów, wliczając w to płytę główną, to czy będę mógł bez problemu zainstalować Win10, a następnie zrobić update do wersji 11? Czy będzie można zassać ISO z Win 11 za pomocą media creation tool i zainatlować z oryginalnym kluczem od Win10? Czy tylko update z 10 do 11 wchodzi w grę?

 

elimssmile
komentarz
komentarz

Zalecałbym aktualizacje z Windowsa 10 do 11 oficjalnie. Microsoft mial zmniejszyc wymagania. Jak widze w programie Insiders Preview aktualicja na mailu poinformowano mnie ze najprawdopodobniej Windows 11 bedzie w Listopadzie/Grudniu wiec jest jeszcze sporo czasu. Pozatym aktualizacje do Windowsa 10 maja nadal byc, a co 2 Windows jest udany :P

Zelazny
komentarz
komentarz

Dzięki panowie za zainteresowanie tematem. Czyli kupić nowe podzespoły, zainstalować Win10 i zrobić aktualizację do 11stki.

Mam oryginalny klucz do Win10 i wracając do mojej wątpliwości,  czy ten klucz zadziała podczas instalacji pełnego Windowsa 11 z pendrive'a? (media creation tool) 

Jeszcze jedno pytanie.  Kiedyś coś mi się obiło o uszy,  że klucz przypisywany jest konkretnej płycie głównej i po zmianie płyty głównej klucz nie zadziała.  Czy to jest prawda? 

 

 

kolega pisze o aktualizacji, a nie premierze. 

Gość
komentarz
komentarz

Jak będzie z tą aktualizacją z Win 10 to się okaże w praniu. Od 5 października ma być dostępna przez Windows Update, a o obrazie ISO nigdzie na razie nic nie piszą w jakiejkolwiek formie. 

 

Wersja OEM tak, wersje BOX można przenosić byle nie była zainstalowana na obu podzespołach. 

 

Dnia 4.09.2021 o 12:38, Zelazny napisał:

kolega pisze o aktualizacji, a nie premierze. 

Bez premiery nie będzie aktualizacji. To chyba logiczne :P 

Zelazny
komentarz
komentarz

Nie no, kolega pisał o dacie możliwości zrobienia update 10-->11, a nie o premierze. ;P

 

Skoro teraz jest możliwość kupienia tylko klucza, a ISO bez problemu można stworzyć za pomocą programu media creation tool to i z jedenastką będzie podobnie.

Co do klucza to kupiłem go bezpośrednio ze strony-sklepu Microsoft, więc to nie jest OEM jak dobrze rozumiem.

Gość
komentarz
komentarz
Dnia 4.09.2021 o 14:47, Zelazny napisał:

Nie no, kolega pisał o dacie możliwości zrobienia update 10-->11, a nie o premierze. ;P

 

Zrobisz aktualizacje jak nie było premiery?? NIE!!! Więc przestan trollować i drażnic ludzi. 

 

Dnia 4.09.2021 o 14:47, Zelazny napisał:

Co do klucza to kupiłem go bezpośrednio ze strony-sklepu Microsoft, więc to nie jest OEM jak dobrze rozumiem.

Nie wiem jak będzie z windows 11, ale Windows 10 Microsoft na swojej stronie sprzedawał tylko OEM jako licencja cyfrowa. BOX jak sama nazwa wskazuje kupujesz z nośnikiem czyli pendrive lub DVD.

Zelazny
komentarz
komentarz

Faktycznie, koledze jednak chodziło o datę premiery, mea culpa, sorki. Ja nie z tych co lubią trollować. :) Ok, czyli mam OEM bo kupiłem sam klucz.

Więc mogę 10tkę zainstalować na nowej płycie głównej? Sorki od strony software kuleję. Jeszcze raz sorki, nie chciałem Cię wkurzyć. 

Gość
komentarz
komentarz
Dnia 4.09.2021 o 16:34, Zelazny napisał:

Faktycznie, koledze jednak chodziło o datę premiery, mea culpa, sorki. Ja nie z tych co lubią trolować. :) Ok, czyli mam OEM bo kupiłem sam klucz.

Więc mogę 10tkę zainstalować na nowej płycie? Sorki od strony software kuleję. Jeszcze raz sorki, nie chciałem Cię wkurzyć. 

Nie wkurzyłeś tylko ytoche zirytowałeś, ale Metallica koi nerwy wszelkie :P 

 

Tak tylko na tej obecnej płycie głównej nie moze być zainstalowany i jak masz konto Microsoft przypisane do obecnego komputera to musisz z tego konta usunąć ten sprzet i na luzie win 10 zainstalujesz na nowyej płycie głównej, ale zrobisz to raz przy OEM, chociaż z tymi licencjami coś M$ pozmieniał więc nie jestem pewien ile razy można przenosić OEM na inny sprzet. 

Zelazny
komentarz
komentarz (edytowane)

No i wszystko jasne, dzięx za pomóckę. Zalogowałem się na konto MS, wszedłem w zakładkę urządzenia i faktycznie jest nazwa płyty głównej.

Dodaję screenshota. Czyli po prostu, przed instalacją na nowej płycie głównej, muszę usunąć to urządzenie z konta MS, zaznaczyłem na czerwono.

Mam nadzieję, że nie będę musiał dzwonić do obsługi klienta MS, bo i o takich kwiatkach słyszałem.

 

Czekaj, czekaj jak to nie może być zainstalowany na obecnej płycie? :)

Bez tytułu.jpg

Gość
komentarz
komentarz
5 godzin temu, Zelazny napisał:

Czekaj, czekaj jak to nie może być zainstalowany na obecnej płycie? :)

Jak zainstalujesz na NOWEJ płycie głównej to na STAREJ musi byc format lub inny system. 

5 godzin temu, Zelazny napisał:

Mam nadzieję, że nie będę musiał dzwonić do obsługi klienta MS, bo i o takich kwiatkach słyszałem.

W czasach XP, win 7 trzeba było, ale czy tu nie trzeba będzie to nie wiem. Za nimi nie nadążysz, oni wszystko zrobią, żeby zarobić :P Nie są w tym gorsi od innych, żey tak napisać licencję, że zarabiać. 

Zelazny
komentarz
komentarz

Oki, choć znalazłem wpis w internecie - "usuwasz urzadzenie z konta ms o ile masz i potem juz instalujac system na nowej plycie wpisujesz klucz. przy kolejnych instalacjach nie trzeba nawet klucza tylko wystarczy sie zalogowac na konto ms.Uwazam ze warto to konto miec".

Jakoś sobie poradzę, dzięki.

Gość
komentarz
komentarz

Czyttaj co ci pisze, a nie czytasz jakies bzdury w Google przez małolaty napisane. Chyba, ze wszedleś tuz. nudów. 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.