x-kom hosting

Jaki internet dla 6 osob?

Michuuo0o
utworzono
utworzono

Planujemy na studiach zamieszkac w 6 osob i potrzebujemy do mieszkania mocny internet, poniewaz wszyscy (6 osob) bedziemy z niego korzystac. Dlatego przychodze z pytaniem jaki pakiet internetu kupic zeby internet dobrze działał. Moze jakis mocniejszy router?

Anawa
komentarz
komentarz

Sprawdź dostępnych usługodawców pod konkretnym adresem na stronie https://wyszukiwarka.uke.gov.pl/

Michuuo0o
komentarz
komentarz

Chodzi mi o to jaki upload i download bedzie potrzebny minimum na te 6 osob? I tez jaki router do tego, zeby wszystko smigało 

gavron7
komentarz
komentarz

A nie wydaje Ci się że jest to dosyć osobiste? Każdy do czego innego wykorzystuje internet.
Wg mnie w zupełności wystarczy wam 10Mb/s....

Gość
komentarz
komentarz
6 godzin temu, gavron7 napisał:

Wg mnie w zupełności wystarczy wam 10Mb/s....

Ty tak poważnie?? Czy przyplyw dobrego humoru?? :) 

 

Jak się da to światłowód chodzby z 300Mb/s download. W brew pozorom to troche jak z RAM-em w komputerze. Nigdy za mało :)

gavron7
komentarz
komentarz (edytowane)

Ja wiem że jestem freek, ale proszę:

 

image.png.92875ff7b5e1b4597388036f42ba986a.png

 

image.png.932fa52c488a71e1038740128bc226cc.png

 

image.png.77dc253580770c2bcf653b90df7e45af.png

Wykresy przedstawiają: Ja + 2 sąsiadów + 3 studenty.

 

Aktualnie mam podpięte 2x100Mb/s + 1x20Mb/s, ale jak widać 99.9% czasu łącze się nudzą...

 

Masz dodatkowo ruch bezpośrednio na antenach:

 

image.png.a91c6c9e10511d6c3f258e719edb40a6.png

 

image.png.ca371622ecc5b3435a83ce336293b458.png

 

image.png.325dd9c86fcd3111382e76fbd670f8f5.png

 

 

 

To co kupisz, za ile, a ile tak naprawdę z tego wykorzystasz i realnie potrzebujesz to są ZUPEŁNIE różne sprawy...

 

PS. Tam pod koniec sierpnia zmieniłem trasę główną, dlatego wykres się urywa. 

 

Gość
komentarz
komentarz

Ja zawsze stawiam cenę nad tym czy w pełni wykorzystam. U siebie miałem do wyboru światłowód Orange lub INEA symetrycznie. Nie potrzebne mi to symetrycznie, ale jak Orange powiedziała, ze 69 za 600/100Mb plus zlotówka aktywacja plus 20 zł za puszczenie do domku jednorodzinnego, a w INEA 600/600Mb/s plus 5 zł za IP publiczne, zmienne co daje nie całe 99 zł to nie zastanawiałem sie czy wykorzystam bo nie wykorzystam, ale płacić za coś gorszego to według mnie bez sensu. Poza tym zawsze nagle ktoś może zacząć więcej korzystać, jest pandemia i zawsze moze wrócić zdalne nauczanie, praca, wywiady przyzez internet. Wiem, że do tego 600Mb/s nie potrzebne czy nawet 300, ale zapas się przyda zawsze. Poza tym zawsze można sąsiadów zaprosić do grona korzystających, złozyć się i się w pełni wykorzysta.  Jak człowiek całe życie miał grosze internetu, że tak to ujmę to trochę czasu minie zanim na szybkim internecie odkryje coś nowego i, że moze coś innego robić i nie myślec, że zanim się wyśle jak trzeba to ja sie wyśpie lub pobierze :)m

gavron7
komentarz
komentarz

Nie wiem. Ja tam ostatni raz fakturę za neta zapłaciłem w 2003 roku.. od tej pory mam za freeko.

Aktualnie pakiet jaki mam włączony to 2x 1G/1G + te nieszczęsne 20M/5M na Netii.

Jakbym chciał przeskoczyć z moich 100 na 1G muszę zmienić radia na gigowe, a że mi to zupełnie nie potrzebne to nie zmieniam.

Gość
komentarz
komentarz

Nie rozumiem jak masz za free?

Michuuo0o
komentarz
komentarz
2 godziny temu, gavron7 napisał:

Nie wiem. Ja tam ostatni raz fakturę za neta zapłaciłem w 2003 roku.. od tej pory mam za freeko.

Aktualnie pakiet jaki mam włączony to 2x 1G/1G + te nieszczęsne 20M/5M na Netii.

Jakbym chciał przeskoczyć z moich 100 na 1G muszę zmienić radia na gigowe, a że mi to zupełnie nie potrzebne to nie zmieniam.

a jak kwestia routera? Żeby nie rozłączało osób najlepiej kupić swój router czy ten od dostawcy wystarczy?

Gość
komentarz
komentarz
2 godziny temu, Michuuo0o napisał:

a jak kwestia routera? Żeby nie rozłączało osób najlepiej kupić swój router czy ten od dostawcy wystarczy?

To zależy od dostawcy. Jeżeli sam internet bez TV to wtedy powinno się dać, ale swój router to trzeba wydac na dobry 300-400 zł. Dostawca często daje za darmo, albo za zlotówke na czas trwania umowy.  W swiatłowodach jest różnie, niekorzy nie pozwalają nic innego niż swoje. 

gavron7
komentarz
komentarz
a jak kwestia routera? Żeby nie rozłączało osób najlepiej kupić swój router czy ten od dostawcy wystarczy?
W zupełności od dostawcy wystarczy ale "dla Kowalskiego". Zostając przy urządzeniu od isp w 99 procent przypadków nie możesz dokonać żadnej konfiguracji tj. np zmiany adresacji, przypisania na sztywno IP rozdawanych przez DHCP itp.
Nie rozumiem jak masz za free?
Normalnie (co by nie było wątpliwości wszystko na legalu)....

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.