x-kom hosting

Stary, kablowy internet ADSL - istnieje jeszcze?

snitch
utworzono
utworzono (edytowane)

Zamierzam się przeprowadzić do wynajmowanego mieszkania, w którym jest gniazdko telefoniczne i mógłbym sobie urządzić internet po kablu (internet mobilny wydaje mi się słabym rozwiązaniem do korzystania domowego, na komputerze, ale o tym napiszę wątek w sąsiednim temacie). Nie bardzo znam się jednak na infrastrukturze przesyłania sygnału, a strony różnych operatorów, którzy w zakładce "internet" mają tylko ofertę światłowodu, a stare dobre ADSL gdzieś pochowane (a może już niedostępne?) - nie bardzo pomagają. 

 

Jako laik mam kilka zasadniczych pytań:

1. Czy są na rynku jeszcze jacyś operatorzy, którzy oferują internet ADSL? Jeśli tak, to różnią się czymś poza ceną/prędkością (nie mam dużych wymagań a propos, 50Mb/s wystarczy)?

2a. Czy mogę podpiąć się do telefonu stacjonarnego z internetem ADSL od dowolnego dostawcy? Podpiąć się - i już? Router sam znajdzie sygnał i połączy się z siecią? Czy też usługi po telefonie, podobnie jak usługi światłowodowe, mają jakiś ograniczony zasięg lub gniazdko telefoniczne "przynależy" do któregoś operatora?

2b. Czy do podłączenia internetu będę musiał znać numer telefonu stacjonarnego do tego mieszkania?

2c. Czy usługa zostanie przypisana do danego lokalu i nie będę mógł z niej korzystać pod innym numerem telefonu stac.?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.